Ondernemingsraad Amsterdam besprak uitgebreide agenda Het zijn niet allen koks, die hoge mutsen dragen' Bank/Giro Het zijn niet allen koks, die hoge mut sen dragen'. Dit schreef ons één dezer dagen onze medewerker, de heer P. van de Vliert uit Helmond, die een foto op stuurde uit onze nieuwste serie reclame platen voor de horecasector. Voor wie de afbeelding echter goed bekijkt, zal een opmerkelijk verschil met de echte plaat opvallen. 'De man' onder de koks muts blijkt onze districtsleider verkoop horeca, de heer J. H. J. Moonen uit St. Michielsgestel te zijn, terwijl op de plaats waar anders op het glas het Amstel-vignet zit, nu een foto van me vrouw Moonen-Pelt prijkt. Het aardige van het geheel is, dat mede werkers van onze vestiging in Helmond de foto-montage hebben laten maken als verrassing voor de heer Moonen bij ge legenheid van zijn 20-jarig dienstver band met de brouwerij op 1 februari j.l. De plaat werd hem aangeboden tijdens een feestje in kleine kring. Als foto model doet de heer Moonen, naar ons idee, zeker niet onder voor zijn col lega's. Misschien is het een tip voor de afdeling reclame. Hoe het ook zij, wederom is gebleken, dat onze reclame campagne geweldig veel spelelementen in zich heeft. De Ondernemings Raad Amsterdam kwam dinsdag 20 februari onder voorzit terschap van mr. E. J. Egberts bijeen ter bespreking van de volgende agenda punten: 1. Opening. 2. Installatie van de heer J. H. Stiphout als lid van de Ondernemingsraad in de plaats van de heer A. A. Binne- kade. 3. Notulen van de vergadering van 11 december 1967. 4. Mededelingen. 5. Salaris/loonovermaking giro/bank. 6. Prijzen maaltijden in de cantine. 7. Is nauwere samenwerking tussen On dernemingsraad Amsterdam en Hel mond gewenst? 8. Eventuele opheffing controle aan de expeditie. 9. Het soepeler hanteren door de afde lingschefs van de regeling om aan werknemers 3 weken aaneengesloten vacantie te geven. 10. Werkclassificatie chauffeurs. 11Het parkeerprobleem rond de brou werij na het gereedkomen van het nieuwe tracé. 12. Verschuiving van werktijd met het oog op het spitsuur. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. De heer J. H. Stiphout werd door de voorzitter met enige vriendelijke woor den als nieuw lid van de Ondernemings raad verwelkomd. Hij volgt als zodanig de heer A. A. Binnekade, na diens pro motie, op. De heer Egberts prees het werk, dat de heer Binnekade in het belang van werknemers en het bedrijf als ondernemingsraadlid heeft verricht. De notulen van de vergadering van 11 december 1967 werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Naar aanlei ding van dit verslag werd gevraagd of uit het uitgebrachte rapport inzake de oververdiensten conclusies konden wor den getrokken. De heer Van Marwijk Kooy deelde mede, dat het resultaat niet bevredigend is. Ook al omdat het na genoeg zeker is, dat een gedeelte van de oververdiensten opnieuw in de uurlonen zullen worden ingebouwd, wordt het restant uiteraard weer kleiner. Onze gedachten gaan in de richting van een systeem, waarbij ernaar zal worden gestreefd, dat de zeer goede man, d.w.z. met een hoge beoordeling, ongeveer evenveel oververdiensten kan behalen als de gemiddelde tariefwerker. Aanknopend aan een opmerking in de vorige vergadering van de heer Binne kade, onderstreepte de heer Van Mar wijk Kooy het belang voor de brouwe rijen, de arbeidstijdverkorting niet voor het najaar te doen ingaan. Hij deed een beroep op de werknemers, rekening te houden met de belangen van het be drijf. Het is niet goed mogelijk in ver band met de planning en de top van de produktie in het voorjaar de arbeids tijdverkorting op dat tijdstip in te voe ren. Principieel bestaat er geen bezwaar tegen arbeidstijdverkorting. Bij andere seizoenbedrijven is overeenstemming be reikt over arbeidstijdverkorting per 1 ok tober a.s. Vervolgens memoreerde de heer Egberts de benoeming van de 3 nieuwe adjunct directeuren, waarvan de leden van de kleine commissies voorkennis hebben ge kregen. De heer Egberts deelde mede, dat in de Ondernemingsraad Helmond een verzoek is ingediend een gepremieerde spaar regeling bij de brouwerij in te voeren. Enige jaren geleden is een dergelijk voor stel ook in Amsterdam aan de orde ge weest. Indien dit idee onder het personeel leeft, dan stelt hij voor dit punt op de gezamenlijke vergadering van beide on dernemingsraden op de agenda te plaat- Met ingang van 1 januari 1969 zal voor het personeel op maandsalaris worden overgegaan tot overmaking van het sa laris op bank en/of giro. Men is vrij een vast bedrag, dat slechts lx per jaar kan worden gewijzigd, op de giro te laten storten, en het restant op een bank naar keuze of omgekeerd. Ook kan het ge hele bedrag op bank of giro worden overgeschreven. In de loop van dit jaar zullen in het Spongat mededelingen wor den gedaan hoe één en ander zal geschie den. Opnemen van geld wordt tegen woordig vergemakkelijkt, omdat de ban ken één avond per week open zijn. Het zelfde geldt voor de girokantoren. Voor het personeel vallende onder de C.A.O. levert het administratief moeilijk heden op in verband met de weekbeta- ling, tot algehele automatische overma king over te gaan. In een niet te verre toekomst zal ook hiervoor wel een oplossing komen. Indien uit deze sector verzoeken om totale betaling van weeklonen via bank of giro binnenko men, zal hier zeer zeker positief op wor den gereageerd. Verzocht werd om het lunchpakket met 2 of 4 boterhammen zonder beleg uit te breiden tegen de nu gangbare prijs en om meer keuzemogelijkheid bij de warme maaltijden. Over het eerste ver zoek zal met de chef van de Interne Dienst overleg worden gepleegd. Bij de warme maaltijd bestaat per dag een keuze uit 2 maaltijden, mits bijtijds voor keur wordt uitgesproken. Een grotere keuzemogelijkheid zou betekenen, dait (lees verder pagina 5)

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 4