Diploma's cursus „Wegwijs" voor negen medewerkers O.R. Amsterdam vergaderde (vervolg van pagina 4) een extra koelkast moet worden aange schaft, waarvoor, afgezien van de kos ten, geen plaats is. Op de vraag of een nauwere samenwer king tussen de O.R. Amsterdam en Hel mond gewenst is, was de heer Egberts van mening, dat ten enemale gekozen is voor twee aparte Ondernemingsraden, ieder bedrijf heeft zijn eigen problemen, die ter plaatse behandeld dienen te wor den. Voor de gezamenlijke vergadering, die lx per jaar wordt gehouden, kunnen behalve het jaarverslag, punten op de agenda worden geplaatst, die van be lang worden geacht voor de gehele on derneming. Aan deze vergadering zou een volle dag kunnen worden besteed. Van directie zijde bestaat geen bezwaar tegen het feit, dat de notulen van Am sterdam vóór de aanvang van de ver gadering in Helmond ter inzage zijn en omgekeerd die van Helmond voor Am sterdam. Het ligt niet in het voornemen de con trole aan de expeditie op te heffen. Door de ingebruikneming van het expedi tiecentrum en het vervallen van het bier- vervoer per schip, is het noodzakelijk geworden de controle te reorganiseren. In het vorig jaar is door de directie toe gezegd, dat werknemers die 20 jaar of langer in dienst zijn, drie weken aan eengesloten vacantie kunnen opnemen, mits deze valt voor de aanvang of na het einde van het seizoen en bovendien de werkzaamheden zulks toelaten. Vol gens de leden van de Ondernemings raad blijken een aantal chefs of niet op de hoogte te zijn van deze toezegging of te straf te zijn bij de toepassing ervan. Afgesproken werd dat in het bazenover- leg dit aan de orde zal worden gesteld. Gevraagd werd of de toenemende ver keersdrukte en de als gevolg daarvan grotere verantwoordelijkheid van de chauffeurs, niet een hogere functiewaar dering tot gevolg heeft. Medegedeeld werd dat enige maanden geleden bij het Raadgevend Bureau Berenschot daarover is geïnformeerd. Het antwoord luidde ontkennend. In het algemeen vindt men de starre groepsindeling in de C.A.O. een bezwaar. De vraag werd gesteld of in de C.A.O. niet een franchise bepaling zou kunnen worden opgenomen, waardoor binnen een loongroep meer speelruimte ontstaat. Bij afschaffing van het tarief voor de chauffeurs en invoering van een persoonlijke beoordeling is deze gedachte aantrekkelijk. Besloten werd een functie omschrijving te maken voor een chauf feur/instructeur en een chauffeur/hef truckbestuurder. Over de parkeerproblemen rondom de brouwerij na het gereedkomen van de tunnel, kon weinig positiefs worden ge zegd. Te verwachten is een parkeer- Woensdag 21 februari zijn in het les lokaal van de brouwerij in Amsterdam diploma's uitgereikt aan de geslaagden van onze bedrijfscursus 'Wegwijs Be drijfsleven Brouwerij'. Aan deze cursus, verbod op de Mauritskade tussen 8 en 18 uur. In verband met de drukte op de spitstijd moeten de forensen vroeger van huis. Van verschillende kanten is geopperd de werktijd naar een vroeger tijdstip te verschuiven. Bij de vorige verschuiving van de werktijd is een enquête gehou den die, zoveel verschillende meningen opleverde, dat een nieuwe enquête niet aanlokkelijk is. Intern zal worden over wogen of er een oplossing te vinden is. Bij de rondvraag werd de suggestie ge daan de interne dienst te belasten met het toezicht op het schoonhouden van die ruimten, die niet duidelijk binnen een afdeling vallen. Door de heer van Mar wijk Kooy werd geantwoord, dat de chefs verantwoordelijk zijn voor hun af deling en het daarbij behorende territo rium. Op een desbetreffende vraag werd mede gedeeld, dat de voorbereiding voor het werkoverleg in 4 sectoren is begonnen. Hierbij is het gehele kader betrokken. Wie er in de toekomst bij betrokken zul len worden, is afhankelijk van wat uit de bijeenkomsten naar voren komt. Zo dra de uitvoerenden worden ingeschakeld zal een O. R.-lid daarbij aanwezig kun nen zijn. die in september vorig jaar aanving, is door negen jongeren deelgenomen. Alle tien zijn voor het examen geslaagd. In deze cursus werd o.a. les gegeven in Ne derlands, Bedrijfskennis en Kantoorken nis. De coördinator van deze cursus was de heer G. Struiksma, die vóór de diploma uitreiking de examenstof met de ge- examineerden besprak. Hierbij waren ook aanwezig het Hoofd Personeelsza ken, de heer N. Broekhuysen, de chefs van de geëxamineerden en mej. M. de Bloeme, die ook aan deze cursus haar medewerking verleende. Het examen vond plaats op 14 februari. De heer Broekhuysen dankte in zijn toe spraakje de heer Struiksma voor de voortreffelijke wijze, waarop hij deze cur sus leidde. Hij noemde de cursus een extra stimulans om op de ingeslagen weg verder te gaan. Buiten het bedrijf kan de studie op vele andere manieren voort gezet worden, meende hij. Hierna reikte hij de diploma's uit. Eén van de geëxamineerden, de heer A. L. Vermulst, overhandigde namens allen een theaterbon voor twee perso nen aan de heer Struiksma, als dank voor de prettige wijze waarop hij de cur sus had geleid. De geslaagden op de foto v.l.n.r. mej. G. van Driest (Bedr. Lab.), mej. H. M. Tijssen (Hoofdboekh.) en mej. C. M. Albers (Deb. Adm.). Staand de heren A.L.Vermulst (O.C.D.), J. de Roos (Bedr. Lab.), W. J. Schol (Tariefbur.), C. W. de Boer (Tariefbur.), U. Bab (Deb. Adm.) en G. v. d. Akker (Bedr.- en Budgetadm.). In het midden de heer G. Struiksma. 5

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 5