Grote bouwactiviteiten op expeditieterrein Zomerhuisjes Eén van de betonnen heipalen wordt onder oliedruk de grond ingeperst. Op het expeditieterrein van onze brou werij in Amsterdam is men druk in de weer. De werkzaamheden betreffen het maken van een fundering, waarop straks een staalconstructie komt te rusten. Deze constructie is noodzakelijk voor de uit breiding van de bottelarij op de tweede etage van het vatengebouw. Deze uit breiding omvat het installeren van een nieuwe bottelserie en een daarop aan sluitende transportband. De volle kisten zullen dan automatisch gepalletiseerd worden en via deze band naar de Geisel- baan worden vervoerd. Tot nu toe wor den de kisten met de hand gestapeld en op pallets per heftruck naar de Geisel- baan gebracht. gebruikelijke wijze te heien, worden de betonpalen onder hoge druk met een hydrolisch systeem in de grond geperst. De werkzaamheden worden verricht door de firma De Waal. Om de palen in de grond te kunnen drukken moet men door een contragewicht, bestaande uit zware betonblokken, deze hydroli- sche installatie vastzetten. De beton palen, die ruim 13 meter in de grond geperst worden, hebben een diameter van 40 tot 60 centimeter en hebben per stuk een draagvermogen van 50 ton. Op de koppen van deze palen wordt een fundering aangebracht. Daarop komt de staalconstructie, die door de kap van het expeditiecentrum tot aan de vloer van de tweede etage zal gaan. Maandag 26 februari gaat de firma Wahlen uit Badhoevedorp beginnen met het slopen van bottelserie 6, waarna de ruimte, die daarbij vrij komt, als rijpad geschikt wordt gemaakt. Daarna volgen de bouwkundige werkzaamheden om de nieuwe bottelserie, die 36.000 flesjes per uur kan afleveren, te plaatsen op de plek waar tot voor kort de blikserie stond. Medewerkers van de firma De Waal zijn bezig met het plaatsen van een nieuwe betonpaal op een reeds grotendeels in de grond geperste voorganger. Op de achtergrond een grote stapel enorm zware betonblokken, die als tegenwicht dient. Om deze vernieuwing te verwezenlijken moeten op het expediterrein zeven be tonpalen de grond in worden gedrukt. Aangezien de hoogte onder de over kapping niet voldoende is om op de Construccion en la expedition Er bestaat nog gelegenheid tot het huren van de zomerhuisjes, die onze brouwerij in Egmond aan Zee en in Sint Maar tenszee heeft. De drie huisjes in Egmond zijn nog beschikbaar in de perioden 6 tot 20 april, 20 april tot 4 mei, 24 augus tus tot 7 september en 7 tot 21 septem ber. De vijf huisjes in Sint Maartenszee zijn nog vrij in de perioden 6 tot 20 april, 20 april tot 4 mei, 4 tot 18 mei, 18 mei tot 1 juni en 7 tot 21 september. In de perioden 10 tot 24 augustus en 24 au gustus tot 7 september is nog een be perkte mogelijkheid aanwezig. Voor in schrijfformulieren kan men zich wenden tot de portiers of tot de afdeling Per soneels Zaken. Inmiddels is de prijsvraag voor drie na men voor de nieuwe huisjes in Egmond aan Zee afgesloten. Er zijn in totaal 71 namen binnengekomen. Opvallend daar bij is, dat zeer veel inzenders het hebben gezocht in de richting van de veelgebruikte brouwerijtermen. Ook zijn tal van namen ontleend aan benamingen in de natuur. En la expedición en Amsterdam se tra- baja estos dias a la construccion de un cimiento muy sólido para una con struccion adicional al segundo piso de nuestra botelleria. Un martinete especial empuje pilotes de varios metros en el suelo. Se tiene la intención de automatizar el transporte entre las maquinas de la botelleria y el puente hacia el centro de expedición.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 5