Jubilarissen P. B. Beertsen en F. N. Spoor gehuldigd Dinsdag 26 maart zijn op onze brou werij in Amsterdam de jubilea gevierd van de heren P. B. Beertsen en F. N. Spoor. 's-Middags werden zij in de Com- missarissenkamer toegesproken door onze directeur, ir. R. van Marwijk Kooy bij welke officiële plechtigheid ook de directeuren mr. E. J. Egberts en mr. J. M. Elink Schuurman aanwezig waren. Omdat de heren Beertsen en Spoor de wens te kennen hadden gegeven op deze dag tevens met pensioen te gaan en slechts in besloten kring afscheid te nemen, werd laten in de Gijsbreghtkel- der alleen een kort woord gesproken door de heer V. B. Pelt. De heer P. B. Beertsen kwam 26 maart 1928 als 22-jarige in tijdelijke dienst van onze brouwerij om enkele jaren daarna in vaste dienst over te gaan. Vanaf zijn in dienst treding is de heer Beertsen steeds op de afdeling Expeditie werk zaam geweest. De werkzaamheden lie pen aanvankelijk parallel met die van zijn collega, de heer F. N. Spoor. Nadat de heer Beertsen in 1939 opgeroepen werd als diensplichtig sergeant, keerde hij in mei 1940 op de expeditie van onze brouwerij terug. Toen in 1955 de chef van de Expeditie, de heer D. Balk over leed, werd de heer Beertsen tot chef van de afdeling benoemd. In 1956 nam hij het initiatief de firma Zuidema in Franeker in te schakelen om de biertransporten te verzorgen. Tot die tijd werd het bier grotendeels per boot en bode vervoerd. De jaarlijkse be sparing, die dit initiatief tot gevolg had, was aanzienlijk. De heer Van Marwijk Kooy noemde de heer Beertsen iemand. Ontvangst van de jubilarissen in de Commissarissenkamer v.r.n.l.: de heren Spoor en Beertsenmevrouw Beertsen, een zuster van de heer Spoor en de heren Egberts, Van Marwijk Kooy, Elink Schuurman en nogmaals Spoor broer van de jubilaris). die vanachter zijn bureau een goede sfeer wist te scheppen en een ruim in- zich in de werkzaamheden had. De taak, die de heer Beertsen te verrichten had op zijn kantoor, noemde onze directeur een bijzonder belangrijke. Hij dankte de jubilaris vervolgens voor het vele goede werk, dat tot een succesvolle carrière heeft geleid. De heer Van Marwijk Kooy sprak de hoop uit, dat de heer Beertsen ondanks het verlaten van de brouwerij de contacten hiermee niet zal verbreken. Vervolgens richtte hij zich tot de heer F. N. Spoor, die op 63-jarige leeftijd ons bedrijf vaarwel zegt. Enkele maan den, nadat de heer Spoor in dienst was getreden, moest er onder hoogspanning gewerkt worden. De Olympische Spelen, die dat jaar in Amsterdam werden ge houden, waren er de oorzaak van dat ca. 12.000 vaten bier per dag ons be drijf verlieten. Dankzij de voortreffe lijke werkwijze in de brouwerij kon men de aanvragen het hoofd bieden. In 1930 kwam het expeditiekantoor ge reed en vanaf die tijd heeft de heer Spoor daar zijn werkzaamheden tot aller tevredenheid verricht. Tijdens de oor logsjaren had de heer Spoor de leiding over de verdeling en de toewijzing van het bier voor de stad en de provincie. Na de oorlog was de heer Spoor de con tactman voor de verzending van het bier naar de provincies. De heer Van Marwijk Kooy noemde het contact tusen de brouwerij en de klant zeer belangrijk. De heer Spoor wist de contacten te leggen en te verstevigen, waardoor vele relaties tot stand kwamen en behouden werden. In 1955, toen de heer Beertsen chef werd, volgde de benoeming tot sous chef van heer F. N. Spoor. De zelfstan dige taak, die de heer Spoor te vervullen had, is naar aller tevredenheid verricht, zo meende de heer Van Marwijk Kooy. Onze directeur vervolgde met te zeg gen, dat de heer Spoor respect afdwong wanneer hij midden in het vuur stond en de zaken altijd zó wist te regelen, dat er zich geen stagnatie voordeed. Namens de directie dankte de heer Van Marwijk Kooy de jubilaris voor alles wat de brouwerij door hem ten goede is gekomen en overhandigde hierna de jubilarissen ieder een fraaie ets van Am sterdam als herinnering aan de Amstel Brouwerij. De heren Beertsen en Spoor waren met dit prachtige cadeau zicht baar verguld. De heer Van Marwijk Kooy noemde het tot slot iets bijzon ders, dat twee heren op dezelfde datum in dienst waren gekomen en gedurende 40 jaar op dezelfde afdeling werkzaam waren geweest. 'Beide jubilarissen heb ben van nabij de ontwikkeling kunnen volgen van paarden-tractie tot 20-ton- ner.' (lees verder pag. 5) De heer V. B. Pelt overhandigt de heer Spoor een fraai cadeau (foto boven), ter wijl hij de heer Beertsen de gouden Amstel-speld op het rever steekt. 4

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 4