Car navalsvoor pret in Ho!montl „op papior Proclamatie in 11 .punten Brandweer op dreef Ja, ja, die Amstel Horloges in de personeelswinkel Amstel Gold Race op vrijdagj19 april 99 Dit weekeinde viert men in het zuiden weer carnaval. Zoals elk jaar zal het ook nu weer een vrolijk gebeuren zijn, waarbij menig glas bier gedronken zal worden. Op onze brouwerij in Helmond zal er de komende dagen dan ook op volle toeren gewerkt worden. Veertien dagen geleden schreven we in Het Spon gat al iets over de voorpret, die onze personeelsvereniging Helmond aan het carnaval beleefde. Toen was er volop feest in de kantine, waarbij onder meer de volgende proclamatie, opgesteld door de heer Van de Water, werd voorgelezen. Wij, Personeelsvereniging van de Amstel Brouwerij, beschermvrouwe van de Sche- nenschoppers, voogdes van de Biljart- lakenverknoeiers, peettante van Ping en Pong, organisatrice van bingo- en an dere hazardspelen, voedster van: ::Dit is de man", maar vooral van: „Dit is ons bier", verzorgster van bals, ballen en balletjes, redeneren, propaganderen, dicteren en proclameren dat: art. 11 zo al gek genoeg, wordt het al te gek, dan wordt dit artikel alsnog opgemaakt, art. 10 deze avond begint bij het be gin en eindigt als het afgelopen is. art. 9 er vanavond niet gemijnheerd zal worden, Jan is Jan en Piet is Piet. art. 8 als men iemand niet bij zijn voornaam kent, een gesprek be gonnen kan worden met: hé matje. art. 7 wij nu vijf ballen hebben, te weten het personeelsbal, de voet bal, de pingpongbal, de biljart bal en nu het carnavalsbal, art. 6 in verband met de plaats ruimte men verzocht wordt alleen in de lengte te lachen, dus niet van rechts naar links, art. 5 bierglazen en borrels niet leeggelikt mogen worden, anders wordt het een avond van lik m'n vestje. art. 4 als men er een paar teveel uit heeft, en er niet tegen kan, ze dan maar terug moet geven, art. 3 de kantine geen turnzaal is, men mag alleen op handen lopen, als het op de voeten niet meer gaat. art. 2 men tijdens het dansen, hos sen en springen op vier dingen moet letten: je eigen en andere voeten. art. 1 als men vannacht naar huis gaat men moet kunnen zeggen: ,,'t was vurrekkes guzellug, dé moete we heil vlug ne keier over doen." Voor deze gelegenheid presenteerde de Helmondse beroepsbrandweer zich als een carnavalesque orkest, bijgenaamd De Uitslovers. Zij had een speciaal lied voor de Amstel Brouwerij gecomponeerd op de wijze van „Mijn opa" uit „Ja zus ter, nee zuster" van Annie M. G. Schmidt. De tekst daarvan luidt als volgt: We hadden hier terreinen, er was geen industrie, er was geen brouwerijke, en we hadden dorst voor drie. Toen kwam opeens de Amstel, die hielp ons uit de nood, want zonder bier te drinken, gaat carnaval hier dood. j 9 i Refrein: De Amstel, de Amstel, de Amstel, is een brouwerij zo vind je er maar een. De Amstel, de Amstel, de Amstel, kwam voor het water hier naar Helmond geef mij maar Amstel heen. geef mij maar Amstel, hier is de man en dit zijn bier. hier is de man, hier is de man, hier is de man en dit zijn bier. ja ja die Amstel. Des morgens in de vroegte, de hele stad was zat, het kwam niet van het drinken, maar van d'ammoniak. De lucht was vol met wolken beslist 'twas geen genot. Ik drink veel liever Amstel, en liefst een grote pot. Refrein Vanaf heden is in de personeelswinkel van de brouwerij in Amsterdam een be perkt aantal doublé herenarmbandhorlo ges verkrijgbaar. De prijs van dit 17- steens horloge bedraagt slechts 39,50. De Amstel Gold Race, de klassieke weg wedstrijd voor beroepsrenners, wordt dit jaar gehouden op vrijdag 19 april (dus NIET op 30 maart zoals eerder ver meld). De start is 's middags om half één in Helmond; de finish 's avonds om half zeven in de Zuid-Limburgse plaats Elsloo. De totale afstand bedraagt 243 kilometer. De Amstel Gold Race, die dit jaar voor de derde maal wordt ge houden, telt mee voor de Coupe du Monde (voor merkenploegen). Er zullen ruim 120 renners uit binnen- en bui tenland aan de start komen. Vorig jaar werd de Amstel Gold Race gewonnen door de uit Elsloo afkomstige renner Arie den Hartog. Het jaar daarvoor door de Fransman Jean Stablinsky. 4

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 4