zzms UNICEF- wenskaarten Dextran-symposion van de Poviet Ocasión especial Am stel-bemanning Goede ideeën beloond vmT77 UNICEF, het Kinderfonds van de Verenigde Naties, brengt elk jaar een serie Kerst- en Nieuw jaarskaarten uit. UNICEF, zo staat in een vouwblad, wil hulp en hoop geven aan alle kinderen van de wereld, vooral aan hen, die slachtoffer zijn geworden van honger, ziekte en onwetendheid. Voor hen staat UNICEF" op de bres: om luin een gelukkiger toe komst te geven, om te zorgen dat ze gezond zijn, dat ze geen ge brek hoeven te lijden en dat ze onderwijs krijgen. Een belangrijke bron van inkom sten voor het kinderwerk zijn de UNICEF-wenskaarten. Voor vijf gulden kan men een doosje van 10 dubbele kaarten in enveloppe kopen. Eventueel vijf kaarten voor 2,50. Het zijn prachtige gekleurde afbeeldingen en illu straties, ontworpen door bekende kunstenaars en belangeloos aan het Kinderfonds afgestaan. Ze zijn te bestellen bij de heren Albers en Nooy van de Reclame Studio (telefoon toestel 336). Op zaterdag 28 oktober organiseerde Poviet Produkten N.V. voor de tweede maal een Dextran-symposion, dat werd gehouden in de kantine van onze brou werij in Amsterdam. Een drietal buiten landse deskundigen van internationale reputatie en een Nederlandse chirurg hielden wetenschappelijke voordrachten over eigenschappen en toepassingen van dextran als plasmasubstituut, voor een gehoor bestaande uit veelal vooraan staande Nederlandse specialisten. Op de foto ziet U enkele van hen bij een tafel met brochures en ander informatiemate riaal. AANBIEDINGEN In de Personeelswinkel op de hoek van de 's-Gravesandestraat en de Tweede Boerhaavestraat zijn vanaf maandag 13 november een aantal speciale aanbiedin gen te krijgen. Twee glazen op voet ver pakt in luxe doos worden aangeboden tegen een prijs van 4,50. 'De wereld van noord tot zuid en van oost tot west' is de titel van een ency clopedie, die men voor 8,— kan aan schaffen. Het is een waardevol boek werk met tal van foto's en tekeningen. Ook is er een nieuw model bierpul in twee uitvoeringen. Zij is gemaakt van een soort metaal en kost 1,75 zonder oor en 2,— met oor. Voor 15,- kan men in bezit komen van een stevige uit een soort plastic ver vaardigde jas, die bijvoorbeeld zeer ge schikt is voor sportvissers. Alle artikelen, zowel deze nieuwe, als die welke doorlopend in de winkel ver krijgbaar zijn, kan men uitgestald zien in de vitrines van de personeelswinkel. De heer en mevrouw H. A. Grote, woonachtig in de Vincent van Gogh- straat 11 in Amsterdam, herdachten woensdag 25 oktober de dag waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. De heer Grote is een van de gepensio neerde werknemers van onze brouwerij. Wij wensen de familie Grote van harte geluk met dit jubileum en nog vele jaren van goede gezondheid toe. En la tienda de Personal, esquina 's-Gravesandestraat y Tweede Boer haavestraat, se ofrecera en ocasión especial a partir del lunes 13 de no- viembre Gabardinas de material plas- tico, color negro, por 15 florines, Vasos de cerveza con pie, 2 por 4.50, Ampol- las con asa 2.00 florines y sin asa 1.75 florines. vervolg van pagina 1 als plezierboot, meet 208 brutoregister- ton. Het is 36 meter lang en 6,5 meter breed. Het was berekend op een capaci teit van 375 personen, maar als 'zieken- schip' met vele ligplaatsen, zal het straks natuurlijk minder mensen kunnen bergen. Na een kleine verbouwing zal het schip zeer binnenkort een eerste reis maken, met aan boord vanzelfspre kend de vrijwillige Amstelbemanning, die voor het initiatief en voor de spon tane medewerking alle hulde verdient. AMSTEL De heer Pluym (bottelarij Helmond) stelde een idee (H/455) voor, waardoor de doorstroming van de flessen van buf fertafel naar ingangsband tweede etiket teermachine verbeterd werd. Produktie- verlies en ergernis werden hiermee voor komen. Beloning 35,-. De heer v. d. Vleuten (Technische Dienst Helmond) zond een technisch idee (H/488) in, waarmee hij het voor elkaar kreeg om de flessen zo te etiket teren, dat de etiketten recht onder de flip van de fliptopper kwamen te zitten. Bovendien heeft hij zelf deze nieuwe fliptoprichter gemonteerd. Beloning 85,—. Aanmoedigingspremies ontvingen: de heer Draijer (export): 40,— voor de ideeën 448 t/m 451. de heer Pellegrino (machinekamer Hel mond): 25,- voor idee H/484. de heer Bosch (smederij): 15,- voor idee 500. Afgewezen werden de ideeën: 469, 473, H/476, H/477, H/481, 483, H/487, 490, 491, 492, 493, 494, 495, 496, 503. IDEEEN 2

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 2