O.R. Amsterdam bijeen Mededelingen Communicatie Werkoverleg CENTRAAL BROUWERIJ KANTOOR De Ondernemingsraad Amsterdam kwam maandag 8 april bijeen onder voorzitterschap van mr. E.J.Egberts. De agenda bestond uit de volgende pun ten: 1. Opening 2. Notulen van de vergadering van 20 februari 1968 3. Mededelingen 4. Communicatie 5. Verslag werkoverleg 6. Rondvraag 7. Sluiting. Na de opening door de voorzitter, werd punt 2 van de agenda aan de orde ge steld, de notulen van de vergadering van 20 februari j.l. Er werd een aanmerking gemaakt, dat in het verslag van punt 9 van de agenda van deze vergadering ge schreven staat, dat er een mogelijkheid bestaat om aan werknemers die 20 jaar of langer in dienst zijn 3 weken aaneen gesloten vacantie te geven in het voor- of naseizoen, mits het werk zulks toe laat. In de Ondernemingsraadvergade ring van november 1966 werd reeds door de directie toegezegd, dat ook in de zomermaanden 3 weken aaneenge sloten vacantie kan worden opgenomen, mits het werk het toelaat en de werk nemer 20 jaar of langer in dienst is. In de notulen zal worden geschrapt 'in het voor- en naseizoen'. In het Spongat was dezelfde zinsnede weergegeven. Ook dat moet als niet geschreven worden be schouwd. De heer Egberts merkte op, dat een gepremiëerde spaarregeling blijkbaar niet bij het personeel leeft. Dit werd door reacties van de Ondernemingsraad leden bevestigd. De heer Egberts deelde mede, dat ge durende de zomermaanden de cursussen worden gestopt en in september zullen worden hervat. In de Gijsbreghtkelder is voor een aantal echtparen, waarvan de man in de komende jaren met pensioen gaat, een voorlichting gegeven over een te houden cursus in een conferentieoord. Op deze nieuwe fase na het actieve leven, zal tijdens deze cursus nader worden ingegaan. Verzocht werd vooral de werknemers voor te lichten over belangrijke benoe mingen voor bepaalde functies. Of schoon de leden van de Ondernemings raad in de meeste gevallen voorkennis krijgen van benoemingen, wil het nog wel eens voorkomen, dat in het bedrijf aan de werknemers onbekende figuren rondlopen. Hieruit worden vaak ver keerde conclusies getrokken. De voor zitter merkte op, dat het op de weg van de lijnfunctionarissen ligt de onderge schikten in te lichten. Indien het een volkomen nieuwe functie betreft, zal in het Spongat een mededeling worden ge daan. Gevraagd werd hoe het werkoverleg in middels is gevorderd. Voor vier afdelin gen zijn commissies ad hoe gevormd, die tot taak hadden het overleg van de grond te krijgen. De resultaten zijn tot nu toe niet onbevredigend. Zodra het werkelijk overleg start, zal indien het een afdeling betreft waar een Onder nemingsraadlid werkzaam is, deze daar bij worden betrokken. (lees verder pagina 7) In de vorige uitgave van Het Spongat vertelden wij u iets over de reacties op het plan tot invoe ring van de 'Konditie Kaarten'. Daarin werd ook gesproken over de brief, welke onze afdeling Per soneelszaken ontving van het Cen traal Brouwerij Kantoor (CBK). De inhoud daarvan vonden wij zó aardig, dat wij meenden, deze als nog te moeten afdruken. In onze vorige Uitgave was daarvoor helaas geen ruimte meer vrij. Telefoon 62646 Telegramadres: Cebeka Telex 14088 Cenebe-Asd. Amstel Brouwerij N.V. Afdeling Personeelszaken Postbus ^065 Amsterdam Ons kenmerk Soc.aangelegenh. No. "l-if-68 Bu/WV AMSTERDAM. 29 maart 1S Herengracht 282 Postbus 62 Mijne Heren, Lichaamsbeweging in het bedrijf Als trouwe lezers van "Het Spongat" viel ons oog op uw interessante publikatie over de bevordering van lichaamsbeweging in het bedrijf. a De door u terzake ontplooide initiatieven hebben ons zeer geïmponeerd en geven ons eens te meer een indruk van uw sociale bewogenheid en vooruitstrevend personeelsbeleid. Het is u ongetwijfeld bekend dat wij de kondities voor het CBK-perso- heel, ook wat de secundaire voorwaarden betreft, afstemmen o.a. op datgene wat bij uw brouwerij wordt gedaan. Daar het ons in ons gebouw aan ruimte ontbreekt om soortgelijke maatregelen door te voeren, zou den wij u in het kader van het bovenstaande willen verzoeken ons toe stemming te geven voor de onderhavige regeling met uw personeel mee te lopen. Een enquete heeft uitgewezen dat unaniem de voorkeur wordt gegeven aan de meest uitgebreide mogelijkheid en wij verzoeken u dan ook ons een ^fO-tal zg. A-Z kaarten toe te zenden. Voor de berekening van de 0,6% eigen bijdrage zullen wij u desgewenst een salarislijst toezenden. Met het oog op de gezamenlijke wandeling in Helmond stellen wij ons voor dat ons personeel zich bij uw mensen aansluit. Onderweg bestaat dan de gelegenheid tot uitwisseling van vertrouwelijke gegevens. Voor uw medewerking betuigen wij u bij voorbaat ons hartelijke dank HoogachiaiuL, TOftlJ^KANTOOR P.S. De door u gepubliceerde foto heeft ons geschokt. Eerst dachten wij: "Dit is de man dit is zijn rug", maar bij nadere beschou wing realiseerden wij ons wel dat uw bekende reclamefiguur beslist meer oprecht is. DB TWENTSCHE BANK N.V. - POSTGIRO NO. 530969 - GEM. GIRO NO. C 1420 6

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 6