Verplichte snipperdag op vrijdag 27 december a«s. O.R. Amsterdam bijeen: Oorverdovend Schema voor uitzendingen T V-spot Onder voorzitterschap van mr. E. J. Egberts heeft de Ondernemingsraad Amsterdam op maandag 11 december 1967 vergaderde. De agenda vermeldde de volgende punten: 1Opening 2. Notulen vergadering van 2 oktober 1967 3. Mededelingen 4. Beleidsplannen 1968 5. Communicatie 6. Bewaring notulen 7. Rondvraag 8. Sluiting. Nadat de heer Egberts de aanwezige leden had verwelkomd en de notulen van de vergadering van 2 oktober onge wijzigd waren goedgekeurd, deed hij de volgende mededelingen: 1. Op verzoek van de kleine commissie bedrijf heeft de directie besloten een betere financiële regeling te treffen voor de werknemers die als gevolg van hun leeftijd niet in het pensioen fonds zijn opgenomen en de brou werij op 65-jarige leeftijd verlaten. 2. De pensioengrondslagen worden per 1 januari 1968 met 5verhoogd, waarin is begrepen de 13^% loons verhoging van 1 juli 1967. 3. De pensioenreglementen worden aangepast aan de loon- en salaris verhogingen die van 1965 t/m 1967 hebben plaatsgevonden. In het A- reglement worden de grenzen van alle salarisklassen met 1.000,- ver legd. In het B-reglement wordt de fran chise van 4500,- op 5000,- ge bracht en in het C-reglement van 3300,- op 3500,-. Werknemers met een inkomen min der dan 15.350,- zijn geen premie voor het pensioenfonds verschuldigd. Door de verlegging van de premie- grens van de A.O.W. van 14.050,— naar 15.350,- wordt de hogere A.O.W.-premie gecompenseerd, door dat minder premie wordt bijgedra gen voor het pensioenfonds. 4. Enkele functies in het brouwhuis en de wortkoeling zijn ter plaatse door een deskundige opnieuw beoordeeld. Hieruit is geen verandering van loongroep voortgevloeid. 5. Een rapport over de oververdien- stenmogelijkheden is te laat binnen gekomen om in deze vergadering be sproken te worden, zodat dit punt wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Vervolgens ging de raad akkoord met het voorstel om 27 december 1968 als een verplichte snipperdag aan te wijzen, alsook met de benoeming van de heer A. W. F. Kroon als nieuw lid van de te vormen jubileumcommissie. De heer Egberts deelde summier de eco nomische beleidsplannen voor 1968 mede, terwijl de heer Van Marwijk Kooy de plannen op technisch gebied onthulde. Naar aanleiding van deze mededelingen werd o.a. gevraagd of het ook in de be doeling van de directie ligt nieuwe ini tiatieven te ontwikkelen voor het Onder- nemingsraadwerk. De heer Egberts is de gedachte toegedaan, dat onze brouwerij in dit opzicht al tamelijk ver gevorderd is en dat de ontwikkeling niet gefor ceerd moet worden. In 1968 zal gestart worden met het op zetten van een overlegstructuur, die er op gericht is de werknemers nauwer te betrekken bij het werk en de werkom standigheden van de eigen afdeling. Deze vorm van medezeggenschap zal niet overal in het bedrijf op dezelfde tijd kunnen starten. Immers rekening moet worden gehouden met de situatie in de verschillende bedrijfsonderdelen. Wij hopen dat dit werkoverleg zal bij dragen tot een beter arbeidsklimaat en grotere satisfactie van de medewerkers. Op verzoek van de brouwerij, n.a.v. in de laatste maanden van personeelszijde gemaakte opmerkingen, heeft de V.Z.- V.Z. een voorstel ingediend om de ver goeding voor de huisartskosten te ver hogen van ƒ5,- tot ƒ8,- per visite en de voorgeschreven medicijnen te vergoe den tot 80% per recept. De eerste 8 visites van de huisarts zijn dan echter voor rekening van de verzekerde. Vele werknemers hebben bij de leden van de Ondernemingsraad geklaagd over deze nieuwe regeling, omdat zij menen dat deze financieel ongunstiger is dan de oude regeling. Tijdens de discussie over dit punt zette de voorzitter uitéén, dat de nieuwe opzet veel beter beantwoord aan het doel van een verzekering. Immers het gaat niet om een onkosten vergoeding maar om het verzekeren van risico's van excedent hoge kosten. Nu echter geen tijd meer beschikbaar was om over deze zaak de deelnemers aan de V.Z.V.Z. nader te informeren, werd besloten de huidige oude regeling nog één jaar te continueren en de nieuwe regeling met ingang van 1 januari 1969 in te voeren. In het Spongat zal mettertijd de nieuwe regeling worden toegelicht. De volgende vergadering werd vastge steld op maandag 12 februari 1968. Een wat ongewone verschijning in ons bedrijf is sinds kort de man met de oor kleppen. Het betreft hier een veilig heidsmaatregel, die bedoeld is voor medewerkers van de brouwerij, die door een of ander karwei plotseling komen te werken in een ruimte waar veel lawaai is. Machines, die veel toeren maken, kunnen een bijna ondraaglijk hoog ge luid veroorzaken, terwijl ook het geluid van trilboren niet voor iedereen even prettig is. Wie daar niet tegen kan, kan voor een set oorkleppen terecht bij de heer De Boer van de Verbandkamer. De kleppen zijn dezelfde als gebruikt worden op vliegvelden voor het binnen loodsen van de vliegmachines. Dinsdag 2 januari heeft U op de tele visie vóór het journaal van acht uur via Nederland 1, een 20 seconden durende reclamespot van onze brouwerij kunnen zien. In de komende maanden zal 'onze man' wekelijks de Amstel Brou werij op het televisiescherm vertegen woordigen. De eerstvolgende reclame- uitzending zal op zaterdag 13 januari plaats vinden, na het nieuws van acht uur op Nederland 1. De andere dagen in de maanden janu ari en februari, waarop de reclamespot zal worden uitgezonden zijn: Zaterdag 20 januari via het tweede net na het nieuws van acht uur, zaterdag 27 januari via het eerste net na het nieuws van zeven uur, dinsdag 30 januari via het eerste net vóór het nieuws van acht uur, zaterdag 3 februari via het tweede net vóór het nieuws van zeven uur, donderdag 8 februari via het eerste net vóór het nieuws van acht uur, zaterdag 17 februari via het eerste net na het nieuws van zeven uur, zaterdag 24 februari via het tweede net na het nieuws van acht uur, woensdag 28 februari via het eerste net vóór het nieuws van zeven uur. 5

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 5