ONDERNEMINGSRAAD HELMOND Verkooptraining in de praktijk Op 18 oktober j.l. vergaderde onder voorzitterschap van de heer Ir. R. van Marwijk Kooy de Ondernemingsraad in Helmond. De agenda bevatte de volgende punten: 1. Opening 2. Notulen vergadering 7 juni 1967 3. Mededelingen 4. Taak en bevoegdheden van de leden van de Ondernemingsraad 5. Rondvraag 6. Sluiting. Opening Nadat hij de leden van de Onderne mingsraad had verwelkomd, memo reerde de heer Van Marwijk Kooy de explosie die op 31 juli j.l. in Helmond heeft plaatsgevonden. Hij verheugde zich erover dat degenen die daarbij let sel hadden opgelopen, weer spoedig waren hersteld. Hij prees de teamgeest die aan de dag werd gelegd, waardoor op afdoende wijze kon worden ingegre pen. Notulen vorige vergadering De antwoorden op de in deze vergade ring gestelde vragen luidden als volgt: 1. Voor de in gebruik zijnde poolauto zal als enige uitzondering geen eigen risico van maximum 100,- behoe ven te worden gedragen, indien de berijder schade heeft veroorzaakt. Dezelfde regeling geldt in Amster dam. Door het invoeren van een eigen risico van 100,- kon de pre mieverhoging die door de verzeke ringsmaatschappij werd gevraagd worden beperkt. 2. De laadbak van de D.A.F. 2200 kan niet worden verlaagd, omdat er een speling moet worden aangehou den van 18 cm. tussen onderkant chassis en bovenzijde cardan in ver band met doorzakken van laadbak in geladen toestand. 3. Het ziekenfonds in Helmond is niet bereid de niet-verzekerden op een afzonderlijke wijze door hun tand artsen te laten behandelen. 4. De loonstrook in Helmond bleek achteraf wel zo te vouwen, dat wel de naam te lezen is doch niet het bedrag. Mededelingen De voorzitter herhaalde de mededelin gen die reeds in de Ondernemingsraad Amsterdam waren gedaan en in het Spongat zijn gepubliceerd n.l. a. de resultaten over het eerste half jaar 1967. b. de reorganisatie van de afdeling personeelszaken c. de te houden cursussen. Wat dit laatste punt betreft, kan worden toegevoegd, dat de bedrijfs- cursus, die in Amsterdam wordt gehouden vermoedelijk in het voor jaar 1968 in Helmond zal starten indien hiervoor belangstelling be staat. Voor de leden van de Onder nemingsraad worden een achttal voorlichtingsbijeenkomsten gehou den, waar functionarissen van het bedrijf o.a. zullen vertellen over de organisatie-vorm en het werk in de verschillende afdelingen van de brouwerij. Zo mogelijk door een buitenstaander zal een middag gewijd worden aan het Ondernemingsraadwerk in het algemeen. De heer Van Marwijk Kooy deelde mede dat de leden van de beide Ondernemingsraden bij voorkeur gezamenlijk deze bijeen komst zullen bijwonen. Of dit te realiseren is in verband met de ploe gendienst moet nog nader worden bekeken. d. Vervolgens deelde de heer Van Marwijk Kooy mede, dat de omzet belasting op bier opnieuw is ver hoogd nu met 2,- per hl. Bestu deerd wordt hoe en wanneer dit in de prijs kan worden doorberekend. e. In Amsterdam hebben enige kleine reorganisaties plaatsgevonden waar bij het wenselijk is gebleken een al gemeen geldende regeling te treffen t.a.v. financiële consequenties. Een exemplaar van deze regeling werd aan de Ondernemingsraad overhan digd. (Zie verder pagina 6) Woensdag 4 oktober heeft onze directeur de heer P. Kronenberg het nieuwe lokaal voor de verkooptraining ge opend. Sindsdien hebben al heel wat groepen in dit fraaie lokaal de uiteenzettingen van de heer W. F. de Jong beluisterd. Voor wie nog niet in deze ruimte is geweest en er wellicht ook niet zo gauw zal komen, publiceren wij hierbij twee foto's, die laten zien, dat men ook de nodige praktijkervaring kan opdoen. Immers achter in het lokaal zijn zo natuurgetrouw mogelijk een levensmiddelenbedrijf en een horecabedrijf nagebouwd. Op de schappen treft men tal van artikelen aan en uit de bierpompen komt echt bier. Kortom, ideale 'hulpstukken' voor de moderne verkooptraining. 4

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 4