w Moer lichaamsbeweging is dwingende noodzaak DOKTER A. N. PAPPIE: 3 Directie lanceert Amerikaans plan: Het is nog niet zo heel lang geleden, dat in ons personeelsorgaan gewezen is op |iet gebrek aan lichaamsbeweging bij vele soorten arbeid. Er werd in dit artikel terecht een pleidooi gehouden voor de actieve sportbeoefening en de Welke de gevolgen kunnen zijn van een overmaat aan lichamelijk gedaineerde arbeid, toont deze foto, waarop met pijlen duidelijk de vergroeiingen aan de ruggewervels zijn aangegeven. ochtendgymnastiek, speciaal voor diege nen, die tijdens het werk weinig li chaamsbeweging kunnen nemen. Hoewel Attendens in de vorige uitgave van Het Spongat ons voorhield wat min der in bedrijfstijd rond te lopen zonder gegrond motief, zal het u in dit artikel duidelijk worden, dat wanneer zoals hier gesteld het 'motief goed is, de stel ling van Attendens van iedere grond is ontdaan. Eén van de oplossingen, die binnen de arbeidssituatie mogelijk is, is het geven van z.g. bedrijfslichamelijke opvoeding, zoals dat o.a. bij de PTT gebeurt. Helaas is deze methode bij onze onderneming moeilijk uitvoerbaar, om dat onze werknemers te veel ver spreid zitten over veel, betrekkelijk kleine kantoren, zodat gymnastiek naast het bureau zowel uit een oogpunt van ruimte als uit een oogpunt van instructie moeilijk is te verwezenlijken. Het toeval wilde, dat juist toen deze kwestie in de directievergadering aan de stopzetten ,y AMSTEL BROUWERIJ N.V. Hvnililie kiinrf ot orde was, twee medewerkers van het Amerikaanse Advies Bureau Arthur Do- little and Run (Inc.) in Amsterdam een bezoek aan onze brouwerij brachten. Toen deze Amerikanen van ons probleem kennis namen, gaven zij een eenvoudige oplossing, die thans reeds vaak - niet alleen in de V.S. doch óók in W. Euro pa met succes wordt toegepast. Deze oplossing is zó eenvoudig en ge makkelijk te verwezenlijken, dat men zich afvraagt waarom deze methode niet veel eerder werd ingevoerd. Ons bedrijf zal het eerste zijn in Nederland, dat de gevaren van de lichamelijk gedraineerde arbeid vermoedelijk voorgoed heeft be zworen. Wij zeiden reeds hierboven, dat de oplossing eenvoudig was, maar zij is ook voor de hand liggend. Wanneer een werknemer van bedrijfswege toestem ming krijgt om van zijn werk te mogen weglopen teneinde een paar keer per dag wat lichaamsbeweging te nemen, dan zal dit de bloedcirculatie aanzienlijk bevor deren, waardoor hart- en vaatbezwaren veel minder vaak kunnen voorkomen, omdat het cholesterolgehalte in het bloed afneemt. Daarenboven komen hernia's veelvuldig voor door vergroeiing van de wervelkolom. m m m OOk de liften GELDIG Naam:^ .1—. f ft,ijk._ TOT Gcb.daium: >3 9 3 31 DECEMBER boEKBOUDlNfi 1968 Handtekening houder: Bovenstaande afbeelding is een ver kleind model van de Konditie Kaart, welke aan onze medewerkers zal wor den uitgereikt en bij controle door de Bewakingsdienst getoond moet worden. Onze bedrijfsarts, dokter A. N. Pappie, heeft reeds herhaalde malen bij de afde ling Personeels Zaken gewezen op de huidige, zeer onbevredigende wijze van werken. Ook dokter Pappie toonde zich daarom uitermate verheugd over dit directie besluit. Teneinde meer profijt te trekken van deze maatregel wil onze bedrijfsarts de personenliften in ons bedrijf op vast gestelde uren stopzetten om de werkne mers te dwingen meer trappen te lopen, wat eveneens de totale lichaamsconditie ten goede komt. Een belangrijk punt ter overweging was, of deze maatregel geen productieverlies mee zou gaan brengen en daardoor kos tenverhogend zou gaan werken. Immers, er zijn altijd mensen die de aanstonds verkregen grotere vrijheid niet aankun nen en vaak van het werk zullen weg lopen. Indien naar ruwe schatting bij ongeveer de helft van onze mensen gevaren voor de gezondheid bestaan tengevolge van (vervolg op pagina 4) AANVRAAGFORMULIER om in het bezit te komen van een Konditie Kaart (K.K.) Ondergetekende: Afdeling: No. leg. bewijs: verzoekt tot wederopzegging in het bezit te worden gesteld van de konditie- kaart(en) B H A/Z Dit formulier zenden aan de afdeling Personeels Zaken Kantoor (postno. 39a), Bedrijf (postno. 79), Poviet (postno. 98a) of Helmond. Inzendingen tot en met maandag 25 maart a.s. Uitreiking geschiedt op de maandag daaraanvolgend. Handtekening: gewenst(e) blokje(s) zwart maken.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3