Bottelserie nummer 6 onder de slopershamer Laatste flesje Geen 'wonder* meer 3 E' «SCWv m sc I» écjtM 1 De heer van Marwijk Kooy woonde het ogenblik bij, dat het laatste flesje uit de machine kwam. Het werd hem aangebo den door voorman W. J. van de Hooft. Samen toastten zij met de inhoud. De produktiviteit van de nu afgedankte bottelserie was indrukwekkend, want in de 18 jaar, dat hij dienst deed, presteerde hij het om 360 miljoen flessen te vul len. Naast elkaar geplaatst zouden deze een afstand beslaan van 22.500 km. Zou den wij de gebruikte etiketten op een Serie 6 was dus een oudgediende om respect voor te hebben! Dat het de medewerkers van de botte larij aan het hart ging, bleek al enkele dagen voor de afscheidsceremonie, toen zij borden met leuzen als: 'Mijn dagen zijn geteld' en kransen met: 'Adieu, want Wahlen komt mij halen' op de machine aanbrachten. Maandag 26 februari is de firma Wahlen met de sloopwerkzaam heden begonnen. Met kransen en borden gaf men blijk van de droefenis om het verdwijnen van serie 6. Er gingen toen al direct stemmen op, dat er nu nooit meer een serie bij be hoefde te komen. Het waren slechte pro feten die dit beweerden, want er staan nu zes series met éénzelfde hoge capaci teit. De plaatsvervanger van de oude colonne zal 36.000 flessen per uur kun nen verwerken. Er spreekt nu echter nie mand meer van een wonder. Na afloop van het ceremonieel poseer den de aanwezigen voor de fotograaf, die dit moment voor de geschiedenis vast legde. Enkele dagen vóór de laatste dag" werd op de machine een bord geplaatst met als tekst: „Mijn dagen zijn geteld". Later werd het woordje „uit" erbij ge schilderd. Donderdag 22 februari om kwart over vier 's middags kwam het einde van bot telserie nummer 6. Het was een ogen blik, dat vele mensen van de bottelarij een beetje weemoedig deed kijken, want serie 6 is een oudgediende. Hij werd enige jaren na de oorlog met behulp van het Marshallplan gekocht en betekende toen niet veel minder dan een wereld wonder, want er kwam een colonne bij die niet zoals gebruikelijk 7000 flessen per uur kon vullen, maar 16.000. rij achter elkaar leggen, dan hadden wij hiervoor 25.000 km nodig. Bijna VA miljoen kilo kroonkurken was er nodig om de gevulde flessen te sluiten, ter wijl er 1,2 miljoen hl bier in die 18 jaren door de vulmachine is gestroomd. Dat is de totale jaarproduktie van 1967! Onze directeur ir. R. van Marwijk Kooy toast met voorman W. J. van de Hooft. Links op de voorgrond de heer VPelt, Hoofd productie II.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3