Propaganda-stunt Sportdag heeft 'n ongekend succes zeer attractief elftal in het veld, waarin onder meer de namen voorkomen van Frits van de Poel, Ad Langebent, Willi- brord Frequin, Frits van Turenhout (van de sportuitslagen op zondagmiddag) en Ted de Braak. De overige sporten genieten ook veel belangstelling. Zo is er - na het succes op de binnen-sportdag in december weer groot enthousiasme onder volley balliefhebbers, die met een aantal zes tallen elkaar partij zullen geven. En ook voor de onderdelen hardlopen en steeple chase komen vele aanmeldingen binnen. De behendigheidsspelen zullen eveneens zeer veel publiek trekken, al houdt men zich voor wat de inschrijving betreft nog even afzijdig. Velen geven er de voor keur aan om zich pas bij de jurywagen op het terrein op te geven. In het volgende Spongat zullen wij het volledige programma publiceren en daar bij de namen en indelingen van de ver schillende ploegen. Voor wie nog mee wil doen en zich niet heeft opgegeven, is woensdag aanstaande de laatste ge legenheid. De leden van de Sportcommissie hebben alle medewerkers van de brouwerij in Amsterdam dezer dagen verrast met een felgekleurde plastic bal, waarmee ze de aandacht wilden vestigen op de Sport dag O.A.S.E. 68, die op zaterdag 25 mei wordt gehouden. Vorige week donder dag waren de actieve jongelui reeds om zes uur 's morgens present om de onge veer 1200 ballen uit te delen bij de in gangen van bedrijf, hoofdkantoor en Boerhaavestraat. Gelijktijdig ontving een ieder een gestencilde opwekking met daarop een inschrijfformulier voor deel name. Het uitdelen van de ballen had een twee ledig doel. Vooreerst natuurlijk om nieuwsgierig te maken naar wat op het propagandastencil geschreven 'stond, maar daarnaast om hen ook op 25 mei naar het sportpark 'De Eendracht' te halen. Immers op elke bal is een nummer aangebracht, dat straks als loterijnummer waarde krijgt. Het is namelijk de bedoe ling dat de ballen tijdens de sportdag mee naar het veld genomen worden, waar - op verschillende uren - een prijs winnend nummer bekend gemaakt zal worden. Men heeft alleen recht op zijn prijs, wanneer de corresponderende bal binnen één uur na de bekendmaking aan de jurytafel wordt ingeleverd. Het is dus zaak, dat u zoveel mogelijk de gehele dag op het sportpark aanwezig bent. Het belooft overigens een aantrekkelijk gebeuren te worden. De oproep van de Sportcommissie - ondersteund met pro- pagandakraampjes in de kantine en bij de fabrieksportier - heeft een enorme stroom van reacties opgeleverd. Overal in het bedrijf en op de kantoren is men thans doende teams samen te stellen. Het enthousiasme van de hockeyspelers en -speelsters bij de wedstrijden tegen Heineken, is uitgemond in de deelname van ten minste twee hockeyelftallen, terwijl nog geprobeerd wordt een derde team op de been te brengen, zodat wel licht een hele competitie kan worden gespeeld. Ook zijn er bijzonder veel aanmeldingen binnen gekomen voor voetbal, zowel in teamverband als individueel. Zeker is, dat er enkele elftallen geformeerd uit de bij ons werkende Spanjaarden zullen aantreden. De voetbalwedstrijd, als sluit stuk van de sportdag, tussen een Amstel- elftal en medewerkers van de KRO- radio- en televisie gaat thans definitief door. De Omroepmensen komen met een De leden van de Sportcommissie druk in de weer met het nummeren van de plastic hallenen het geven van inlich tingen in de propagandakraam. 5

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 5