Zevende biljarttoernooi was grandioos evenement Wisselprijs voor P. J. H. Wilders 3 bepaald door het aantal in een wedstrijd gemaakte caramboles te delen op het aantal caramboles, dat men qua sterkte moet zien te bereiken. Zo was de heer Wilders in de slotpartij tegen de heer H. Snel van de afdeling Horeca-ver- koop-noord met een percentage van 77.77 de sterkste van de zes finalisten. De heer Wilders maakte 63 caramboles van de 81, de heer Snel 67 caram boles van de 118, die hij volgens zijn sterkteregel zou moeten maken. De andere finalisten waren C. van Krimpen, chauffeur uit Rotterdam, die beslag legde op de tweede prijs, na felle strijd met J. van Wielen van de expeditie Am sterdam. De heer Van Krimpen maakte 43 van de 69 caramboles, de heer Van Wielen 38 van de 74. De derde prijs ging naar één van de jongste Amstel- employées, de heer J. W. Walsteijn van onze leningenadministratie. Hij versloeg in de slotpartij de heer J. Ooijevaar, een oud-werknemer, door 20 van de 56 caramboles te maken, tegen 18 van de 56 gemaakt door de heer Ooijevaar. Een gering verschil dus, dat nog eens illu streert hoe spannend het was. Tijdens de prijsuitreiking werd door de heer Kranenberg ook een beker uitge reikt aan de heer Th. J. Willemsen, ho- reca-inspecteur in Rotterdam, die twee jaar geleden de wisselprijs won. Een extra prijs ging naar de heer J. G. P. De wedstrijdleiding van het zevende hiljarttoernooi, v.l.n.r. A. G. Tournier, J. Beekman en R. Elfrink. Marees, kortgeleden als slijtersinspecteur gepensioneerd, die het hoogste partijge middelde op zijn naam bracht door in het kaderspel (een extra verzwaring, om dat de heer Marees bijzonder sterk speelt) in 20 beurten het vereiste aantal caram boles van 325 te maken, wat een gemid delde van 16.25 opleverde. Hij ontving een prachtig tafellakenset, beschikbaar gesteld door de collega's uit Hengelo/ Twello. De poedelprijs, een fraaie gasaansteker beschikbaar gesteld door de collega's uit Dordrecht, ging naar de heer B. Th. M. Zewald, horeca-inspecteur uit Breda, die in de drie partijen, welke hij over de dag genomen speelde, niet meer dan 13 caramboles wist te maken, maar niette min nog één wedstrijd won, toen hij met 4 caramboles in 25 beurten zijn tegen stander (2 caramboles) voor bleef. De prijs was dan ook bedoeld als aan moedigingsprijs. Wie weet hoe goed de heer Zewald volgend jaar uit de bus komt. De heer P. Baars uit de Gijsbreghtkel- der werd beloond met een prachtige bil jartkeu, beschikbaar gesteld door de (zie verder pagina 6) De heer P. Kranenberg overhandigt de wisselprijs aan winnaar P. J. HWilders. Het zevende Amstel Biljarttoernooi is een grandioos evenement geworden. Het aantal deelnemers - 81 in getal - was groter dan ooit en de wedstrijden had den tot en met de laatste carambole een spannend verloop. Winnaar van het ge hele toernooi werd de heer P. J. H. Wil ders uit Maastricht, die als districtleider- verkoop-thuisverbruik onder Helmond ressorteert. Hij leverde daarmee een for midabele prestatie. Uit handen van onze directeur, de heer P. Kranenberg - die zelf ook aan het toernooi deelnam - ontving de heer Wilders de fraaie bo kaal, die als wisselprijs één jaar in zijn bezit mag blijven. De heer Kranenberg merkte op, dat hoewel er de gehele dag door op alle tafels fel gestreden is, een toernooi als dit toch een goede ontspanning is. Eer der op de avond, aan het diner, had hij al gezegd hoezeer hij het waardeerde, Onze directeur P. Kranenberg en biljart crack Cees van Oosterhout actief aan de biljarttafel. dat de deelnemers - evenals ze dat doen in hun dagelijkse arbeid voor de brou werij - ook nü een stuk kwaliteitswerk leverden. In het bijzonder dankte hij bij die gelegenheid de heren J. Beekman en A. G. Tournier, die zich wederom bij zonder hadden ingespannen om dit toer nooi goed te laten verlopen. Het belang van een gebeuren als dit, zag de heer Kranenberg niet in de eerste plaats in het complex van wedstrijden, waarbij het tenslotte gaat om als over winnaar uit de bus te komen, doch in het feit, dat zoveel mensen uit de Am- stel-gemeenschap elkaar op zo'n dag hetzij voor het eerst leren kennen, hetzij op een andere, minder zakelijke manier ontmoeten. In dit verband vond hij het ook plezierig, dat zoveel echtgenotes en verloofdes mee naar het Parkhotel ge komen waren. Het aantrekkelijke van het toernooi was, dat de sterkste biljarters beslist niet de grootste kanshebbers op de titel waren. Bepalend was het percentage, dat werd

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 3