*v v*v Zoemers en piepers vaak hinderlijk J. J. M. SLUIJTER Fiesta tipica del Surinam UNICEF - wenskaarten Sportdag Amsterdam nu definitief op 13 januari %W» na ruim 49 jaar A.B. met pensioen En la Gijsbreghtkelder se celebró el viernes 10 de noviembre una fiesta tipica del Surinam. Dos pellculas se pasaron y después un grupo de baile y de canto del Surinam dió una función. Finalmente todos los presentes bailaron. En la fotografia se ve nuestro director, el Sr. E. J. Egberts, trabajando en la pista de baile. UNICEF-wenskaarten zijn uitermate ge schikt voor Uw wensen bij gelegenheid van Kerstmis en Nieuwjaar. Zij zijn te bestellen bij de heren Albers en Nooy van de Reclame Studio (telefoontoestel 336). Voor tien dubbele kaarten in en veloppe betaalt men vijf gulden. Even tueel vijf kaarten voor 2,50. U steunt er bovendien een prachtig werk mee. Groot was de belangstelling voor de zang en dans van de 'kotamissies' en voor de muziek, die de Surinaamse band ten gehore bracht. De heer J. J. M. Sluyter van onze vesti ging in Rotterdam is op 12 november 65 jaar geworden en heeft daarmee de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. De heer Sluyter is ruim 49 jaar bij ons in dienst geweest, waarvan de laatste 20 jaar als chef van de expeditie. Donder dag 30 november zal tijdens een recep tie in het gebouw van Drankenhandel Havenstad in Rotterdam van de heer Sluyters afscheid worden genomen. Vele vrienden en relaties zullen hem bij die gelegenheid ongetwijfeld de hand willen drukken. De receptie is van 3 tot 5 uur 's-middags. Na enkele weken van hard werken ach ter de schermen, kunnen wij U thans enige definitieve mededelingen doen om trent de begin volgend jaar te houden sportdag voor medewerkers van de brouwerij in Amsterdam. De datum, waarop wij onze sportdag houden is vastgesteld op zaterdag 13 januari. No teert U deze datum vast in Uw agenda en houdt U deze dag hiervoor vrij. In tegenstelling tot een vorig bericht wordt de sportdag niet gehouden in het expeditiecentrum van de brouwerij, maar in de sport- en tafeltennishal van de Vrije Universiteit in Buitenveldert. Onder een deel van het personeel heb ben wij onlangs een enquête gehouden, waarvan de uitslag zeer moedgevend voor ons was. De belangstelling bleek bijzonder groot te zijn. De takken van sport, die de meeste belangstelling ge nieten, zijn blijkens deze enquête: vol leybal, basketbal, tafeltennis, badminton en diverse behendigheidsspelen. Deze lijst is uiteraard nog niet definitief en kan nog worden uitgebreid, indien blijkt dat voor andere takken van (zaal)- sport voldoende belangstelling bestaat. Wellicht ten overvloede wijzen wij U er op, dat deze spörtdag bedoeld is voor het gehele personeel, ongeacht de leef tijd. Binnenkort ontvangt iedereen een deelnameformulier, dat wij graag zo spoedig mogelijk terugontvangen. Wij verwachten een zeer grote deelname. De Sportcommissie Het oproepen van medewerkers, zowel van het kantoor als van het hedrijf, loopt nog altijd niet zo soepel als onze telefonistes dat zouden wensen. Honderden malen per dag roepen zij - wanneer onderling telefoneren tussen de mede werkers niet mogelijk blijkt - ons personeel op via de verschillende oproepsystemen. Voor wat het hoofdkantoor betreft gaat dat met de lichtjes boven de deuren, die worden aangekondigd met een zoemtoom. Voor het bedrijf zijn er de zogeheten piepers, waarop speciaal voor de lawaaierige afdelingen nog een lampje is aangebracht. De algemene ervaring is, dat de opgeroepene niet snel genoeg reageert, waardoor men dikwijls genoodzaakt is lang en nadrukke lijk te zoemen. Dat werkt soms irritant voor degenen, voor wie de oproep niet bestemd is. Bij het piepersysteem komt het voorts nog al eens voor, dat de opgeroepene niet reageert, doordat hij het apparaatje heeft afgezet of in zijn bureaulade heeft liggen, terwijl in sommige gevallen het ding niet functioneert, doordat de batterij leeg is. Voor de telefonistes is het in al deze gevallen een uiterst moeilijke en tijdrovende zaak om de vaak dringende verbin dingen tot stand te brengen. Vandaar dat zij een beroep doen op u allen om zoveel mogelijk attent te zijn op de signalen. Verder vragen zij om bij het verlaten van het bedrijf voor langere tijd de telefonistes daarvan in kennis te stellen. 2

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 2