Showwereld doet mee op 25 mei t 0 SPORTDAG 0.A.S.E.68 Dia deportivo Amstel Y 1967 De Sportdag OASE 68 belooft een aan trekkelijk gebeuren te worden. De Sport commissie is thans druk in de weer om het volledige programma op te stellen. Het aantal aanmeldingen is zó groot, dat nagenoeg de gehele dag sportwedstrijden zullen worden gehouden, terwijl in de middag een belangrijke plaats is inge ruimd voor de behendigheidsspelen. Er zullen op zaterdag 25 mei op het sportpark 'De Eendracht' niet minder dan 9 voetbalteams, 6 volleybalteams en 3 hockeyteams aantreden. Voorts is er een wedstrijd hardlopen en een steeple chase. Door het grote aantal wedstrijden is men genoodzaakt 's morgens vroeg te beginnen. De officiële opening is reeds om half tien. Om tien uur precies be ginnen de eerste wedstrijden. Alle deelnemers, die zich voor de sport wedstrijden hebben opgegeven, ontvan gen dezer dagen een formulier, waarop de juiste speeltijden staan vermeld. De voetbalelftallen spelen in drie poules. De winnaars komen 's middags uit in een finale-poule. De voetballers spelen ten minste twee wedstrijden, evenals de volleybal- en hockeyteams. Verschillende afdelingen hebben zelf teams gevormd, zoals de Tekenkamer, de Bottelarij, de Expeditie, de Techni sche Dienst, de Legkelder en Marketing/ Pandenbeheer. Volleybalteams zijn er vervolg van pag. 1 langere termijn ramingen te maken van de marktverhoudingen, van de te ver wachten groei der omzetten en van de daarvoor noodzakelijke investeringen, aldus de Raad van Bestuur. De Raad van Bestuur is voorts van mening, dat de nieuwe Drank- en Horecawet, die 1 november 1967 van kracht is geworden, gunstig zal werken voor het horecabedrijf, omdat de rem op een gezonde ontwikkeling van deze be drijfstak op verantwoorde wijze is afge schaft. In de afgelopen maanden is duidelijk gebleken, dat onze horeca- en slijtersafnemers het meer dan ooit op prijs stellen, dat wij hen met ons advies van dienst kunnen zijn. Ook de bierexport is in het verslagjaar toegenomen, niettegenstaande de steeds scherper wordende concurrentie. De stij ging van de omzet bedroeg 16.000 hecto liter ofwel 6,7%. De totale export van ons bier bedroeg in het afgelopen boek jaar 257.000 hectoliter, tegen 241.000 hectoliter in 1966. Vooral de Europese markt groeit jaarlijks in betekenis. Zoals bekend is een begin gemaakt met de modernisering van de bottelarij en de nieuwbouw van de mouterij-eest. Ver onder meer van de Operating Con sulting Division, de Mechanische Admi nistratie en Personeelszaken, terwijl Export met een eigen hockeyteam zal verschijnen. Er wordt gespeeld op drie velden. Tussen de velden is voldoende ruimte voor het houden van de hardloopwed strijd, die om 1 uur plaatsvindt. Om drie uur wordt de steeple chase gehou den, waarvoor de deelname voor alle leeftijdsgroepen openstaat. Opgeven tot uiterlijk een half uur voor de wedstrijd bij de jurywagen. De hindernisbaan, die de Sportcommissie zal uitzetten, zal niet gemakkelijk zijn. Ook de toeschouwers zullen aan dit onderdeel veel plezier kunnen beleven. De behendigheidsspelen beginnen om streeks half twee. De onderdelen zijn: vatenrollen, ringsteken in kruiwagens, autopedraces met hindernissen, wieler wedstrijd op home-trainers (tegen het horloge) en touwtrekken voor teams van vier personen. Opgeven kan men zich wacht wordt dat de nieuwe bottelcolonne eind 1968 in gebruik kan worden ge nomen. Het op 24 mei geopende expeditiecen trum heeft in het bijzonder tijdens de zomerdrukte ten volle aan de verwach tingen voldaan. Daar het speur- en ontwikkelingswerk ook in de brouwindustrie een steeds be langrijker plaats gaat innemen, werden een nieuwe proefbrouwerij en een expe rimentele mouterij in bedrijf gesteld. Tot het Internationaal Technisch Con sortium is als nieuw lid toegetreden de Cerveceria Cuauhtemoc S.A. in Mon terey (Mexico). Ten aanzien van de buitenlandse deel nemingen en belangen kan worden mee gedeeld, dat het bedrag aan dividenden en royalties het in 1966 behaalde totaal cijfer overtrof. De resultaten van de Surinaamse Brou werij lagen wederom op een hoger peil, waardoor het uit te keren dividend van 22% op 24% kon worden gebracht. Ook de Antilliaanse Brouwerij kan terug zien op een goed jaar. Hier werd het dividend verhoogd van \2Yz% tot 15%. (vervolg op pag. 3) tot 20 minuten voor de aanvang van elk onderdeel bij de jurywagen. Om de behendigheidsspelen een extra attractie te geven, zullen in verschillende onderdelen bekende artiesten deelnemen. Voor het ringsteken in de kruiwagens heeft zich Rien van Nunen (Stiefbeen) al opgegeven, die vergezeld zal zijn van Saartje (Hella Faassen) uit de tv-serie Swiebertje. Bij de autopedraces is de zangeres Imca Marina van de partij, terwijl zanger Sjakie Schram (Glaasje op zijn krachten zal beproeven op de home-trainers. Er is dus heel wat te beleven op de Sportdag. Niet alleen voor de deel nemers, maar ook voor de belangstellen den langs de lijn. De Sportcommissie verwacht dan ook, dat heel veel mede werkers van de brouwerij naar het sport park zullen komen om hun favorieten aan te moedigen. Bij de terreinen is een (vervolg op pag. 4) El sabado 25 de mayo tendra lugar el gran dia deportivo de la cerveceria. Un nümero de los empleados espanoles se inscribieron y esperamos que muchos vendran incitar a ellos aquel dia. Ademas hay la posibilidad de participar en los juegos de destreza en el campo de deportes, por ejemplo tirar la cuerda y juego de las sortijas. No se olviden llevar las pelotas que recibieron hace poco. Con ellas se pue- den ganar muy bonitos premios. El campo de deportes 'De Eendracht' se encuentra en Amsterdam West. Para llegar al campo se torna el autobus 21 hasta el Ruys de Beerenbrouckstraat. Después de un paseo de cinco minutos se llega. AA 1967 fué un ano bastante abundante para nuestra cerveceria. El beneficio subió en un 10%. En 1967 Amstel vendió 45 y2 millones de vasos de cerveza mas que en 1966. La modernization de la botelleria con- tinua. Se espera que la nueva maquina para embotellar puede ser utilizada a fines del 1968. Trabajaron en 1967 en la cerveceria y en sus sociedades filiales - Poviet Pro ducten N.V. y N.V. Preservenbedrijf - 2136 personas. De ellas 1650 trabajaron en la cerveceria en Amsterdam y en Hel mond. A todos los empleados la direc- ción da las gracias por su trabajo.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 6