O.R. Helmond Agenda Weer 8 geslaagden vorktruc keur sus ONS leven in de brouwerij (Vervolg pagina 4) f. In de ziektecontrólevoorschriften zijn enige wijzigingen aangebracht. Dit gaf de voorzitter aanleiding op te merken dat hem uit toegezonden documentatie is gebleken, dat het ziekteverzuim in Helmond groter is, dan het landelijk gemiddelde. Het verzuim bij ons bedrijf in Helmond is echter lager dan het gemiddelde van de Helmondse industrieën, ech ter hoger dan het gemiddelde van het bedrijf Amsterdam. De heer Drost deelde mede dat de industrieën in Helmond zich hier van bewust zijn. Vaak blijkt het be- drijfsklimaat een factor van beteke nis zijn. In het algemeen was men de mening toegedaan, dat de bedrijfsleiding en de chefs maar ook de leden van de Ondernemingsraad een taak hebben ongemotiveerd verzuim tegen te gaan. Taak en bevoegdheden O.RHelmond De heer Van Marwijk Kooy merkte op dat dit onderwerp ook wel op de voor lichtingsbijeenkomsten naar voren zal komen. De leden van de Ondernemings raad meenden dat de Ondernemings raad in Helmond op een dood spoor dreigt te komen. Als jong bedrijf, waar aan de communicatie niets ontbreekt, zijn er weinig onderwerpen die op de agenda kunen worden geplaatst. De Ondernemingsraad moet niet als klachtenbureau fungeren. Indien er in het verleden klachten zijn geweest, zijn deze door de chefs opge lost. Men wilde graag meer overleg over ingrijpende technische veranderin gen en ontwikkelingen op economisch gebied. Naar aanleiding van een aantal mededelingen in het Spongat waren een aantal vragen geformuleerd, waarop men graag antwoord zou willen hebben. De heer Van Marwijk Kooy was de mening toegedaan dat de Onderne mingsraad niet op dood spoor terecht is gekomen en hij vond het een compli ment waard dat klachten die langs de hiërarchieke weg waren behandeld op normale wijze zijn opgelost. Hij verzocht de Ondernemingsraad vooral niet te schromen punten op de agenda te plaatsen, waarvan men zou vinden dat deze behandeld zouden kun nen worden. Er moet een wisselwerking zijn tussen de bedrijfsleiding en de Ondernemingsraadleden. De heer Drost merkte op dat veel van de vragen die zijn gesteld door de be drijfsleiding zouden kunnen worden be antwoord, indien men zich de moeite had getroost, deze aldaar te stellen. De heer Van Marwijk Kooy meende dat de gezamenlijke bijeenkomst van de lllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Do. 26/10 - Cursus Spaans voor gevorderden Vr. 27/10 - Clubavond klaverjasvereniging Za. 28/10 Landelijke opleiding LOTUS Ma. 30/10 - Bedrijfsschool - Organisatie Clubavond biljartvereniging Di. 31/10 - Bestuursvergadering BZB - afd. Amsterdam Wo. 1/11 B.Z.B.-oefening voor de Reddingsdienst 5de herhalingsles E.H.B.O. Do. 2/11 - Cursus Spaans voor gevorderden Vr. 3/11 - RÖNGENOLOGISCH BORSTONDERZOEK 'MASRO' Clubavond klaverjasvereniging Za. 4/11 - Voetbalwedstrijd Amstel Brouwerij - Amsterdamse Politie Ma. 6/11 Bedrijfsschool - Rekenen 2 Clubavond biljartvereniging Wo. 8/11 - B.Z.B.-oefening voor de Alg. Hulpverl. dienst 6de herhalingsles E.H.B.O. Do. 9/11 - Cursus Spaans voor gevorderden Vr. 10/11 - Surinaamse avond in de Gijsbreghtkelder Clubavond klaverjasvereniging Za. 11/11 - Zevende Amstel biljarttoernooi llllll!lllllll!l!llllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllll!lllllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIW Ondernemingsraden Amsterdam en Hel mond, waarbij het jaarverslag uitvoerig wordt besproken, een goede gelegen heid biedt ook andere financiële aspec ten aan de orde te stellen. Rondvraag Behoudens een vraag over de vatenslui- ting en de stoop, wenste niemand meer het woord. De volgende vergadering werd vastge steld op woensdag 10 januari 1968 om 15.00 uur. Wederom 'hebben een aantal van onze medewerkers met goed gevolg de cur sus vorktruckchauffeur doorlopen. Het getuigschrift werd in Amsterdam be haald door de heren A. M. H. Leenen. W. J. Penning en G. v. d. Veen; in Helmond slaagden de heren Ch. E. Burgzorg, H. P. Jansen, W. Driesen, L. M. G. van Schaik en J. v. d. Zan den, welke laatste als chauffeur in dienst is van de firma Zuidema. A. M. Huis Expeditie In dienst: Mej. H. C. E. Fiene, Interne Dienst Mej. A. E. Tol, Interne Dienst Mr. J. H. Drost, Comm. Dienst Ph. Hebink, Bouwvakken A. M. Huis, Expeditie H. Siebers, Magazijn Uit dienst: D. Fernandez Parra, Bottelarij H. van der Tak, Expeditie I. Abal Martinez, Poviet Geboren: Marion, dochter van het echtpaar (Onderh. Bott.j-Harder Smit Vijf nieuwe medewerkers in de kantine: v.l.n.r. mej. A. E. Tol, mej. H. C. E. Fiene, en de heren mr. J. H. Drost, H. Siebers en Ph. Hebink. 6

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 6