In me! begint werk aan ons nieuwe eestgebouw ws I tx w i eestoebouvc Fraaie maquette in de Kantine AMSTEL-man landskampioen worstelen Begin mei zal een aanvang worden ge maakt met de bouw van een nieuw eest gebouw. Dit is een gevolg van het te klein worden van de bestaande instal latie, die bovendien geheel verouderd is. Het gebouw, dat aan de achterkant van de brouwerij aan de Boerhaavestraat ge bouwd zal worden, is 22 meter lang, 15,5 meter breed en 18 meter hoog. Het bestaat uit een betonnen geraamte met twee tussenvloeren. In de ruimte op de begane grond kunnen nog een aantal kiemtrommels worden geplaatst. Op de eerste etage bevinden zich de mout- karen en de ventilatoren. Hierboven is de z.g. draaiende eestvloer aangebracht. Op deze geperforeerde vloer wordt een groenmoutlaag gestort, die door middel van warme lucht gedroogd wordt. De capaciteit van deze eest bedraagt 72 ton per dag. De eigenlijke eest is ver deeld in 4 eesten van 18 ton. Het voor deel hiervan is dat de lucht, die in een eest dienst gedaan heeft ook gedeeltelijk voor een volgende eest gebruikt kan worden. De bediening van de eesten is geheel geautomatiseerd. De apparatuur wordt geleverd door de firma Müger uit See- heim in Duitsland. Het is nog niet be kend, welke firma de bouw van het eest gebouw gaat verzorgen. Om het lawaai voor de omwonenden zoveel mogelijk te beperken zal men speciale aandacht schenken aan de geluidsakoustische voorzieningen, welke verzorgd worden door bureau Peutz. De architectuur is verzorgd door het architectenbureau Langhout-Huisman, terwijl het ontwerp door de Technische Dienst van onze brouwerij verzorgd werd. In de kantine van onze brouwerij in Amsterdam is een model van het eest gebouw geplaatst op een schaal van 1 25. Begin mei 1969 hoopt men het gebouw in gebruik te nemen. Dinsdag 30 april zal onze brou werij gesloten zijn vanwege de verjaardag van onze koningin. Voor hen die in ploegendienst werken zal deze dag als een zon dag gelden. A. A La fabrica estara cerrada el dia martes 30 de abril con ocasión de celebrarse el cumpleanos de su Majestad la Reina Juliana de Ho- landa. Para los que trabajan en turno este dit sera considerada como un domingo. De heer G. van der Burgh, chauffeur op de expeditie van onze brouwerij in Amsterdam, heeft zich zondag 24 maart als worstelaar bijzonder onderscheiden. In het sportcomplex aan de Van Hogen- dorpstraat in Amsterdam behaalde hij het Nederlands kampioenschap worste len in de categorie lichtgewicht. Door een overwinning op N. Kooymans kwam zijn puntentotaal in het eindklassement boven dat van de toenmalige kampioen van Nederland T. Wammus, die dus zijn titel aan de Amstel-man kwijt raakte. De 27-jarige G. van der Burgh liet zich in 1958 bij de Amsterdamse athletiek- club Hercules inschrijven om in 1962 officieel aan de wedstrijdsport te gaan meedoen. In de afgelopen zes jaar wist de heer Van der Burgh niet minder dan 4 titels op zijn naam te brengen, terwijl hij ook in clubverband meerdere over winningen behaalde. De 4 titels zijn: twee maal kampioen van Noord-Hol land, kampioen van Zuid-Nederland en sinds zondag kampioen van Nederland. Ook werd hem de Piet Arts-beker uit gereikt. Om het voorgeschreven lichaamsgewicht van 70 kg te behouden, traint de heer Van der Burgh vier maal per week ge durende 2Yi uur. Sinds kort is ook de voetbalsport bij hem geliefd en hij hoopt ook hierdoor zijn conditie te behouden. Dat het behalen van een kampioenstitel niet altijd pijnloos verloopt, moest onze man zondag 24 maart ondervinden. Met een licht gekneusde rib en een stijve nek nam hij de overwinningsbeker en een sjerp, uitgereikt door de K.N.K.B. (Koninklijke Nederlandse Krachtsport Bond) in ontvangst. 3

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3