Kerstmis 1967: vier dagen vrij Vier dagen vrij: Kerstmis? Naar de nachtmis Dubbel feest Sport wedstrijden Bijten hakken Kerstmis 1967 geeft ons de haast ongekende weelde van vier aaneengesloten vrije dagen. Voor de plannenmakers op langere termijn zijn deze dagen bij uitstek geschikt om eindelijk datgene te doen, wat al tijden op het programma staat. Anderen zien een prachtige gelegenheid om eens heerlijk uit te blazen van de vele inspanningen van de laatste maanden. Voor een derde groep zijn deze laatste dagen van het jaar typische familiedagen, waarbij over en weer bezoekjes worden afgelegd. Nog weer anderen zoeken het in ontspanning buitenshuis, met de sport als grote trekpleister. Het kerstgebeuren op zich komt in vele gevallen wat op de achtergrond te staan, wat echter nog niet hoeft te betekenen dat men Kerstmis in het geheel niet beleeft. Wij hebben aan vier van onze medewerkers gevraagd hoe zij de kerstdagen denken door te brengen. Hier volgt hun relaas. uit in een toernooi in de sporthal aan de Van Hoogendorpstraat. Dat belooft een spannende aangelegenheid te worden. Met evenveel plezier kijkt ze uit naar de sportdag van de brouwerij, waaraan ze met volleybal en met basketbal wil mee doen. Met nog een aantal meisjes van het Kantoor Boerhaavestraat heeft ze een team gevormd. Marga vindt het leuk dat de brouwerij, waar ze al ruim twee jaar werkt, zo'n sportdag organi seert. Kerstmis heeft voor haar geen speciale betekenis. Ze vindt het gewoon erg leker om een paar dagen achter elkaar vrijaf te hebben. H. Fransen Derde in de rij is de heer H. Fransen uit Helmond, filterman in de lagerkel- der en vanaf 1 maart 1965 bij ons in dienst. Hij is vader van vier jongens, Peter 12 jaar, Hans 9 jaar, Theo 4 jaar en Herman 7 maanden. Vanzelfspre kend draait de viering van het Kerstfeest een beetje om de kinderen. Hij blijft dan ook 'gezellig thuis'. De drie oudsten mogen traditiegetrouw mee naar de nachtmis. Als zij met vader meegaan, zorgt moeder dat de tafel bij thuiskomst feestelijk gedekt is. Gaat moeder mee, dan zorgt pappa Fransen voor het kerst- ontbijt. Lekker eten en drinken krijgt een belangrijke plaats in de kerstviering en tal van familieleden uit andere delen H. tV. van Deun Voor de heer H. W. van Deun ('zeg maar Bertus') is het een eenvoudige zaak. Deze, wellicht kleinste man van het be drijf, 13 jaar bij ons in dienst, en altijd druk in de weer op de bottelarij, weet al weken tevoren wat er te gebeuren staat: Met de kerst krijgen we logé's uit Rotterdam, en met nieuwjaar gaan wij een dag of wat naar hun toe. 't Is familie, dus dat kan gezellig worden. En dan natuurlijk naar de kerstnacht met na afloop de gedekte tafel, weet u wel. En verder maar zien of het konijn lekker is. En natuurlijk een pilsje, dat hoort erbij. En weet u wat ook zo aar dig is: mijn jongste zoontje is op tweede kerstdag jarig. Dan wordt ie twee jaar. Ja, Richard is een echt kerstkindje. Dat is wel leuk Dubbel feest dus bij de familie Van Deun in Amsterdam. Marga Smit Voor Marga Smit, achttien jaar en werkzaam op de boekhoudafdeling in de Boerhaavestraat, betekent vier vrije dagen lekker veel tijd voor haar favo riete sport microkorfbal en een paar extra avondjes om met haar vriendin van dezelfde afdeling, Elly Post, te gaan dansen in de stad. Tweede kerstdag komt ze voor haar club Westerkwartier Papavoine. Ook de ponyclub 'De Slot- ruiters' in Abcoude zal wel een deel van zijn tijd in beslag nemen, want het ont werp, dat hij voor een nieuwe manege heeft gemaakt, moet nog op veel punten worden uitgewerkt. Voor het overige wil hij zich die dagen niet zo druk maken: 'Hoogstens zal ik voor de gezelligheid eens een extra glaasje inschenken'. van het land, zullen die dagen een gast vrij onthaal krijgen. De heer Fransen is best tevreden met zo'n extra lang kerst weekeinde. R. E. Papavoine Tot slot is het woord aan de heer R. E. Papavoine van onze Technische Advies afdeling in Amsterdam, welke zich onder meer bezighoudt met adviezen in zake bierinstallaties, koelingen, buffet indelingen, liften en zo meer. Het liefst zou hij met zijn vrouw naar de winter sport gegaan zijn, maar zijn liefhebberij, het houden van zwanen, bindt hem aan huis. Twee maal per dag moeten deze sierlijke dieren gevoed worden en tijdens het kerstweekeinde is wat extra zorg zeker aan hen besteed. 'Het zit er dik in, dat als het een beetje wil winteren, ik die dagen druk in de weer ben met bijten in het ijs hakken', bedenkt de heer 5

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 5