M. V. Lm Offermans was een Amsielman in hart en nieren Echtpaar G. Wagenaar 45 jaar getrouwd Op ons filiaal in Heerlen is vrijdag 1 december afscheid genomen van de heer M. V. L. Offermans, die op 22 novem ber de pensioengerechtigde leeftijd be reikte. In 1923 trad hij in dienst bij 'De Drie Leeuwen' brouwerij. Deze brou werij werd in 1929 door de Amstel Brouwerij overgenomen, om later omge doopt te worden in de thans nog be staande drankenhandel N.V. Maas en Jeker. De heer Offermans heeft in het verleden verschillende functies bekleed, o.a. als bouwkundig adviseur. Mr. W. P. A. van Voorst van Beest sprak de heer Offermans, namens de Raad van Bestuur van de Amstel Brou werij, als eerste toe. Altijd stond de heer Offermans voor de Amstel Brouwerij op de bres. Hem was nooit iets teveel, ter wijl bescheidenheid zijn kenmerk was. 'U bent steeds een artiest geweest en in deze tijd van computers en mechanisa tie raken deze gaven steeds meer op de achtergrond. Het spijt ons daarom dat U ons gaat verlaten. Na 44 jaar vol in spanning en overgave voor ons bedrijf, begint U aan een nieuwe periode. Ook in deze periode bent U nog tot veel in staat'. De heer Van Voorst van Beest had ook veel lof voor mevrouw Offer mans, die haar man altijd in zijn werk steunde. De heer Van Voorst van Beest bood de heer Offermans twee prachtige boekwerken aan, als dank voor de pret tige samenwerking. Namens afdeling Pandenbeheer sprak de heer C. H. van der Veen. Hij schetste de heer Offermans als een De heer en mevrouw Offermans zijn druk in de weer met het uitpakken van hun cadeaux. plichtsgetrouw mens, die door zijn cor recte werk en gedocumenteerde inlich tingen een prettige afhandeling en samenwerking garandeerde. De heer V. d. Veen wenste de heer Offermans nog vele gelukkige levensjaren toe en overhandigde hem een luxe doos siga ren. De heer M. van Bergen prees namens het filiaal Heerlen de heer Offermans voor zijn collegialiteit en bood hem een tinnen koffieservies aan. Mevrouw Of fermans kreeg een fraai boeket anjers. Namens de personeelsvereniging van het filiaal Heerlen sprak de heer J. van Hil- ten enkele woorden. In zijn toespraak memoreerde hij, dat de heer Offermans zich als een goed vriend en waarachtig collega heeft laten kennen. De heer Van Hilten bood de heer Offermans een grote doos sigaren aan. Namens 'Maas en Jeker' werd door de heer Th. Hame iers eveneens een grote doos assortiment sigaren overhandigd. In een geestige speech dankte de heer Offermans iedereen voor de hartelijke woorden en de vele mooie cadeaux, die hij mocht ontvangen. Na al deze woor den was er een gezellig samenzijn, waarbij zeer velen, onder andere de heren J. A. H. Peters, adjunct-directeur van onze brouwerij, en J. G. M. Kerck- hoffs, hoofdverkoopleider horeca-zuid, aanwezig waren. Naar aanleiding van het hierboven ge vierde afscheid, zond de heer J. G. M. Kerckhoffs ons het volgende ter publi catie toe: Een vooraanstaand Amstelman, Lim burger in hart en nieren, heeft onlangs zijn 65e verjaardag gevierd. Het is de heer M. V. L. Offermans, bouwkundig adviseur, die op 22 november deze leef tijd heeft bereikt en wanneer men hem meemaakt kan men zich nauwelijks voorstellen, dat hij nu 6 1/2 kruisje telt. Niet alleen doordat hij er jong uitziet, maar vooral door zijn ongebroken acti viteit, zijn warme belangstelling en daad werkelijke steun voor alles wat er leeft in en rond de brouwerij, en zijn ver bluffende élan. De heer Offermans is een stuk van de Amstel Brouwerij en een kenner van het brouwerijvak bij uitstek. In 1923 begon hij zijn - zoals hij zelf zegt - avontuur bij de brouwerij 'De Drie Leeuwen Achter de Molens te Maastricht, als manusje van alles', in die tijd eerste assistent van de directeur, de heer los Eberhard. Zoals iemand, die begint te roken in de eerste tijd door een onprettig gevoel wordt aangedaan, maar later door de gewoonte er overheen komt, met gemak begint te roken en er smaak in gaat vinden, zo stond de heer Offermans in 1929 tegenover 'het Hollandsch', toen 'De Drie Leeuwen' door de Amstel Brouwerij werd overgenomen en later omgedoopt in de thans nog bestaande N.V. Maas Jeker. Voornaam vond hij toen de klanken van 'het Hol landsch', zo hij die laatste verstond. Hij heeft in het verleden verschillende functies bekleed bij onze brouwerij en wij mogen hierbij herinneren aan een indrukwekkende staat van dienst. Veel veranderingen hebben zich voltrokken en wanneer wij nu trots mogen zijn op een bloeiende N.V. Maas en Jeker, is dat voor een groot deel te danken aan hem. Als soldaat is hij gekomen en op 30 november heeft hij onze brouwerij als officier verlaten. Heer Offermans, veel dank voor de voortvarendheid en wendbaarheid, wel iswaar met gevoel voor traditie, maar tegelijkertijd met een open oog voor nieuwe ontwikkelingen en groeimoge lijkheden van ons bedrijf. J. G. M. Kerckhoffs Woensdag 29 november herdacht de heer G. Wagenaar de dag, waarop hij 45 jaar geleden in het huwelijk trad. De heer Wagenaar, die ruim 41 jaar in dienst is geweest, verliet in 1963 ons bedrijf wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. De heer en mevrouw Wagenaar wonen nog steeds in de le Jan Steenstraat 2a in Amster dam. Wij wensen hen de komende jaren nog veel geluk en een goede gezondheid toe. 4

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 4