Ansichtkaarten voor Carla Joosse Roode Kruis trots op Amstel bemanning MAURITS In het Zuidlimburgse plaatsje Arcen nabij Venlo is zaterdag 18 mei de Frisia XV, het schip waaraan een team van onze brouwerij uit Helmond in de wintermaanden niet minder dan 2200 uur heeft gewerkt, officieel herdoopt in de Prins Maurits. De doop werd ver richt door de oud-secretaresse van wijlen koningin Wilhelmina, mejuffrouw J. C. M. M. Geldens. Zij is nu lid van het Nederlandsche Roode Kruis. De Kringcommissaris van het Roode Kruis in Limburg, de heer R. E. Romme, prees het initiatief van de Amstel-mede- werkers uit Helmond om belangeloos een plezierboot om te bouwen tot hospitaal schip. De heer Romme dankte onder meer de directie van de Amstel Brou werij, die een prachtige koelkast in het schip heeft laten aanbrengen, alsook voor de welwillende medewerking, die zij verleende bij het opknappen en verbou wen van de Frisia XV. Hij noemde het een geweldig idee, dat het Amstelteam uit Helmond geheel belangeloos in haar vrije tijd voor de vaart van het schip zal zorgdragen. Hierna nodigde hij mejuffrouw Geldens uit om de herdoop te verrichten. Door aan een koord te trekken, zorgde zij ervoor dat de naam 'Frisia XV' plaats maakte voor 'Prins Maurits', de naam van de jongste telg van ons koningshuis. De 5-jarige Nellie Keltjens uit Arcen bood mej. Geldens hierna een boeket bloemen aan. Na een korte toespraak door de burgemeester van Arcen, de heer W. Linders, was het woord aan onze directeur, de heer P. Kranenberg. De heer Kranenberg zei, dat het toe vallig de Amstel Brouwerij is geweest, die zich voor deze boot had ingezet. 'Het had net zo goed een ander bedrijf kunnen zijn,' meende hij. Niettemin was hij er trots op, dat het zijn mannen waren geweest, die dit gepresteerd had den. 'Dit is de man' zei de heer Kranen berg, 'Dit is de man, die het gedaan heeft' en hij riep de heer J. B. Wiersma, magazijnmeester van onze Helmondse vestiging, naar voren om hem de hand te drukken. 'Het initiatief kwam van hem,' zei onze directeur. Tot slot hoopte de heer Kranenberg, dat het schip aan alle verwachtingen zou voldoen, en wenste alle opvarenden een goede vaart en een evenzo goede thuiskomt. De heer P. Kranenberg complimenteert de heer J. B. Wiersma, wiens initiatief het was om de Frisia XV om te bouwen tot hospitaalschip. De 10-jarige Carla Joosse, die in no vember van het vorig jaar bij een ver keersongeluk ernstig gewond raakteis voor haar herstel opgenomen in het Goois Kinderziekenhuis in Bussum. Wij dachten, dat het een aardig idee was, wanneer medewerkers van onze brouwerij, die deze zomer met vakantie gaan, haar eens zouden bedenken met een ansichtkaart. U doet er Carla on getwijfeld een bijzonder groot plezier mee. Het adres is: Carla Joosse, Goois Kinderziekenhuis, Craailooseweg 116, Bussum. In de bedrijfsvoetbalcompetitie in Hel mond, waaraan ook een team van Amstel deelneemt, wordt door 'onze mannen' weer gespeeld op woensdag 5 juni tegen EDAH en op maandag 10 juni tegen Texoprint II. Iedereen maakte hierna van de gelegen heid gebruik om het schip te bezichtigen. De Amstelbemanning stond in uniform aangetreden op het voordek om alle gasten te verwelkomen. De heer P. Kra nenberg liet zich in de salon o.m. voor lichten over de activiteiten van het Roode Kruis in Limburg. Medewerksters van de brouwerij uit Helmond serveer den allerlei snacks, terwijl de gasten zich te goed deden aan een koel glas Amstel- bier. Zondag 19 mei heeft de 'Prins Maurits' zijn eerste tocht gemaakt met aan boord 70 zieken uit Bergen. De bemanning be staat naast de heer J. B. Wiersma uit de heren P. V. A. van Hemert (Exp.) kapitein. J. de Koning (Machinekamer) hoofdmachinist, C. J. W. Schakenraad (Machinekamer) machinist, H. A. M. Sleegers en T. B. Lammers (Elektro) van de technische dienst. De Prins Maurits, die een gemiddelde snelheid van 15 kilo meter per uur heeft, heeft Maastricht als thuishaven. Maandag 27 mei bereikte ons het trieste bericht dat de heer A. Bak ker, die als enige niet-Amstel- medewerker zijn diensten bewees bij de verbouwing van de Prins Maurits, plotseling is overleden. Met de Roode Kruisboot, waarvan de heer Bakker reserve-kapitein was, maakte hij een tocht met invaliden en zieken naar Kessel. Bij de sluizen van Linnen moest de scheepsarts, dr. K. H. J. Bloe men, een hartverlamming consta teren. Woensdag 29 mei droeg de bemanning van de Prins Maurits de heer Bakker, die 68 jaar is ge worden, naar zijn laatste rustplaats in Luik (België). 5

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 5