J. Schermelé gehuldigd Flippers en Toppers Hockeyteams van Amstel 26 april tegen Heineken Dinsdag 2 april vond in de Gijsbreght- kelder de huldiging plaats van de heer J. Schermelé, chef van de afdeling Do cumentatie, die op deze dag het feit her dacht, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van de Amstel Brouwerij. In het bijzijn van zijn vrouw en kinde ren werd de heer Schermelé in de eerste plaats toegesproken door onze directeur mr. E. J. Egberts. Deze bracht in her innering het jaar 1928 terug, toen de heer Schermelé als 16-jarige kwam wer ken op de Correspondentiekamer. In 1930 verliet hij de brouwerij voor negen maanden om de dienstplicht te vervul len. Negen jaar later werd hij weer onder de wapenen geroepen. De heer Schermelé kwam later op de afdeling Geleende Gelden en werd al snel de rechterhand van de heer J. L. Gosman. De militaire dienst bleef de heer Schermelé echter achtervolgen. In 1946 werd hij in Engeland herschoold in verband met de precaire situatie in het toenmalige Nederlands-Indië. Tot november 1947 verbleef de jubilaris in Engeland, waarna hij voorgoed terug keerde naar de Amstel Brouwerij. In 1962 werd hij benoemd tot assistent- verkoopleider, om in 1965 tot chef van de afdeling Documentatie bevorderd te worden. De heer Egberts noemde de jubilaris iemand die door ijver, plichtsbetrach- Mr. E. J. Egberts overhandigt de heer Schermelé een cadeau onder couvert. ting en nauwkeurigheid een fraaie car rière heeft weten op te bouwen. Ook buiten het bedrijf heeft de heer Scher melé zich op veel terreinen verdienste lijk gemaakt. Zo was hij o.a. mede-orga nisator van de bekende sportdagen. De heer Egberts had voor deze activiteiten niets dan lof en stelde dit werk als voor beeld voor onze huidige sportcommissie. Mr. Egberts besloot zijn toespraak met de hoop uit te spreken, dat de heer Schermelé in de resterende jaren in een goede gezondheid en met plezier zijn werk zal kunnen blijven verrichten. Als stoffelijk blijk van dank overhandigde de heer Egberts, namens de directie, een bedrag onder couvert. Drs. A. F. Veldkamp sprak hierna als chef de jubilaris toe. Een economische berekening gaf aan, dat de heer Veld kamp onze jubilaris 518 dagen kende. Dit was volgens hem V/2 van het totaal aantal dagen van de 40 jaar, die de heer Schermelé bij de brouwerij was. In deze periode is het contact en de samenwerking altijd voortreffelijk ge weest, waarvoor de heer Veldkamp de jubilaris dankte. Hierna speldde hij de gouden Amstelspeld op en overhandigde de heer Schermelé tevens een bedrag onder couvert. In een korte geestige toespraak sprak de heer E. J. A. van Kan vervolgens namens de afdeling Documentatie, de jubilaris toe. Hierin dankte hij de heer Schermelé voor de prettige samenwerking en over handigde hem een fraaie gasaansteker en evenzo fraaie manchetknopen. Tot slot dankte de heer J. Schermelé de sprekers voor de vele vriendelijke woor den, de cadeaux en de sympathie, die hij in de afgelopen jaren heeft onder vonden. Hij dankte ook zijn vrouw voor de steun, die zij hem in zijn werk altijd heeft gegeven. Hierna maakten alle aan wezigen van de gelegenheid gebruik om de jubilaris te feliciteren. Vrijdag 26 april zullen op uitnodiging van de Heineken Bierbrouwerij twee hockeyteams van Amstel het opnemen tegen twee teams van onze collega's bier brouwers. De wedstrijden beginnen om zes uur en worden gespeeld op de ter reinen van HIC in Amstelveen. Amstel komt uit met een mixed-elftal genaamd de 'FLIPPERS' en met een herenelftal genaamd de 'TOPPERS'. De wedstrij den duren 2 x 20 minuten. Van de zijde van Heineken hoorden we dat zeer veel enthousiaste supporters hun elftallen zullen begeleiden. Wij ver wachten dan ook dat eveneens veel Amstel-medewerkers hun spelers zullen komen aanmoedigen. De voorlopige opstellingen zijn: DE FLIPPERS: doel: F. Kirschbaum; achter: J. M. Elink Schuurman, M. Aisbach; midden: W. E. van Till, H. Gauka, M. van Hoeckel; voor: L. Kroner, M. Dielen, H. Keits, E. Bakker, M. Begas; res.: M. v. d. Wijn gaard, F. Falkenhagen. DE TOPPERS: doel: R. Corbeau; achter: I. van Aubel, L. Vermulst; midden: A. van Riemsdijk, P. Wijers, G. Pels Rijcken; voor: I. C. Linck, M.I.Faber, R. Elfrink, A.Rapati, I. Boonen; res.: A. W. Kroon, M. van Soest. Non-playing captain: K. A. Houtzager; scheidsrechter: nog niet bekend; foto graaf: M. Ch. I. Eyck; verzorger: G. Struiksma; assistent-verzorger: A. van Bunge. Het terrein van HIC is te bereiken: Vanaf Amsterdam Amstel met buslijn 8 of 15 naar Europaplein. Vandaar Maarsen en Kroon buslijn 19 tot halte Oranjebaan, vervolgens bord volgen. Autorijders: Prov.weg Ouderkerk/Haar lem tot viaduct in Amstelveen, vandaar richting Amsterdam tot eerste rotonde, vervolgens rechtsaf, de Groen van Prin- stererlaan steeds rechtdoor via Oranje- baan, borden volgen. Fraaie carrière door ijver, plichtsbetrachting en nauwkeurigheid 5

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 5