Voetbalclub A.B. vierde zijn lO-jarig bestaan O.A.S.E.-jeugd dagje naar de Efteling Amstel won Eerste paal eestgebouw Twee-en-dertig jongens en meisjes, waar van de ouders deelnamen aan de sport wedstrijden op de O.A.S.E. 68 zijn onder leiding van de leden van de Reisvereni- ging 'Amstel Brouwerij' naar 'De Efte ling' geweest. Eén van de leiders, de heer P. T. Theunis, schreef onderstaand ver slag, terwijl bij het bestuur van de Reis- vereniging enthousiaste briefjes van kin deren zijn binnengekomen, ais bewijs dat de kinderen geweldig genoten hebben. Op verzoek van de redaktie van 'Het Spongat' schreef één van de spelers van het elftal van de Onderofficiersmess Boreelkazerne Deventer een verslag van de traditionele voetbalontmoeting tegen Amstel, dat we hieronder graag publi ceren. Het was zaterdag 18 mei precies tien jaar geleden, dat de voetbalclub van de Amstel Brouwerij werd opgericht. De eerste ploeg waartegen door onze mede werkers werd gespeeld, was het elftal van de Onderofficiersmess van de Bo reelkazerne in Deventer. Na dit eerste treffen, dat een aantrekkelijk gebeuren was, bleek alom de behoefte te bestaan om de wedstrijd tot een jaarlijkse traditie te laten uitgroeien. Op alle even jaren werd in het vervolg in Amsterdam en op alle oneven jaren in Deventer ge speeld. Op de traditionele derde zaterdag van de maand mei waren de 'Bisons' uit Deventer daarom de gast in Amsterdam. Amstel bood bij deze gelegenheid een drinkbeker aan, die voor het eerst werd gebruikt vóór aanvang van de voetbal wedstrijd, 's middags op het terrein van De Volewijckers in Amsterdam-Noord. Na een rondvaart door de grachten en een koffiemaaltijd, begon om half drie het grote treffen. Het werd een punten- rijke wedstrijd, waarin Amstel de Bisons met 8-6 versloeg. De rijsttafel, die hier na werd geserveerd, was weer als van ouds. In de kantine waren later twee orkesten om de danslustigen een plezierig muziek je voor te spelen. De Amstel-spelers kregen als aandenken een vaantje en een theelepeltje van hun tegenstanders, ter wijl de Deventenaren een tegeltje als herinneringsgeschenk mee naar huis De heer A. Keijer, die op 15 juni 1961 ons bedrijf wegens pensionering verliet, hoopt op 6 juni zijn 40-jarig huwelijks feest te vieren. De laatste jaren voor zijn pensionering was de heer Keijer in het ketelhuis werkzaamOnlangs werd hij 69 jaar. Wij wensen de heer en mevrouw Keijer een plezierige dag en nog vele jaren in een goede gezondheid toe. Het echtpaar Keijer woont Joz. Israëlskade 121-. Broederlijk bijeen de teams van Amstel en de O.O. van de Boreelkazerne in Deventer. kregen. Vele zusterverenigingen van de voetbalclub gaven acte de presence en lieten hun goede wensen vergezeld gaan van een geschenk. Ook de Amstel Be- drijfsbescherming was aanwezig. Het werd een zeer genoeglijke avond, waar op de heer Struiksma en zijn medewer kers zich weer bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. De eerste paal voor het nieuwe Eest gebouw, dat aan de achterkant van de brouwerij in Amsterdam aan de Boer- haavestraat, gebouwd zal worden, zal woensdag 5 juni om 10.00 uur in de grond worden geslagen. De oudste mede werker van onze mouterij zal deze han deling verrichten. In de kantine heeft u de afgelopen maanden een maquette van het eestgebouw kunnen zien, die een schaal van 1:25 had. Voor de zomer 1969 hoopt men het gebouw in gebruik te nemen. Zaterdagochtend 25 mei is de tocht naar de Efteling begonnen met stralend weer. Er werd om kwart over acht gestart, nadat de ouders hun kinderen aan onze zorgen hadden toevertrouwd. Iedere lei der kreeg zijn ploegje kinderen en na de kennismaking zat de goede stemming er direct al in doordat de heer Ter Hatert op zijn mondaccordeon allerlei vrolijke deuntjes speelde. Bij Breda kregen de kinderen krentebollen en een flesje limo nade, die gretig werden genuttigd, want het was warm in de bus. Door het mooie land van Brabant kwa men wij ongeveer half elf in de speel tuin, waar de jeugd werd vrijgelaten. Als jonge veulens draafden zij van de ene naar de andere kant en amuseerden zich opperbest. Na enige moeite hadden wij om 12 uur de ploegjes weer gevormd, waarna de lunch werd gebruikt in het restaurant. Klokke één stonden wij klaar om de sprookjes te gaan bekijken. Het was fantastisch wat zij zagen en de kinderen genoten zichtbaar. De leiders deelden aan ieder kind een portie ijs uit en nog verdere versnaperingen. Om drie uur werd de thuisreis aanvaard en wij kwamen om ongeveer vijf uur bij het sporterrein aan, na een heerlijke dag. Wij bedanken hierbij het bestuur van de reisvereniging voor alle moeite. Alles was prima verzorgd. Ook de leiders hebben een leuke dag gehad. Hopelijk komen er nog meer van deze trips. Namens de kinderleidsters en -leiders P. T. Theunis. 6

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 6