Automatische typemachine voor typekamer Amsterdam Brieven op een ponsband '*mstev. (vervolg van pagina 9) gebreid rennersveld, met tal van grote namen. De organisatie is ook nu in han den van de heren Herman Krott, ploeg leider van onze amateurformatie en Ton Vissers, ploegleider van de equipe van Willem 11. De Amstel Brouwerij be loonde voorts het initiatief van de heer Bram Koopmans, die binnen de vereni ging Olympia een rennersschool heeft opgericht voor jeugdige renners. Daar voor bood mr. Elink Schuurman tijdens de lunch een jeugdrennersfiets aan, welke geste door de vele aanwezigen zeer werd gewaardeerd. Mede namens mijn vrouw zeg ik allen, die op zo spontane wijze van hun be langstelling bij mijn afscheid van de Amstel Brouwerij hebben blijk gegeven, hartelijk dank. De vele goede woorden en de talloze cadeaux hebben ons diep ontroerd. Het is een onvergetelijke dag voor ons geworden. J. J. M. Sluyter Sinds drie weken heeft de typekamer in Amsterdam de beschikking over een- Friden Flexowriter. Dit is een automa tische typemachine, die werkt met een ponsband. De bedoeling is, dat stan daardbrieven, waarvan er regelmatig een aantal verzonden worden, op een ponsband worden vastgelegd en be waard. Telkens wanneer een 'druk' nodig is, kan de band worden afgelezen. Ook kunnen brieven, die in grote aan tallen de brouwerij verlaten, maar af zonderlijk geadresseerd moeten worden, op deze machine worden vervaardigd. De aldus getypte brieven geven geen verschil te zien met de met de hand getypte brieven. Een voordeel is, dat ze veel sneller te maken zijn, en als de ponsband éénmaal goed is, niet meer nagelezen behoeven te worden. Omdat we de beschikking hebben over een apparaat met één lezer, moeten de af wijkingen in de brief, zoals de adressen, nog met de hand (op dezelfde machine) worden ingetypt. De aanwezigheid van de Flexowriter be tekent nu reeds een enorme verlichting van het werk op de typekamer. Veel werk, dat vroeger op stencil gedaan werd, krijgt nu een meer persoonlijk ge zicht. Het maken van de ponsbanden wordt thans nog gedaan door het hoofd van de typekamer, mejuffrouw A. M. Wesseling (zie foto). Het is de bedoe ling, dat in de toekomst alle medewerk sters van de typekamer met het apparaat vertrouwd gemaakt worden. Mejuffrouw A. M. Wesseling typt een ponsband in op de nieuwe Flexowriter. Amstel-directeur mr. J. M. Elink Schuur man en Amstel-amateur Fedor den Her tog op de pedalen, geholpen v.l.n.r. door Gert Bongers, Bram Koopmans en Piet de Wit. tl A El miercoles 6 de diciembre se reunie- ron los grandes maestros del ciclismo holandes con la Directiva de la empresa para el almuerzo anual. Asistieron los Campeones Mundiales de Holanda asi como los Campeones nacionales del ciclismo de 1967. Estuvieron presentes tambien los que en el ano 1968 forma- ran el equipo de la Amstel para partici- par en muchos eventos ciclisticas. En una de las fotos se ve a todas las ciclis- tas, mientras que en la otra foto se ve a nuestro Director de Exportación, senor Dr. J. M. Elink Schuurman en una bici- cleta con la camiseta de la Amstel bien puesta. 10

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 10