Niet vergeten! r «I. Mulder* nam afscheid van Am stel Brouwerij Amstelfjwon Reisvereniging naar Rüdesheim Vrijdag 3 mei is in de kantine van onze brouwerij in Amsterdam afscheid ge nomen van de heer J. Mulder, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Collega's en bekenden waren hierbij aan wezig. De heer Mulder, die in april 1959 in dienst kwam van de brouwerij, was hoofdzakelijk werkzaam op de Export bottelarij. Namens de bottelarijmede werkers en het jubileumfonds werden hem een draagbare radio en een fruit schaal aangeboden. De kantinedames overhandigden hem een fraai boeket bloemen. (vervolg van pag. 2) Jordan Brewery en de Brasserie Malterie Almaza hebben door de oorlogsomstan digheden in het Midden-Oosten enige terugslag ondervonden. De uitbreiding van de Athenian Brewery stelt deze in staat het leveringsgebied van Amstelbier te verruimen tot buiten de stad Athene. In Cayenne in Frans Guyana werd een kleine brouwerij opgebouwd, welke on langs in gebruik werd genomen. Het daar geproduceerde bier wordt als Am stelbier in de handel gebracht. Met betrekking tot de N.V. Preserven- bedrijf in Breda valt te melden, dat de geldomzet in 1967 belangrijk minder steeg dan in voorgaande jaren. Daaren tegen steeg de winst - met inbegrip van die van de ROB Verkoopcentrale - met 231/2% ten opzichte van 1966 en be droeg vóór aftrek van belastingen 1.975.000 gulden. Ten aanzien van Poviet Producten N.V. vermeldt het jaarverslag, dat de verkoop prijzen in 1967 een dalende tendens ver toonden. De omzetstijging van ruim 13% was niet voldoende om het effect daarvan, gecombineerd met de voort gaande kostenstijgingen, geheel te com penseren. De winst vóór aftrek van belastingen bedroeg 824.000 gulden tegen 940.000 gulden in 1966. Eind 1967 waren er bij ons concern - dus inclusief Poviet Produkten en het Preservenbedrijf - 2136 personen in dienst. Daarvan werkten er 1650 in de brouwerijen te Amsterdam en Helmond. Ten aanzien van het personeelsbeleid streeft de Raad van Bestuur naar een zo groot mogelijke binding tussen onder neming en medewerkers, waardoor deze laatsten zich betrokken voelen bij het geen in het bedrijf omgaat. Bovendien wil men hen waar mogelijk de kans geven zich te ontplooien. Ruime aan dacht werd en wordt daarom besteed aan voorlichting, training en opleiding. De ondernemingsraden van Amsterdam. Helmond en Breda kwamen geregeld in vergadering bijeen. De gedachtenwisse- lingen over tal van onderwerpen in die vergaderingen, alsook met de commissie uit die raden, hebben wederom veel bij gedragen tot het bevorderen van een goed bedrijfsklimaat. De Raad van Bestuur besluit het verslag over 1967 met een dankwoord aan alle medewerkers in binnen- en buitenland voor het vele werk dat zij hebben verzet en de daarbij betoonde toewijding. Het jaarverslag werd dit jaar voor het eerst verlucht met kleurenfoto's van het nieuwe expeditiecentrum, het lokaal voor de verkooptraining en van een aan tal produkten van de N.V. Preserven bedrijf en Poviet Producten N.V. Vergeet niet om op de Sportdag OASE 68, op zaterdag 25 mei. de plastic ballen mee te nemen, welke de leden van de Sportcommissie enige weken geleden hebben uit gedeeld. Op verschillende tijdstippen zullen namelijk de winnende nummers bekend gemaakt worden. Er zijn prachtige prijzen, maar alleen voor hen, die binnen een uur na afroeping de prijswinnende ballen kunnen laten zien aan de jury- wagen. Het A-team van onze biljartvereniging uit Amsterdam heeft in zijn afdeling de eerste plaats behaald in de competitie van de Vereniging van Amsterdamse Bedrijfs Biljartverenigingen (V.A.B.B.). Aanstaande zaterdag 18 mei wordt in Krasnapolsky uitgemaakt wie zich kam pioen mag noemen. Dan moet ons A- team het opnemen tegen de winnaar van afdeling B. Er wordt gespeeld op acht tafels tegelijk. De wedstrijden beginnen om half elf 's morgens. De poule-overwinning van ons A-team heeft lange tijd aan een zijden draadje gehangen. Amstel was namelijk al uit gespeeld en had in totaal 40 punten behaald, toen Shell nog twee wedstrijden voor de boeg had en met 37 punten op de tweede plaats stond. Op maandag 29 april viel in café Quelle de beslissing in het voordeel van onze mannen, want Shell verloor van Artillerie, waardoor zij niet verder kwam dan een totaal van 39 punten. De tweede plaats deelt deze club met de Stadsreiniging, die eveneens 39 punten behaalde. Amstel heeft in de competitie, waaraan 20 biljartverenigingen van Amsterdamse bedrijven en diensten deelnemen, 16 partijen gewonnen, 8 gelijk gespeeld en slechts 4 verloren. De jaarlijkse weekendreis van de Reis vereniging Amstel Brouwerij wordt dit jaar gemaakt op zaterdag 15 en zondag 16 juni. Het doel van de reis is het plaatsje Rüdesheim aan de Rijn in Duits land. Onder meer zal een bezoek gebracht worden aan de Lorelei. Ook wordt een tocht per kabelbaan gemaakt. w

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3