Sint Nicolaas op bezoek in kantine te Amsterdam Tafel vol met toepasselijke cadeautjes 7 Pieterbaas bindt mejuffrouw Lieshout het mini-schortje voor. Voor de heer Dalmolen, die graag twee soorten boter in de kantine gebruikt wil zien, had de Sint een 'snuffeltest' be dacht, waaraan een echte lasbril (ter op heffing van het kleurverschil) te pas kwam. Maar zelfs voor deze smaakspe- cialist bleek alle boter goede boter deze keer. Veel plezier beleefde de zaal aan twee zingende en één dansende Spanjaard. Deze laatste, Ricardo Cano Richarte, had er zo te zien wel zin in. De heer Dalmolen ziet het - met een lasbril op - somber in. Mejuffrouw Van Hoeckel, die zich - als haar hospita niet thuis is - vaak niet helemaal op haar gemak voelt, kreeg van Zwarte Piet een kartonnen 'Dit is de man' lijfwacht mee, hoewel we vre zen, dat ook dat wel niet afdoende zal zijn. De heer Vermeer, die een grote liefde voor de muziek blijkt te hebben, kreeg de kans van zijn leven om in de kantine De Spaniard Ricardo Cano Richarte was op de dansvloer' in zijn element. Sint Nicolaas en twee Zwarte Pieten hebben dinsdag 5 december ook een be zoek gebracht aan de brouwerij in Am sterdam. In de kantine werden zij, na een vermoeiende en zeker niet ongevaar lijke tocht over de brouwerijkaden, ver welkomd door de heer N. Broekhuysen en het daar aanwezige personeel, dat - zij het wat aarzelend - een 'Zie ginds komt de stoomboot' liet horen. Heel wat medewerkers moesten zich bij de Sint verantwoorden, wat in de meeste gevallen niet zonder blozen gebeurde. Om de velen onder u, die deze keer toe vallig of wellicht uit angst voor de roe niet in de kantine waren, toch een in druk van dit feest te geven, hierbij een achttal willekeurig gekozen foto's. Aller eerst de heer Letschert, een fervent Ajax- fan, die 'op een slof en een oude voet balschoen' zijn club toch nog naar het kampioenschap wil voeren. Hoewel hij altijd hoog opgeeft van zijn favorieten, weten we nu ook, dat het de Ajacieden dit seizoen niet steeds voor de wind ge gaan is. Onze directeur mr. J. M. Elink Schuur man krijgt van de Sint vier vacantie- kaarten voor de directie. Juffrouw Lieshout had het de laatste tijd, met al die minimode om haar heen, te kwaad met de lange jasschorten, die zij bij de Poviet moet dragen. Sint wist raad en verblijdde haar met een heel hip minischortje. Mr. J. M. Elink Schuurman vertegen woordigde de directie. Sint toonde zich erg tevreden over de bedrijfsresultaten, maar maakte zich toch wel zorgen over de gezondheid van de vier heren nu hij had vernomen dat ze de enige zijn, die het zonder vacantie-kaart moeten doen. Mr. Elink Schuurman mocht dan ook vier kaarten voor het Amsterdamse Bos in ontvangst nemen, met het advies al daar de zaterdagen gevieren al wande lend door te brengen. De heer Letschert werd gefoptmet een slof en een oude voetbalschoen (Ajax- souveniers).

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 7