F. van Breemen behaalde in avonduren HTS-diploma Vier maal per week Geen mondeling 5.000 km fietsen in november in militaire dienst Brouwerskan naar 'Paard en Karos' Cursisten van Bedrijf sschool deden tentamen Good gewerkt 2 Een opmerkelijke prestatie is dezer dagen geleverd door één van onze medewer kers in Amsterdam, de heer F. van Breemen, werkzaam op onze afdeling Buitenlandse Projecten. De heer Van Breemen, die 24 jaar oud is, heeft het gepresteerd om in de avonduren het diploma HTS, afdeling mechanische technologie, te behalen. Dat is een com pliment waard, temeer als men weet, dat de cijfers voor het schriftelijk examen zó voortreffelijk waren, dat de heer Van Breemen voor alle vakken vrijstelling kreeg voor het mondeling examen. Zes jaar lang heeft de heer Van Breemen vier avonden in de week de lessen aan de HTS in de Wilsonlaan gevolgd. Kort nadat hij in het najaar van 1962 aan zijn studie begon, kwam hij in dienst van onze brouwerij. Aanvankelijk was hij werkzaam in de werkplaats smederij. Na ongeveer anderhalf jaar kwam hij op de tekenkamer, bleef daar twee jaar en stapte toen over naar de afdeling Buiten landse Projecten. Hoewel maar zes van de ongeveer vijftig leerlingen te horen hebben gekregen, dat zij geen mondeling eindexamen behoeven te doen, bekijkt de heer Van Breemen De heer F. van Breemen achter zijn werktafel op het bureau Buitenlandse Projecten. zijn prestatie met grote nuchterheid. „Ik heb er niet eens zo hard voor gewerkt", vertelde hij dezer dagen, nadat hij of ficieus te horen had gekregen, dat op zijn eindlijst zeker drie negens voor zul len komen. „Het laagste cijfer kan hoog uit een zeven zijn", gaat hij verder, „maar al met al ben ik nog maar de tweede van de klas Zes avonden in mei heeft de heer Van Breemen het schriftelijk examen gedaan. Tussendoor heeft hij zich tijdens een paar snipperdagen nog eens helemaal op de examenstof geworpen. In acht vakken werd geëxamineerd; de andere leerstof was reeds tijdens tentamens doorgeno men. Veel vrije tijd heeft de heer Van Breemen de laatste jaren dan ook niet gehad. Daarom kijkt hij nu al uit naar de maand september, wanneer hij - als alles naar wens verloopt - op de fiets zal stappen voor een tocht van ongeveer 5.000 kilometer langs de kust van Neder land, België, Frankrijk, Spanje, Portugal en Gibraltar en dan terug naar Mar seille. Fietsen zit Van Breemen trouwens in het bloed, want ruim twee jaar geleden, op de helft van zijn studie, ondernam hij al eens een tocht naar Griekenland, waar hij toen een bezoek bracht aan de kort tevoren in Athene geopende Athenian Brewery. Dat was een onvergetelijke be-' levenis, maar ook een tocht met veel obstakels. De wegen waren bar slecht en veel bergen nauwelijks per fiets te beklimmen. Hij hoopt nu maar dat dat langs de kust naar het zuiden beter zal zijn. Van Breemen begint de tocht ove rigens weer op hetzelfde lichte race-fietsje als waarmee hij naar Griekenland is ver trokken. In zijn nauwkeurig bijgehouden dagboek, krijgt deze fiets ook regelmatig een symbolisch schouderklopje. Dat mag ook best, want 5.000 kilometer fietsen en maar vijf lekke banden krijgen, dat is niet slecht. Als het aan Van Breemen ligt, stapt hij de komende maanden het liefst op de fiets voor een tocht rond de Middelland se Zee, maar hij heeft al uitgerekend, dat zoiets minstens een half jaar tijd zal vragen. En dat zit er voor hem de eerst komende jaren zeker niet in, want in november moet hij nadat hij reeds vele malen uitstel heeft gehad in militaire dienst. En daarmee zijn zeker 18 maan den gemoeid. Zondag 16 juni zullen in de binnenstad van Amsterdam ongeveer veertig oude rijtuigen en koetsen deelnemen aan een optocht, die dit jaar voor de eerste maal onder de titel „Paard en Karos" wordt georganiseerd. Omstreeks twee uur zal de stoet vanaf het Vondelpark in de rich ting van de Dam vertrekken. Ook onze brouwerskar bespannen met twee paar den zal in de stoet meerijden. Alle dertien deelnemers aan de cursus voor de bedrijfsschool hebben het eerste studiejaar afgesloten met een gunstig eindresultaat, waardoor zij worden toe gelaten tot het tweede en laatste gedeelte van de cursus, dat na de zomervacanties begint. Bij ziekte van de heer N. Broek- huysen hield de heer G. Struiksma maan dag jl. een korte toespraak ter afsluiting van het eerste deel. De heer Struiksma merkte op, dat in het afgelopen halfjaar veel van de cursis ten is gevraagd. De cursisten hebben zich echter bijzonder goed geweerd. Twee van hen haalde hij even voor het voetlicht. Vooreerst was dat de heer Olivier van de Expeditie, die een bijzonder goed ten tamen gemaakt had, waarop nagenoeg niets viel aan te merken. Hij hoopte dan ook dat iedereen zich in de tweede cur sushelft aan hem zou spiegelen. De tweede, die naar het oordeel van de Commissie - bestaande uit de heren Rot tier, Dams en Struiksma - zeer goed ge werkt heeft, was de Spanjaard Rodriguez Molero, werkzaam in de Legerkelder. Hij wees daarbij op de enorme handicap allereerst in de taal maar ook in de ken nis van land en volk. Als voorbeeld noemde de heer Struiksma het aardrijks kundig gedeelte, waarbij het voor een Spanjaard uitermate moeilijk is om te weten, dat Assen de hoofdstad van Drente is. De succesvolle deelnemers aan de cursus van de Bedrijfsschool zijn: de heren Bastiaanse (Garage), de Block, Kuyl, Moes en Vermeer (Machine Werkplaats), Kan en Honhoff (Cartonnage), Kievit en Rodriguez Molero (Legerkelder), Olivier (Expeditie), Wilhelmus (Mouterij), Meer wijk (Kwaliteitscontrole) en Van Brun- schot (Personeelszaken).

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2