Zilveren A.B.-speld voor jubilerende mr. J. M. Eiink Schuurman Beschuit met muisjes Bedrijfsbrandweer kreeg nieuw alarmeringssysteem brandweermagazijn om in ijltempo de rij- plank te plaatsen en de brandweerwagens uit de garage te rijden. Tegelijkertijd nam iedere brandwacht uit de garage een loodje mee, dat volgens een landelijk systeem genummerd is van 1 t/m 8. Bij een brand zijn namelijk altijd 8 functies te vervullen. Kan de bedrijfsbrandweer de brand niet meester worden en de hulp van de stadsbrandweer moet ingeroepen worden, dan zullen deze brandweerlie den het eerste naar de loodjes vragen. Het nummer op het loodje zal dan uit wijzen welke taak de beroepsbrandweer moet overnemen. Wanneer er in het bedrijf brand uit breekt, zullen alle brandwachten op de linkerarm voorzien worden van een witte band met een horizontale rode streep. Niemand zal zich op het terrein van de brand mogen begeven, die niet in het bezit is van zo'n band. Breekt er nu onverhoopt brand uit en een brandwacht ontdekt dit, dan zal hij allereerst de portier waarschuwen. Hier na zal hij direct trachten de brand te blussen. Door het hele bedrijf zijn water leidingen aangebracht, die voor dit doel gebruikt kunnen worden. In de Gijsbreghtkelder van de brouwerij in Amsterdam werd op de geboortedag van prins Maurits beschuit met muisjes uitgereikt. Een Engelse groep, die een bezoek aan onze brouwerij bracht, keek wat vreemd op, toen onze tapper dit aanbood. Na een korte uitleg van de heer E. Leffef, lieten de 75 Engelsen het zich kennelijk smaken. Ook een groep studenten uit Groningen beet gretig in de tractatie. Dinsdag 16 april waren de leden van de Raad van Bestuur, de adjunct-directeu ren en de medewerkers van de afdelingen Export en Public Relations bijeen om op bescheiden wijze het 12Y2-jarig jubileum te vieren van onze directeur, mr. J. M. Elink Schuurman. Bij deze gelegenheid speldde mr. E. J. Egberts de heer Elink Schuurman de zilveren speld van het bedrijf op. De heer Egberts bracht onder meer naar voren, dat sinds de komst van de heer Elink Schuurman er in de brouwerij zeer veel veranderd is en noemde daarbij in het bijzonder de re laties met de medewerkers. Hij dankte de heer Elink Schuurman voor het vele, verdienstelijke werk, dat deze in de af gelopen jaren voor de brouwerij heeft verricht. De bedrijfsbrandweer van onze brouwerij in Amsterdam heeft sinds donderdag 18 april een nieuw alarmeringssysteem. Iedere brandwacht is hierdoor voorzien van een oproepapparaat, dat hij te allen tijde bij zich draagt. Bij brandalarm begint de oproeper fel te flikkeren en hard te zoemen. Deze oproepapparatuur treedt in werking wanneer de bedrijfs- portier, na een brandmelding de alarm knop indrukt. Deze knop bevindt zich in de bedrijfportiersloge. Op hetzelfde moment gaan in de portiersloge van het hoofdkantoor en de telefoon centrale rode lampen branden. De telefooncentrale zal nummer 256 geheel blokkeren en ter beschikking houden van de brandweer. De andere in- en externe telefoongesprekken zullen zo min mogelijk aangevraagd mogen worden, totdat het sein 'Brand meester' is gege ven. Om 1 1 uur precies werd proefalarm gegeven. Nog geen twee minuten later waren de brandwachten present bij het In ijltempo werden de slangenwagen en motorspuiten 'gevechtsklaar' uit de garage gereden. U ziet hier de brand weer enkele minuten na het brandalarm. 2

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2