Eerste zaalsportdag brac tit volop spanning PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. AMSTEL HET SPONGAT NUMMER 77 - 25 JANUARI 1968 De grote zaalsportdag van onze brou werij in Amsterdam is een aantrekkelijk gebeuren geworden. Ruim honderd enthousiaste medewerkers van ons be drijf hebben zich een dag lang ingezet om elkaar op sportieve wijze te bekam pen. Dat gebeurde zaterdag 13 januari in de sporthal van de Vrije Universiteit op de grens van Buitenveldert en Am stelveen. Dit prachtige zalencomplex leende zich bijzonder goed voor dit eve nement, al lag het wat ver uit de stad. Dat menen we tenminste te moeten af leiden uit het feit, dat de belangstelling van de brouwerijmensen, die niet deel namen, gering was. Maar als excuus mag zeker het bitterkoude winterweer gelden, dat een tocht naar de sporthal niet aanlokkelijk maakte. De verrichtingen op de speelvelden waren echter wél de moeite waard. In de verschillende onderdelen werd volop strijd geleverd. Met name de finalepar tijen bij het tafeltennis en het zaalvoet bal hadden een bijzonder spannend ver loop. We mogen dan ook gerust stellen, dat deze eerste proeve van het organi serende comité - afgezien van een paar schoonheidsfoutjes - zeer geslaagd was. Speciaal als we ervan uitgaan, dat de commissie sportdagen geheel uit jonge ren bestaat. De heer P. Kranenberg sprak na afloop van de wedstrijden zijn waardering uit over de sportieve wijze, waarmee ge streden was. In deze zin sprak ook onze directeur, de heer P. Kranenberg, die na afloop van de wedstrijden de prijzen uitreikte. Hij bracht in de herinnering terug, hoe enige maanden geleden stemmen op kwamen om de in het verleden zo tradi tionele sportdag in ere te herstellen. Van groot belang vond hij het, dat ditmaal vooral de jeugd zich met de organisatie had belast. Hij vond het daarom ver heugend, dat het werk van een geheel team geresulteerd is in een sportontmoe- ting van medewerkers uit alle geledin gen van de Amsterdamse brouwerij. 'De eerste stap is gezet', aldus de heer Kra nenberg, 'en de volgende zal zijn het organiseren van een sportdag in de komende zomer'. De commissie sportdagen, onder voor zitterschap van de heer Hoogvliet van de loonadministratie, onderzoekt thans de mogelijkheid in eind mei of begin juni op een sportveldencomplex in Am sterdam een openlucht sportdag te orga niseren. Als wedstrijdonderdelen denkt men vooreerst aan voetbal, atletiek (hardlopen, hoogspringen, verspringen, steeple chase), touwtrekken (per tradi tie) en tennis. Suggesties voor andere buitensporten zijn natuurlijk van harte welkom. Het is de bedoeling dat de ver schillende afdelingen teams formeren, waardoor het competitie-element meer gaat meespelen. Nadere informaties vol gen spoedig. (vervolg op pagina 3) In de nieuwjaarsrede - alsmede in de laatste ondernemings raadvergadering in Amsterdam werd door de directie de invoering van werk overleg aangekondigd. Veel mensen in ons bedrijf zullen met dit onderdeel van het ondernemingsbeleid erg gelukkig zijn; anderen daarentegen zullen op deze aankondiging nauwelijks gereageerd hebben óf omdat zij niet geinteresseerd zijn, óf omdat zij niet weten wat werk overleg inhoudt. Het komt ons daarom nuttig voor op deze plaats nog iets over de inhoud en betekenis van dit werkoverleg te zeggen. Wij kunnen daarbij tevens aansluiten op een onlangs gepubliceerd onderzoek over de medezeggenschap, dat de Vrije Universiteit in 41 bedrijven heeft ge houden. Werkoverleg is een vorm van mede zeggenschap, die bestaat uit een overleg tussen het kader en zijn medewerkers over de directe gang van zaken op de afdeling. Reeds eerder hebben wij geschreven, dat de huidige wijze van bedrijfs voering voortkomt uit de jaren 20. De communicatie binnen de onderneming heeft sterk het accent gekregen van een neerwaartse berichtenstroom. Ook van daag gaat men ervan uit, dat het be- drijfsklimaat uitsluitend bepaald wordt door de bovengeschikten. In het dage lijks verkeer zeggen we dan ook altijd, dat de regen van boven komt en niet omgekeerd. Hoewel eenieder begrijpt dat het voor een efficiënte bedrijfsvoe ring noodzakelijk is, dat er orders van de top naar beneden gaan, is men ander zijds meer en meer gaan beseffen dat de opwaartse communicatie tenminste zo belangrijk is. Het sociaal onderzoek in het algemeen heeft ook duidelijk kunnen aantonen dat deze opwaartse bericht geving een onderontwikkeld gebied is, waardoor een groot kennis- en erva ringsgebied niet wordt gebruikt. Door middel van het werkoverleg wordt ge tracht dit terrein in exploitatie te bren gen. De afmetingen van dit gebied wor den bepaald door de verantwoordelijk heden en de bevoegdheden van het kader. Nu heeft het onderzoek van de V.U. ons aangetoond, dat circa tachtig procent van de werknemers wenst mee te denken en te praten over die zaken, die hun directe werkomgeving betreffen. (lees verder pagina 2)

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 1