Amstei-personeei bracht hospitaalschip naar Helmond Agenda Legkelder 18 in gebruik genomen Fr is ia XV wordt opgeknapt ONS teven in de brouwerij liminI»»uiminimum»mmmimimumuunum Vr. 22/3 - Klaverjasvereniging clubavond Ma. 25/3 - Bedrijfsschool - Nederlands 4 Clubavond - biljartvereniging Wo. 27/3 - Oefenavond - Alg. Hulpverl. Dienst Vr. 29/3 - Clubavond - klaverjasvereniging Za. 30/ 3 Visvereniging Altijd Beet - vissen op zee (Den Oever) Ma. 1/4 - Bedrijfsschool - rekenen 5 Clubavond - biljartvereniging Wo. 3/4 - Oefenavond - bedrijfsbrandweer Vr. 5/4 - Grote bingo-avond in de kantine (klokslag 8 uur) Mi,» IBBStl«l Enkele weken terug is legkelder 18 na een verbouwing van bijna een jaar weer in gebruik genomen. Deze verbouwing, die geen stagnatie veroorzaakte in de bierbereiding, vormde de slotfase van het plan 'Sanering Tankgebouw Amster dam'. De 18 staande tanks met een inhoud van 464 hl. elk, zijn vervangen door 13 liggende met een inhoud van 616 hl. elk. Deze liggende tanks zijn geplaatst in enorme koelcellen, die de koude lucht in een afgesloten ruimte houden. Dit heeft als voordeel, dat men onder méér aangename temperatuur de werkzaamhe den kan verrichten. De 13 liggende tanks heeft men aangebracht in twee boven elkaar gelegen ruimten. Kelder 18 wordt gebruikt voor het bereiden van fustbier. Het plan 'Sanering Tankgebouw' omvatte tevens het verbouwen en vernieuwen van kelder 19 en 21, waarin zich tanks bevinden met een nog grotere inhoud dan die van kelder 18. Kelder 18 is als eerste geheel voorzien van roestvrije bierleidingen, wat o.a. de reiniging vereenvoudigt. Andere voor delen van deze nieuwe kelder zijn de brede gangen, die de bediening verge makkelijken; de grote tanks, waarin onder druk het bier gelagerd wordt, die sneller te vullen en te reinigen zijn. Voor het drooghouden van de plafonds zijn luchtkokers in de gangen aange bracht, welke de lucht in deze ruimten doen circuleren. Doorkijk in de nieuwe situatie van leg kelder 18, welke dezer dagen in gebruik genomen werd. 6 Vrijdag 15 maart hebben Amstel-vrij- willigers van onze brouwerij in Helmond de Roode Kruis-boot, waarover U in november hebt kunnen lezen in Het Spongat, na een verbouwing van circa 4 weken, van een werf in Deest naar onze vestiging in Helmond overgevaren. De verbouwing omvatte het afneembaar maken van de stuurhut en het neerklap baar maken van de schoorsteen. Dit om ook de kleinere rivieren te kunnen be varen. De houten randen rondom het schip zijn verwijderd om het passeren van nauwe bruggen te vergemakkelijken. Na een 12 uur durende vaart, arriveerde de Frisia XV met als kapitein de heer P. V. A. van Hemert (afd. Expeditie) zaterdag 16 maart in Helmond, waar het de belangstelling trok van honderden Helmondenaren. Om in mei de lang durige zieken een warme ontvangst te kunnen geven, zal een team van bijna twintig Amstelemployées het schip zowel van binnen als van buiten, in de ko mende weken geheel opknappen. Dit is de Frisia 15, toen deze nog als plezierboot in de vaart was. Een com plete Amstel-brigade zal de boot in- en uitwendig geheel opknappen. In dienst: J. Teeuwen, Thuisverbruik Uit dienst: Fernandez Gomez A., Spoelplaats P. L. J. Spijker, Expeditie B. Jacobs, Bouwvakken Geboren: Martin, zoon v. h. echtpaar Benscn (Bott )- Wijnsouw Trinidad, dochter v. h. echtpaar Rivera Segura M. (Poviet)-Sanduende Pena Annemieke Johanna Maria, dochter v. h. echtpaar Oud (Bott.)-de Lange René Johannes, zoon v. h. echtpaar Kager (Mech. Adm.)-Niesing Overleden: Gepensioneerden: J. Vleugels Y. Beima

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 6