Sportieve strijd besloten met een vreugdevol feest Voetbal in Helmond Brandblussers In Helmond is de Zomeravondkompeti tie bedrijfsvoetbal "woensdag 24 april weer van start gegaan. Aan deze compe titie nemen 3 1 bedrijven deel, waaronder een team van onze brouwerij in Hel mond. De 31 elftallen zijn verdeeld in 4 klassen, waarbij promotie en degra datie mogelijk zijn. De duur van deze wedstrijden is telkens 2 x 35 minuten. Ze beginnen om kwart over zes. Na 27 mei zal dit half zeven worden. Vorig jaar wist de Amstel Brouwerij Helmond een tweede plaats in de derde klasse te bereiken. Alle wedstrijden worden ge speeld op het sportpark 'De Braak' in Helmond. Donderdag 25 april speelde ons team tegen medewerkers van Milo confectiebedrijf. Amstel verloor met 2-1. In de agenda van het Spongat zullen de data bekend worden gemaakt, waarop ons voetbalteam uit zal moeten komen. De mini-brandblusapparaten, waarover wij in januari schreven, kunnen nog tot 9 mei besteld worden bij de heer G. Struiksma (tst. 410). Het brandblusappa- raat is bijzonder geschikt voor auto's, ca ravans en woonhuizen. De prijs bedraagt slechts 30,-, terwijl een nieuwe vulling 6,50 kost. De heer Struiksma wil graag eenieder hierover inlichten. Daarmee was voor de Toppers van Amstel de kous af. Doelman R. Corbeau had echter zijn handen vol om de Hei- neken-ballen uit het doel te houden en de gelijke stand te behouden. De tweede helft van het mixed-elftal ver liep bijzonder gunstig voor de Flippers. Door een voorzet van H. Keitz, wist rechtsbuiten J. C. Linck de stand op 2-1 te brengen. Enkele ogenblikken later was het H. Keitz, die de Amstel- stand op fraaie wijze op 3-1 bracht. Het scoren hield niet op. Het was wederom H. Keitz, die de Heineken- spelers passeerde en de Heineken-doel- man voor een probleem stelde. Keitz overzag dit probleem echter en bracht de stand op 4-1. Scheidsrechter de heer J. M. Elink Schuurman floot even voor acht uur de wedstrijd af. Het was het Heinekenteam niet gelukt, ondanks de verbeten strijd die zij voerde, om de achterstand te verkleinen. Na de wedstrijd werden in het clubhuis van H.I.C. bierpullen overhandigd door beide partijen. De heer K. A. Houtzager zei o.a. in zijn korte speech, dat in de nabije toekomst meer sportontmoetingen tussen de twee grote brouwerijen moeten plaatsvinden. Hij dacht hierbij aan ten nis, waterpolo en andere sporten. De heer Houtzager overhandigde een tinnen bierpul aan de heer J. W. Beijen van Heineken, die op zijn beurt een verzil verde bierpul aan de heer Houtzager Een 'fataal' moment voor de Amstel- spelers, toen in de rust hun 'conditie' met een glas Heineken werd onder mijnd. Een aanval van Amstel ingeleid door P. Wijers, die een Heineken-speler net iets te snel af is. overhandigde. Beide pullen waren voor zien van inscriptie. Na de toespraak van de heer Beijen werden de pullen met bier gevuld en werd door beide heren een toast uitgebracht. Tot laat in de avond bleven spelers en supporters in feestelijke stemming bijeen. Onze directeur mr. E. I. Egberts had i.v.m. zijn vertrek naar het buitenland alle leden van de hockeyteams de Flip pers en de Toppers in een brief veel succes toegewenst. Mr. J. M. Elink Schuurman in doel vlak voor het begin van de ontmoeting Hei neken-A mstel. haar rivalen dan ook nauwelijks haar de bal te ontnemen. In een zwak Amstel- moment, enkele ogenblikken voor de rust, scoorde W. van Maanen (Heine ken) (1-1). De Toppers betraden weer het veld en voerden zichtbaar een betere strijd, dan in de eerste helft. Het Heineken-team liet zich echter niet uit het veld slaan en wist van een valpartij bij het Amstel- doel gebruik te maken. Zij brachten in de zevende minuut de stand op 1-0. P. Wijers trachtte tevergeefs meerdere ma len de aanvallen van de Heineken-voor- hoede te breken. De strijd had een span nend verloop. L. Vermulst sloeg een onhoudbare bal in het Heineken-doel. (vervolg van pagina 1) gewassen tegen de Heineken-mixed. In de negende minuut wist middenvoor E. Bakker een doelpunt te maken, waar door Amstel een voorsprong nam. Me juffrouw M. Alsbach wist goed gebruik te maken van de stick en het lukte 3

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3