Traditionele wielerlunch in de Gijsbreghtkelder Wereldkampioenen Den Hertog terug Amstelploeg De Nederlandse wielerelite van het sei zoen 1967 heeft woensdag 6 december, tijdens de traditionele wielerlunch welke onze brouwerij elk jaar omstreeks deze tijd in de Gijsbreghtkelder aanbiedt, de terugkeer gevierd van Fedor den Her tog, de renner uit het Amstel-team, die na zijn ongelukkige val op 17 augustus in het Belgische plaatsje Oügree zich voor het eerst weer in het openbaar ver toonde. De belangstelling voor deze bijeenkomst was groter dan ooit. Speciaal uit Zurich waren overgekomen de wereldkampioe nen op de baan Gert Bongers en Piet de Wit, die als zesdaagse-koppel vorige week nog de toekomstzesdaagse in de Amsterdamse RAI op hun naam brach ten. Voorts was aanwezig gangmaker Norbert Koch, die achter zijn motor vele wielercracks naar de wereldtitel heeft gevoerd. De KNWU was ver tegenwoordigd door dokter K. Visser, de arts die bijzonder veel heeft bijgedragen tot het herstel van Fedor den Hertog. Tot de gasten behoorden voorts de heren Joop Middelink, Jan Derksen, Bram Koopmans, de Nederlandse kam pioenen Klaas Balk, Jaap Oudkerk, Gert en Huub Harings, Cees Stam, Frans Mahn en de dames Keetie en Bella Hage. Alleen wereldkampioen Tiemen Groen was verhinderd. Tijdens de lunch werden de gasten toe gesproken door onze directeur mr. J. M. Elink Schuurman, die zijn grote vreugde uitsprak over het voorspoedige herstel van Fedor den Hertog. Hij hoopte, dat de Amstel-pupil vanaf het moment dat hij weer op de fiets zal zitten overwin ning na overwinning zal behalen. Speci ale hulde bracht de heer Elink Schuur man aan Jaap Oudkerk, die elk jaar weer als Nederlands kampioen op de lunch van de partij was. Een woord van dank ging naar Henny Schouten, die vier jaar deel heeft uitgemaakt van de Amstelploeg, maar nu wegens een hin derlijke blessure met wielrennen stopt. Van de successen van de Amstelploeg noemde de heer Elink Schuurman de eerste plaats in het ploegenklassement van Olympia's Tour en de tweede plaats in het ploegenklassement van de Ronde van Turkije. Van de individuele verrich tingen noemde hij die van Henk Nieuw- kamp, die met 27 overwinningen de meeste Amstel-zeges heeft behaald. Fedor den Hertog won - ondanks zijn valpartij - toch nog 18 wedstrijden, ter wijl Rudi Liebrechts, Joop Zoetemelk en Jan van Katwijk goed waren voor 9 eerste plaatsen. Voor het nieuwe sei zoen zal de Amstel-formatie bestaan uit liefst 19 amateurs, waarvan acht nieuw komers. Hun namen vindt u onder de groepsfoto. Tijdens de lunchbijeenkomst deelde de heer Elink Schuurman mee, dat thans definitief een datum voor de derde Amstel Gold Race was vastgesteld. Deze zal worden verreden op zaterdag 30 maart wederom op een traject, dat wordt uitgezet tussen Helmond en Meerssen in Zuid-Limburg. Ook voor deze race verwacht men weer een uit- (zie verder pagina 10) De Amstel-formatie voor het wielersei- zoen 1968 ziet er als volgt uit. Op de foto staande v.l.n.r. ploegleider Herman Krott, Daan Holst (Amsterdam), Nanno Bakker (Wieringerwerf)*, Hans Eckel- boom (Heerde), Fedor den Hertog (Er- melo), Albert Huizebosch (Beilen)*, Melle Jongkind (Aalsmeer), Jan van Katwijk (Oploo), Piet van Katwijk (Op- loo)*, Karei Keybeck (Schaesberg)*, Matthijs de Koning (Scherpenzeel)* Henk de Haan, masseur; zittend v.l.n.r. Fred van Lacht erop (Amsterdam), Rudie Liebrechts (Vlaardingen), Henk Nieuw- kamp (Borne), Leon Schrauwen (Yer- seke)*, Ton van der Valk (Voorschoten), Wicher Vlot (Meppel)*Arnold Voogt (Scherpenzeel)*, Peter van der Voort (Amsterdam) en Joop Zoetemelk (Rijp- wetering). De met gemerkte renners zijn nieuw in de Amstelploeg. 9

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 9