Beekman, jubilaris met clan van een jonge man Roode Kruis.boot Frisia XV wordt 18 mei gedoopt OtTISOCMAH OAT IS IB HICK De heer A. F. G. Avis speldt de heer J. Beekman de Amstelspeld op. overhandigde hij een bedrag onder cou vert. De heer A. F. G. Avis sprak als Floofd van de Reclameafdeling de jubilaris toe. Hij dankte hem voor het vele goede werk, dat hij ten gunste van de afdeling en de brouwerij verricht had. 'U was een factotum op de afdeling', zei de heer Avis 'en U kwam niet één keer te laat'. Voor de Amstel Gold Race was de heer Beekman een kundige kracht, een gewel dige steun en een goed adviseur. Voor de wijze, waarop de jubilaris zijn nieuwe werk verrichtte, had de heer Avis niets dan lof. Hij speldde vervolgens de gouden Am stelspeld op en overhandigde de heer Beekman een vouwfiets. Namens het personeel, waarmee de heer Beekman dagelijks samenwerkt, ontving hij een prachtige Engelse klok, terwijl mevrouw Beekman een bijzonder fraaie plant kreeg. De heer H. Snel sprak enkele woorden namens de Biljartvereniging. Hij noemde de jubilaris de juiste man op de juiste plaats en dankte hem voor het vele werk, dat hij als voorzitter van de biljart vereniging heeft gedaan. De heer F. Homburg sprak namens de Amsterdamse Vereniging van Bedrijfs- biljarters. De Amstel Brouwerij mag zich gelukkig prijzen om iemand als Beekman in dienst te hebben', zei hij. Vervolgens bedankte hij de jubilaris voor de geweldige activiteiten, die hij voor het verenigingsleven had verricht en over handigde hem een set manchetknopen en mevrouw Beekman een boeket prach tige bloemen. Na een gedicht van de heer M. van Soest, dankte de heer Beekman in een geestige speech alle sprekers voor de sympathieke woorden, de aanwezigen voor hun komst en de vele fraaie cadeaux. Als dienstplichtig sergeant werd de jubi laris tijdens de mobilisatie opgeroepen om enkele maanden later weer terug te keren. De heer Beekman werd ingedeeld bij de bierdistributie en had ook de be zetters als afnemer. Van nabij kon hij de verplaatsingen van het Duitse leger volgen, waar hij geen geheim van maakte. Na de oorlog volgde zijn be noeming tot sous-chef van de Expeditie. De reclame boeide de jubilaris dusdanig, dat hij in 1952 naaste medewerker werd van de heer C. A. Kruseman. Ook op deze afdeling leverde hij altijd kwaliteits werk af, zodat hij met ingang van januari 1968 werd benoemd tot sales promotor. De heer Kranenberg moest bekennen, dat hij erg veel van de heer Beekman Het echtpaar Beekman temidden van de reclame-mensen van vroeger en nu; v.l.n.r.: R. Wijdeveld, A.F.G.Avis en C. AKruseman. Een groep medewerkers van onze brou werij in Helmond is nog steeds druk in de weer om de Frisia XV van binnen en buiten op te knappen. Naar men hoopt zal men medio mei hiermee ge reed komen. Zaterdag 18 mei wil men het schip op plechtige wijze herdopen. Deze plechtigheid zal plaatsvinden nabij Bergen in Limburg en worden bijge woond door vele prominenten uit de provincie Limburg en vanzelfsprekend door tal van medewerkers van onze brou werij. Zondag 19 mei hoopt de Frisia XV haar eerste vaart met invaliden te kunnen maken. Deze invaliden zijn af komstig uit een revalidatiecentrum in Bergen. Dinsdag 16 april is in de Gijsbreght- kelder van onze brouwerij in Amsterdam het 40-jarig jubileum van de heer J. Beekman gevierd. Zeer velen, onder wie gepensioneerden, ex medewerkers van de brouwerij en relaties van de heer Beekman waren aanwezig. Onze direc teur, de heer P. Kranenberg, schetste in een toespraak de carrière van de heer Beekman, die dit in het bijzijn van zijn vrouw aanhoorde. De afdeling Expeditie was voor de jubilaris het eerste werk terrein bij de brouwerij. heeft geleerd. De nauwkeurigheid, waar mee hij zijn werk verrichtte en de loyali teit tegenover het bedrijf, typeerden de heer Beekman. De heer Kranenberg zei vervolgens, dat het een voorrecht was om met de heer Beekman te werken, die dit doet met het elan van een jongeman. Onze directeur noemde de jubilaris een zeer goede en gewaardeerde kracht, die in de afgelopen jaren bereikte wat hij wilde bereiken. Dat dit alles niet moge lijk was zonder de steun en het begrip van zijn vrouw achtte de heer Kranen berg ook een belangrijk punt. Hij dankte mevrouw Beekman hiervoor. Hij wenste de heer en mevrouw Beek man nog vele jaren en een goede gezond heid toe. Namens de Raad van Bestuur 4

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 4