Feestelijke opening nieuwbouw van onze dochteronderneming in Breda Omzetstijging Snackprodukten Ir. W. J. L. Merkx (vervolg van pagina I) met een inwoner-equivalent van een stad van circa 120.000 inwoners, dat is ongeveer evenveel als er in de hele stad Breda wonen. Drs. Van den Bergh zei verder, dat de in gebruikneming van de nieuwe hal, die 90 meter lang en 22 1/2 meter breed is, in feite niet de enige reden tot feest vieren was. Immers in november van dit jaar was het precies 12 1/2 jaar ge leden, dat het bedrijf als dochter werd opgenomen in het Amstel-concern. Hij illustreerde voorts de trouw van de werknemer aan het bedrijf aan de hand van het aantal dienstjaren van de in totaal 16 gepensioneerden. Eén daarvan heeft 50 jaar bij het Preservenbedrijf gewerkt, twee gedurende 45 jaar, zes hadden een 40-jarig dienstverband en vijf waren meer dan 25 jaar in dienst. Van het huidige personeelsbestand van circa 435 personen zijn er reeds 37 lan ger dan 25 jaar in dienst. Tot het per soneel behoren zeer veel Belgische vrou wen, die elke dag met bussen over de grens komen, en voorts een veertigtal Marokkanen. Wie de cijfers van 1955 vergelijkt met die van vandaag, zal zien dat de omzet in de tussenliggende periode is vervijf voudigd. Momenteel bedraagt deze cir ca 25.000.000,-. Inclusief de resulta ten van de verkoopmaatschappij, de Rob Verkoopcentrale N.V., heeft men in het boekjaar van 18 maanden, dat liep van 1 juli 1964 tot en met 31 de cember 1965, vóór aftrek van belasting, een winst kunnen behalen van 183.000 gulden, in het kalenderjaar 1966, op dezelfde wijze berekend, een winst van 1.600.000,-, terwijl er reden is om aan te nemen dat over het boekjaar 1967 een winst van 2.000.000,— te be reiken zal zijn. Het Preservenbedrijf was destijds het eerste particuliere bedrijf, dat zich in West-Europa met het vriesdrogen van groenten, vlees en fruit is gaan bezig houden. Momenteel worden deze vries- gedroogde produkten gebruikt voor het verfijnen van het aanzien en de smaak van soepen, voor het verwerken in poe- dervorm in bijvoorbeeld hooggekwalifi ceerde soepen en voor het gebruik in puddingen. Binnen enkele jaren zal men wellicht ook overgaan tot de produktie van complete gevriesdroogde maaltijden, die de huisvrouw binnen enkele minuten gereed voor consumptie op tafel kan brengen. Het snackprodukt Nibb-it wordt in Ne derland, in de Scandinavische landen en in Frankrijk rechtstreeks in afgewerkte vorm verkocht, terwijl het als halffabri kaat naar vele landen wordt uitgevoerd, aldaar wordt gebakken en verkocht. Ook in de Verenigde Staten is, in samenwerking met onze brouwerij, een De heer D. R. d'Arnaud Gerkens over handigd mevrouw Merkx een cadeau, terwijl mr. E. J. Egberts (links) en drs A. van den Bergh toezien. goede afzet van deze produkten gescha pen. Sinds enkele jaren wordt ook een tweede snackprodukt in de handel ge bracht, te weten Bakon Krisp en Cheez Trix van Filler, een Amerikaanse onder neming, waarvan de aandelen in het bezit zijn van Reynolds Tabacco Com pany (onder meer de fabrikant van Camel-sigaretten). Breda's burgemeester ir. Merkx felici teerde de directie met de nieuwe fabrieksuitbreiding, die hij zeer bemoe digend vond. 'Uw bedrijf vervult een zeer bijzondere functie, vooral als we letten op de toekomst, wanneer de huis vrouw uw produkten gaat gebruiken voor het snel aanmaken van maaltijden'. Ir. Merkx noemde Breda voorts van be lang als plaats temidden van de Rand stad Holland en het gebied rond Ant werpen in België. Dat het bedrijfsleven hier sterk vertegenwoordigd is, en de voedings- en genotmiddelenindustrie met ruim 25 procent van het totaal stemde hem tevreden. Evenals het hem goed deed, dat de directie van het Preserven bedrijf bij gelegenheid van de in gebruik neming van de nieuwe hal een bedrag groot 3.000,— aan het gemeentebestuur als gift had overhandigd. 'Dit bedrag', aldus de burgemeester, 'zal ten goede komen aan enkele plaatselijke sociale en culturele instellingen'. Rond het middaguur werd in het Motel Breda een specifieke Brabantse koffietafel geserveerd. Het voltallige personeel van de N.V. Preservenbedrijf ontving bij gelegenheid van de opening een verzilverde schaal.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 3