Bedrijfsgegevens straks veel sneller beschikbaar Zeven medewerkers 40 jaar in dienst Namen nieuwe zomerhuisjes De Waker - De Gaper - De Slaper (vervolg pagina 1) kelijk op enkele schijven worden opge borgen. Het aftasten van gegevens van een plaat en het brengen naar de computer is een kwestie van milliseconden (duizendste delen van een seconde). Om te illustre ren welke ruimtebesparing het brengen van gegevens in de computerschijven alleen al geeft, hebben we een toevallig op de afdeling Mechanische Administra tie aanwezige hoeveelheid ponskaarten gefotografeerd. Op de foto ziet u één van de medewerkers, de heer P. Frie, met 160 dozen ponskaarten. In totaal zijn dit 320.000 ponskaarten. Elke pons kaart heeft 80 posities voor het inpon sen van gegevens. Alle informaties, die op deze kaart kunnen staan, zijn met ge mak onder te brengen in niet meer dan twee computerschijven, terwijl dan nog ruimte voldoende overblijft om mutaties aan te brengen en nieuwe informaties toe te voegen. Op dit moment zijn in ons bedrijf reeds gemechaniseerd de salaris- en loon administratie, de facturatie debiteuren administratie en omzetstatistieken en de leningadministratie. De salaris- en loon administratie en de leningadministratie zijn reeds geprogrammeerd en worden tot onze computer er is 'buitenshuis' gedraaid. Voor de andere takken wor den programma's geschreven. De veelvuldig gehoorde vraag, of het niet gevaarlijk is de gehele administratie van een bepaald bedrijfsonderdeel op enkele schijven onder te brengen, wordt door de heren Oudkerk en Van der Ven ontkennend geantwoord. Het verloren gaan door brand wordt voorkomen, doordat de schijven worden opgeborgen in een speciale brandvrije kast. Voordat men de gegevens van een schijf ver werkt, wordt om het eventueel ver loren gaan van informaties te voor komen - bovendien nog een kopie ver vaardigd. Met de invoering van de computer wordt een geheel nieuwe fase ingeluid in onze administratie. Onder meer hoopt men er een aanzienlijke versnelling mee te bereiken in het beschikbaar komen van gegevens, waardoor tal van bedrijfs afdelingen sneller en efficiënter kunnen gaan werken. Dit jaar zullen zeven van onze mede werkers veertig jaar bij de brouwerij in dienst zijn. Achtereenvolgens zijn dat: 26 maart: P. B. Beertsen (Expeditie) en F. N. Spoor (Expeditie), 2 april: J. Schermerlé (Marketing/ Documentatie), 16 april: J. Beekman (Reclame), 1 juni: A. J. B. Paulis (Administratie/Kassier), 16 juni: P. J. Bleijlevens (Filiaal Heer len), 17 december: P. A. B. Buck (Tech nische Dienst). Voor velen zal het in teressant zijn, deze data alvast te note- ren. De heer P. Frie toont, staande voor een stapel dozen, een partij van ongeveer 2500 ponskaarten. Vierdaagse Nijmegen Tot nu toe heeft zich slechts een zeer gering aantal medewerkers van de brou werij aangemeld voor eventuele deel name aan de Vierdaagse van Nijmegen. Wil de brouwerij bij dit gebeuren ver tegenwoordigd zijn, dan zullen meer aanmeldingen moeten volgen. Opgave vóór 15 maart aan de leden van de Sportcommissie. De namen voor de drie nieuwe zomer huisjes in Egmond zijn bekend. Zij zijn geworden: De Waker, De Gaper en De Slaper. Winnaar van de hieraan ver bonden prijsvraag werd de heer G. Dijst van onze Eletriciënswerkplaats. De drie uitgeloofde boekenbonnen, elk ter waar de van tien gulden, zullen hem dezer dagen worden uitgereikt door de Vacan- tiehuisjes-commissie. De attente lezer zal bemerken, dat met de hierboven ge noemde naamgeving geweld wordt ge daan aan de historie. Immers de werke lijke namen van de drie dijken van de Hondsbossche Zeewering tussen Kam perduin en Petten zijn Waker, Dromer en Slaper. De heer Dijst maakte bij zijn inzending een vergissing, door in plaats van dromer, gaper neer te schrijven. De commissie vond de drie a-klanken in de nieuwe namen echter zo aardig, dat De Gaper gehandhaafd blijft. De heer Dijst heeft met zijn gezin al twee maal zijn vacantie in een Amstel-huisje door gebracht. Dit jaar werd hij, zeer tot zijn spijt, uitgeloot. In de duinen bij Egmond aan Zee wer den de afgelopen dagen nieuwe zomer huisjes van de Amstel Brouwerij ge bouwd. Werknemers van onze brouwe rij, die zich hiervoor hebben opgegeven, kunnen verzekerd zijn van twee weken ontspanning, ver van het rumoerige stadsgewoel en op een afstand van slechts een kwartier lopen van het strand. De tirma Dimaha uit Hardinxveld, is enkele weken terug onder winterse omstandigheden met de bouw van de zomerhuisjes begonnen. Met paard en wagen moesten de onderdelen voor de huisjes door het duinlandschap getrans porteerd worden. In de vakahtietijd doen paard en wagen dienst om tegen geringe bedragen aller lei vrachten, zoals bagage van vakantie gangers, gasflessen en ander zwaar materiaal, te vervoeren. In tegenstelling tot de oude Amstelzomerhuisjes heeft ieder huisje nu drie appartementen. Naast de grote woon/slaapkamer (5 bij 4 meter) zijn er ook twee kleine slaap kamertjes 2 bij 2 meter). Het toilet bevindt zich binnenshuis. In een van de hoeken van de woon/ slaapkamer is een keukentje ingericht, dat bestaat uit een aanrecht, opruim- kastjes en een gascomfort. Het water komt uit tanks, die naast de huisjes zijn geplaatst en een inhoud hebben van 60 liter. Deze tanks moeten regelmatig door de bewoners zelf bijgevuld worden. De huisjes, die op niet al te grote afstand van elkaar liggen, hebben een totale lengte van 7.20 meter. Alle vertrekken zullen van vloerbedek king voorzien worden, terwijl de algehele inrichting ook gemoderniseerd wordt.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2