Zit 't snor met uw ogen Altijd Beet Van Wals tot Beat 2 Graag komen we nog even terug op de nieuwe activiteiten van de Veiligheids Commissie. Dezer dagen is een begin gemaakt met het testen van de ogen van onze medewerkers in Amsterdam. Het speciaal daarvoor aangeschafte apparaat staat opgesteld in de Medische Afdeling. Nagegaan wordt of de ogen van onze medewerkers van voldoende kwaliteit zijn voor het uitoefenen van de bij hun functie behorende arbeid, dan wel dat ze correctie behoeven door middel van een bril. Ook kan worden nagegaan of de sterkte van de thans te dragen bril voldoende is. In eerste instantie zullen allen, die voor het bedrijf auto rijden worden opgeroe pen. Later worden ook de andere mede werkers getest. Bijgaande foto laat het ogentestapparaat zien. Als proefpersoon werd de heer G. Hoogland, onze be snorde electricien, uitgekozen. Afgezien van het resultaat van zijn ogentest, kun nen we aan de hand van deze foto wel concluderen dat 'het snor zit In verband niet Kerstmis en Nieuwjaar zijn de verschijnings data van Het Spongat enigszins gewijzigd. Het op Kerstmis afge stemde nummer, waarin onder meer een tekenwedstrijd voor de jeugd, verschijnt op maandag 18 december. Kopij hiervoor dient uiterlijk maandag 11 december 's morgens om half tien in ons be zit te zijn. Het daaropvolgende nummer verschijnt op donderdag 11 januari. Ook daarvoor is vroegtijdige verzending van de kopij gewenst. Voor wie de ogentest met gunstig ge volg heeft doorstaan, is er een tweede test geprogrammeerd. Deze betreft de remkwaliteiten van de auto's, waarmee door onze medewerkers hetzij profes sioneel, hetzij privé wordt gereden. Hei remtestapparaat staat in de garage. De foto laat zien. hoe het testelement aan ae voetrem wordt gekoppeld. Op de bodem van de wagen wordt hel meet- kastje geplaatst. Bij een snelheid van bij voorbeeld 50 kilometer wordt de rem pedaal ingedrukt. Het resultaat is later af te lezen op een grafiekkaart. BUENOS OJOS La Comisión de Seguridad de nuestra empresa esta ocupada diariamente a fin de garantizar un maximo de seguridad para nuestros empleados. Gafas de se guridad y calzado de seguridad ya de- mostraban su gran utilidad. También las maquinas que ofrecian en el pasado algün peligro ya estan protegidas. El numero de accidentes registrados den- tro de nuestra empresa se disminuyó a causa de esto considerablemente. Menos favorable es el numero de acci dentes fuera de la empresa, especial- mente en las callas y en las carreteras. Es por esta razón que se decidió a exa- minar los ojos de nuestro personal móbil. Asi también la gente que en gran parte trabaja con la vista - corno es el caso en la botelleria - sera examinados los meses venideros. La fotografia en esta pagina muestra el aparato exami- nador. También se verificara si los frenos de los coches que nuestros empleados utili- zan para trasladarse, sea para su pro- fesión, sea por cuenta propia, estan en regla. Por eso se compró también un aparato especial el cual se puede ver en la otra fotografia. Al pedal del pié se conecta un elemento, lo que mide la presión del freno, mientras el efecto del frenar enérgicamente se registra sobre una tarjeta. 'Bierbrouwers aan de waterkant', dit schreef de Schager courant op 21 november naar aanleiding van de acti viteiten van onze visclub 'Altijd Beet'. 'Het personeel van de Amstel Brouwerij in Amsterdam hield in het afgelopen weekeinde in de Slootvaart te Midden- meer een viswedstrijd. De 32 hengel- enthousiasten wisten niet minder dan 978 baarzen op het droge te slingeren. De wedstrijd werd gehouden in acht etappes van 30 minuten. Na afloop van dit goed georganiseerde visfestijn werd de prijsuitreiking gehouden in hotel Smit. Een vangst van 65 baarzen bleek genoeg voor de eerste prijs. Ook voor de minder gelukkige visser, die er niet meer dan elf uit wist te halen, was een prijs n.l. de poedelprijs'. Tot zover dit bericht uit de Schager courant. De resultaten van de eerste zeven waren als volgt: 1. dhr. De Lang (Exp.) met 65 baarzen, 2. dhr. H. de Vries (Exp.) met 50 baar zen, 3. dhr. Rijnbeek (Gar.) met 46 baarzen, 4. dhr. Hamer (Vertegenw.) met 45 baarzen, 5. dhr. Hollander (Lorrie) eveneens met 45 baarzen, op de zesde plaats dhr. J. Schmidt (Exp.) met 42 baarzen en dhr. Van Bremen (Tekenk.) op de zevende plaats met een vangst van 40 baarzen. Op vrijdag 15 decem ber zal een contactavond worden ge houden in het leslokaal van de heer Struiksma. De avond begint om acht uur en buiten het klaverjassen, vissen, sjoelen en voetballen zal ook de film 'De Karper' worden getoond. Deze avond is uitsluitend toegankelijk voor de leden en hun dames. Vrijdag 24 november is in de Gijsbreght- kelder een contactavond voor onze medewerkers gehouden die de naam 'Van Wals tot Beat' droeg. Bijna 150 Amstel-employees waren aanwezig, toen de heer E. B. Leffef in zijn korte openingswoord iedereen een plezierige avond toewenste. Daarna werden al snel de zitplaatsen verlaten, om op de mu ziek van het gezellige orkest 'The Funny Four' een dansplaats in te nemen. Stijl vol werd deze avond gewalst met als rumoerig contrast de keiharde beat, die vol fantasie werd beoefend. Vooral de jongeren toonden zich heer en meester in het zo variërende beatritme. De oude ren zochten daarbij liever hun plaatsen weer op. Het afwisselende repertoire van 'The Funny Four' deed de aanwe zigen keer op keer naar de dansvloer komen. Het was opvallend, dat de oude ren onder het Amstelpersoneel minder interesse hadden voor deze avond, ge zien hun betrekkelijk geringe opkomst. De avond werd omstreeks half een be sloten met een polonaise.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 2