Vergadering ondernemingsraad Helmond Oververdienste Plannen voor '68 Gepremieerde bedrijfs- spaar regeling 'Amstel helpt' Vluchtelingenaktie was groot succes Dinsdag 16 januari 1968 vergaderde de Ondernemingsraad Helmond onder voor zitterschap van de heer ir. R. van Mar wijk Kooy. Op de agenda kwamen de volgende punten voor: 1Opening 2. Notulen vergadering van 18 oktober 1967 3. Mededelingen 4. Beleidsplannen 1968 5. Verslaggeving in Spongat van On dernemingsraadvergadering 6. Premiespaarregelingen 7. Rondvraag 8. Sluiting. Nadat de heer Van Marwijk Kooy de leden had verwelkomd en vervolgens de notulen van de vergadering van 18 ok tober 1967 ongewijzigd waren goedge keurd, gaf hij op enkele punten een nadere toelichting op de mededelingen, die door de heer Egberts in de Onder nemingsraadvergadering Amsterdam wa ren gedaan en in het laatste Spongat zijn gepubliceerd. Hij memoreerde de gunstige gang van zaken in 1967. Het jaarverslag zal nog wel enige tijd vergen, maar zal t.z.t. in een gezamenlijke vergadering besproken worden. Naar aanleiding van de veranderingen in de pensioenreglementen, zouden de leden van de Ondernemingsraad het op prijs stellen op een informele bijeen komst voorgelicht te worden over de bestaande pensioenregeling. Dit zal nader worden geregeld. De heer Van Marwijk Kooy haalde de mededeling van de heer Egberts in de Nieuwjaarsspeech aan, dat de bedrijfs leiding bezig is met de bestudering van de mogelijkheden om te komen tot een ander of verbeterd systeem van overver dienste voor het C.A.O. personeel. Aan een raadgevend bureau is daarover ad vies gevraagd. Inmiddels is het eerste rapport binnengekomen, dat thans nader wordt bestudeerd. Over de beleidsplannen voor 1968 werd door de heer Van Marwijk Kooy uit voerig mededeling gedaan. De verwach tingen voor 1968 zijn wat de bierver koop betreft aan de voorzichtige kant. De bierprijsverhoging als gevolg van de verhoogde omzetbelasting zou de ver koop kunnen bemoeilijken. De extra be voorrading van de groothandel in december zal zijn weerslag vinden in januari. Ook de devaluatie van het pond sterling en de Deense kroon zijn voor de export nadelig. De kosten daaren tegen zullen blijven stijgen. Nadat nog enige vragen waren gesteld en beantwoord, werd het volgende onderwerp ter tafel gebracht en wel de verslaggeving van de Ondernemings raadvergaderingen in het Spongat. De commissie van de Ondernemingsraad die vóórinzage van het verslag ontvangt, vindt dat zij te weinig tijd krijgt om een goed oordeel te geven, daar tussen de vergadering en het uitkomen van het Spongat te weinig tijd zit. Afgesproken werd, dat de Ondernemingsraadvergade ringen in het vervolg zo veel mogelijk 14 dagen vóór het verschijnen van het personeelsorgaan zullen worden gehou den, waardoor voldoende tijd is het con cept-verslag in Helmond door te nemen. De leden van de Ondernemingsraad vroegen of de directie van de brouwerij bereid zou zijn ongeacht het aantal deel nemers een gepremiëerde spaarregeling in te voeren, die bezitsvorming stimu leert. Een regeling, die aan de wettelijke eisen voldoet, kan ook fiscaal voordeel opleveren. Een van de eisen is o.a. dat, om voor premie van rijk of bedrijf in aanmerking te komen, het spaargeld niet binnen de 4 jaar mag worden op genomen. De inleg van de deelnemer is beperkt tot een bepaald maximum per jaar. Tot een bepaalde leeftijd en tot een bepaald inkomen worden belastingfacili teiten verleend. De heer Van Marwijk Kooy vroeg of de leden van de Ondernemingsraad namens alle werknemers spraken of dat het om een gering aantal mensen ging, die aan een dergelijke spaarregeling willen deelnemen. Hij zou graag nadere reacties horen om te weten hoe het per soneel in het algemeen over een derge lijke regeling denkt. In de beleidsplannen voor 1968 heeft de personeelsafdeling ook reeds de ge dachte van een spaarregeling geopperd. De heer Van Marwijk Kooy stelt voor de heer Broekhuysen te verzoeken zich nader te oriënteren over de nu geldende regelingen en t.z.t. zo mogelijk in de gezamenlijke vergadering daarover te spreken. Bij de rondvraag werden enige op het concern betrekking hebbende vragen ge steld, die door de voorzitter werden be antwoord. De volgende vergadering werd vastge steld op 21 maart 1968 om 15.00 uur. De bliksemaktie voor hulp aan de vluchtelingen in het Midden-Oosten, welke vorige week op onze brouwerijen in Amsterdam en Helmond werd ge houden, heeft een bijzonder grote weer klank gevonden bij onze medewerkers. Het resultaat van de aktie is, dat een zeer grote partij in prima staat verke rende kledingstukken aan de vluchte lingen kan worden uitgedeeld. Ook werden de collectebussen goed bedacht. Binnenkort zullen we meer uitvoerig op de aktie terugkomen. Allen, die op enigerlei wijze aan het welslagen van deze aktie hebben meegewerkt, zeggen wij van ganser harte dank. U hebt er een goed werk mee verricht. 5

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3