Voor houders van konditie kaart 30 minuten „loop"tijd per dag „Tachtig jaar" expediëren van Amstel Bier (vervolg van pagina 3) te geringe lichaamsbeweging, dan zul len juist deze mensen gebruik moeten kunnen maken van de nieuwe maatre gel. Aannemende dat de looptijd ca. 30 minuten per dag zal zijn, betekent dit in geld een bedrag van ca. 100.000,- per jaar. Het is derhalve begrijpelijk dat, waar de Amstel Brouwerij deze kostenverzwa- ring van de Overheid niet mag doorbe rekenen in de prijzen, de werknemers zelf een deel van de lastenpost dienen mee te betalen. De compensatie voor de verhoogde kosten zal worden gevon den in het door de werknemer laten mee betalen van de „loop"-tijd die hij dage lijks opneemt. O SO -40 60 B0 *tnr--lar«fitarm .n tm fvsFHïf puM.* Bovenstaande afbeelding geeft aan, welke beperkte bewegingen een persoon, die voornamelijk vanuit één lichaams houding een bepaald aantal handelingen verricht, maakt. De armen worden veel vuldig gebruikt, de benen komen nauwe lijks in actie. Praktisch is dit kostenprobleem als volgt opgelost. Iedere werknemer kan via de opgavestrook in dit blad (zie pag. 3) een aanvraag indienen om tegen beta ling in het bezit te komen van een z.g. konditiekaart. Werknemers in het bezit van zo'n kaart zijn gerechtigd binnen een begrensd gebied maximaal 30 minuten per dag vrij rond te lopen. Er zullen in totaal vijf van dit soort kaarten ver krijgbaar zijn. Kaart A, die recht geeft op vrije wande ling uitsluitend in het hoofd kantoor; B, die recht geeft op vrije wande ling uitsluitend binnen de brou werij en gebouw technische dienst; P, die recht geeft op vrije wande ling in de gebouwen van de Poviet; H, die recht geeft op vrije wan deling uitsluitend in ons bedrijf te Helmond; A/Z, die recht geeft op vrije wande ling in de A, B, P en H-gebie- den. De prijzen van de kaarten zijn als volgt: Kaart A, B, P en H kosten per stuk 0,2% van het bruto loon of salaris. Kaart A/Z kost 0,6% van het bruto loon of salaris. De betaling geschiedt, evenals bij het Jubileum- en Sociaalfonds via een in houding, die door de computer ook erg eenvoudig is. Er is voor een procentuele inhouding gekozen, omdat dit de meest rechtvaardige kostenbestrijding is, gezien er nu eenmaal verschillen in loon- of salarishoogte bestaan. Aanvraagformulier inleveren uiterlijk maandag 25 maart Iedere werknemer, ongeacht zijn functie of plaats waar hij werkzaam is, kan indien hij meent dat dit voor zijn ge zondheid wenselijk is, in het bezit ko men van deze konditiekaart. Het enige wat hem te doen staat, is bijgaand aan vraagformulier in te vullen en te zenden naar de afdeling Personeels Zaken. Gele genheid tot aanvragen sluit op maandag 25 maart a.s. om 17.00 uur. De geldigheidsduur is steeds drie maan den. Zonder opzegging wordt de kaart steeds per kwartaal verlengd. De eerste kaarten zullen op de eerste dag van het tweede kwartaal worden uitgereikt door de Portiersdienst, waar de betrok ken werknemer de kaarten keert. Bewakingsdienst belast met controle De afdeling Bewaking is belast met het toezicht op het juiste gebruik van de kaarten. Indien bijvoorbeeld een werk nemer, die in het bezit is van een kon ditiekaart A in de Poviet wordt aange troffen, dan begaat hij een overtreding. Vandaar dat wij de medewerkers die per dag liever één grote wandeling ma ken dan 3 kleinere, willen adviseren de kaart A/Z aan te schaffen. Deze kost P. B. Beertsen F. N. Spoor Dinsdag 26 maart is het precies 40 jaar geleden, dat de heren P. B. Beertsen en F. N. Spoor hun intrede deden bij onze onderneming. Het leven van deze beide medewerkers verliep bij de brouwerij ook na die tijd vrij aardig parallel, daar zij niet alleen de afdeling Expeditie trouw bleven, maar ook de ruimte waar binnen zij van 1930 af gewerkt hebben. Wel zijn in die 40 jaar de werkzaam heden, die door de afdeling Expeditie worden verricht, erg veranderd, terwijl de omzet vele malen werd vergroot. Zowel de heer Beertsen als de heer Spoor hebben de w'ens te kennen gegeven ge lijktijdig met het jubileum om persoon lijke redenen tevens met pensioen te wil len gaan. Aan deze wens is in dit geval door onze directie tegemoetgekomen, waardoor op 26 maart behalve de jubi leumreceptie tevens de afscheidsreceptie wordt gehouden. Op verzoek van de beide jubilarissen zal de huldiging plaatsvinden in de directiekamer om 16.00 uur, terwijl daarna om 16.30 uur in de Gijbreghtkelder voor eenieder ge legenheid bestaat beide jubilarissen per soonlijk geluk te wensen en tevens van hen afscheid te nemen. weliswaar meer, maar biedt anderzijds een veel grotere vrijheid. Het is duidelijk, dat werknemers die uit hoofde van hun functie verplicht zijn zich door de gebouwen te bewegen, in het bezit worden gesteld van gratis kon- ditiekaarten. Bij wijze van proef zijn, behalve de leden van de Raad van Bestuur, de volgende groepen vrijgesteld van de konditiekaart: afdeling Interne Dienst, Bewaking, In terne Post, Medische Dienst, Bedrijfs brandweer (niet de B.Z.B.), leden van de Veiligheidscommissie en de leden van de Ondernemings Raden. Werknemers behorende tot bovenstaande groepen dienen wél een aanvraag op de normale wijze in te dienen. Zij krijgen eveneens op de eerste dag van het nieuwe kwartaal de kaarten uitgereikt. Deze kaarten zijn dan voorzien van de rode opdruk GRATIS. 4

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 4