TV-spot kreeg voorpremière in nieuwe instruktielokaal F. VAN BEVEREN sprak namens O.R. Amsterdam en werd uit een oude Pathéfoon de Amstel calypso ten gehore gebracht. De verrassing zat echter achter het tweede gordijn, waar het ensemble van Frans Wanders met zangeres Marita Montez klaar stond. Zij brachten op charmante wijze tal van Spaanse en Zuid-Ameri kaanse composities ten gehore, hetgeen vooral onze Spaanse medewerkers veel plezier bezorgde. Namens de Ondernemingsraad sprak op de nieuwjaarsbijeenkomst de heer F. van Beveren. In zijn toespraak vergeleek hij onze brouwerij met andere Nederlandse bedrijven, en kwam hierbij tot de con clusie, dat ons produkt niet onder con junctuursbewegingen te lijden heeft ge had. De heer Van Beveren zag met vol doening terug op de activiteiten van de O.R. Hij achtte de onderlinge verhou dingen tussen diverse groepen en per sonen van erg groot belang, omdat een bedrijf alleen hierdoor tot de beste resul taten kan komen. De werknemers werd verzocht om in de O.R. hun bijdragen te leveren, in de vorm van positieve be langstelling en gerechtvaardigde kritiek. De vertegenwoordigers van de O.R. zul len hierdoor gesteund worden, met als gevolg een nóg betere werkwijze in de Raad. De heer Van Beveren prees ook de openbare discussies, die door velen enthousiast worden bijgewoond. Hij be treurde het, dat de heer A. A. Binnen- kade door promotie zijn taak in de O.R. moest neerleggen en hierdoor niet meer kan deelnemen aan die discussies. is wanneer er in Helmond een brouw huis gebouwd zal moeten worden. Met betrekking tot onze export-afdeling merkte de heer Egberts op, dat in 1967 ten volle aan de hooggestemde verwach tingen is voldaan. Er is een omzetstij ging van 7 procent bereikt. De plannen voor 1968 zijn wat gereserveerd, daar de devaluatie van de Engelse munteen heid, het Pond Sterling, wellicht toch enigszins een remmende invloed op de omzet zal kunnen hebben. Onze geasso cieerde buitenlandse brouwerijen had den in 1967 eveneens een goed jaar, dat voor een aantal van hen nog in het teken van de expansie stond. In Athene kwam een belangrijke uitbreiding van de brouwerij tot stand, terwijl daar ook de bouw van een mouterij gereed kwam. Ook de Surinaamse brouwerij breidde uit, en de capaciteit van de Antilliaanse brouwerij moet eveneens vergroot wor den. De bouw van een brouwerij in Cayenne in Frans Guyana is in een ver gevorderd stadium. Verwacht wordt dat eind januari het eerste daar gebrouwen bier de brouwerij zal verlaten. Bij Poviet Produkten wordt hard ge werkt aan de ontwikkeling van nieuwe produkten, waarvoor binnenkort een belangrijke vergroting van het zogehe ten koude laboratorium gereed zal komen. Ontwikkeling van nieuwe pro dukten vindt ook plaats bij het Preser- venbedrijf. Voor de komende jaren heeft men voorts grote verwachtingen van de kant-en-klaar-maaltijden. De heer Egberts sprak aan het eind van zijn rede de hoop uit, dat 1968 een jaar van vrede in de wereld zal worden, een wereld waarin, waar we ook kijken, be dreiging en geweldpleging plaatsvindt. Pas als de mensheid inziet, dat hiermee niets bereikt kan worden, kan er sprake zijn van werkelijke vrede, aldus mr. Eg berts, die daarna eenieder - mede namens de overige directieleden - een goed 1968 toewenste. Nadat de heer F. van Beveren namens de Ondernemingsraad het woord had ge voerd, schoof langzaam het tot dan toe heimelijk gesloten toneelgordijn open, Serveersters kwamen handen tekort om alle aanwezigen in korte tijd van koffie en gebak te voorzien. (vervolg pagina 1) eens aangestipt. Belangrijk was de 24ste mei, toen (ex-)burgemeester Mr. G. van Hall van Amsterdam het nieuwe expe ditiecentrum opende. Het grote nut hier van is met name in de drukke julimaand Frans Wanders en zangeres Marita Mon tez zetten de nieuwjaarsbijeenkomst in de kantine in Amsterdam extra luister bij. duidelijk gebleken. In de legerkelder werden 13 nieuwe legertanks geïnstal leerd. In oktober werd een nieuw in struktielokaal voor de verkooptraining in gebruik genomen, waardoor het mogelijk is onze medewerkers nog beter getraind op pad te sturen. In augustus vond de verhuizing van onze administratie plaats vanuit het hoofdge bouw naar het kantoor Boerhaavestraat. Over onze dochtermaatschappijen kon de heer Egberts meedelen, dat bij Poviet Produkten N.V. de omzet met 10% is toegenomen. In de loop van het jaar werd daar de nieuwe dextranfabriek in gebruik gesteld. De N.V. Preservenbe- drijf had ook een goed jaar. In decem ber opende de burgemeester van Breda een nieuwe bedrijfshal, waarin tal van produktielijnen een plaats hebben ge kregen. Ook de resultaten van de Rob Verkoop Centrale waren goed. Vervolgens vertelde mr. Egberts iets over de plannen voor dit jaar. Er komt een nieuwe bottelserie met een capaci teit van 36.000 flessen per uur. De nieuwe proefbrouwerij zal gereed ko men, terwijl men tevens hoopt een begin te kunnen maken met de bouw van een nieuwe eest, waardoor de capaciteit van de mouterij kan worden uitgebreid. In april zal de brouwerij een nieuwe fles met een inhoud van 50 centiliter op de markt brengen. De fles, die alle brou werijen binnen de EEG kunnen gaan ge bruiken, zal de naam Eurofles voeren. Vanaf juli a.s. zal ons administratief apparaat de beschikking hebben over een computer, die een plaats krijgt in een van de lokalen van het kantoor Boer haavestraat. Voor wat onze vestiging in Helmond betreft, werd medegedeeld, dat er geen specifieke uitbreidingsplannen bestaan, terwijl het ook nog niet bekend 2

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2