gehuldigd Beleid ten aanzien van te pensioneren werknemers Rondvraag Biljarten Feestelijke dag op kantoor van 'Holland West' (vervolg van pagina 4) De heer Egberts deelde mede, dat de afdeling personeelszaken bezig is een beleidsplan te maken ten behoeve van de werknemers, die in de eerstkomende jaren met pensioen gaan. Met andere woorden: wat kan door het bedrijf worden gedaan om deze mensen voor te bereiden op hun pensionering. De heer Broekhuysen heeft voorgesteld om vooruitlopende op dit beleidsplan de werknemers nu reeds in de gelegen heid te stellen deel te nemen aan een cursus uitgaande van het vormingscen trum 'De Haaf in Bergen. Door dit centrum wordt tweemaal per jaar een speciale vormingsweek gegeven aan werknemers die binnen afzienbare tijd met pensioen gaan. In deze cursus wor den de mensen geconfronteerd met de problemen die het gevolg zijn van de pensionering en worden alle facetten besproken die deze levensfase met zich meebrengt. Het is de bedoeling, dat de werknemers deze cursus, waarvan de eerste bijeen komst plaatsvindt in februari 1968, met hun echtgenoten bijwonen. De kosten aan de cursus verbonden zijn voor rekening van het bedrijf. Deelname is uiteraard vrijwillig. De ondernemings raad toonde zich erkentelijk voor dit initiatief. De heer Broekhuysen deelde desge vraagd nog mede dat de gedachte uit gaat naar werknemers van 62 en 63 jaar, maar eerst zal worden nagegaan hoe veel werknemers in de komende jaren met pensioen gaan. Er werd gevraagd naar de mogelijkheid de vaten zodanig te coderen dat men direct kan zien van welke maand deze zijn. De heer Van Marwijk Kooy zei, dat de vaten zullen worden voorzien van een datum. Door één van de leden van de Onder nemingsraad werd namens het personeel dank uitgesproken voor de bierbon, die het personeel ter gelegenheid van zijn verjaardag altijd ontvangt. Dit gebaar wordt altijd zeer gewaardeerd. De volgende vergadering is op II de cember 's-middags om 3 uur. Voor het biljarttoernooi, dat zaterdag 11 november in het Parkhotel wordt gehouden, zijn 95 inschrijvingen bin nengekomen. In totaal zullen 87 brou werijmedewerkers elkaar deze dag partij geven. In één van de vertrekken van de Dran kenhandel 'Holland West' in Den Haag is vrijdag 29 september het 25-jarig ju bileum gevierd van de heer M. Bakker. Velen waren naar Den Haag gekomen om deze heuglijke gebeurtenis mee te maken. Onder hen was de heer J. Siep, hoofdverkoopleider horeca, die namens de directie de jubilaris complimenteer de. In zijn toespraak wees de heer Siep op de vele kwaliteiten van de heer Bak ker, die naar zijn oordeel een zeer rus tige werker, een prima collega en vooral een man is, die anderen niet met pro blemen lastig valt, maar ze altijd zelf opknapt. In grote trekken schetste de heer Siep vervolgens de loopbaan van de jubilaris, die zijn werk in de Amsterdamse brou werij was begonnen en later voor de verzorging van de ijsfabriek in Den Haag werd overgeplaatst naar dit voor malig filiaal. Na opheffing van de ijs fabriek werd de heer Bakker opgeno men in de service-afdeling met stand plaats Den Haag. In deze functie stelde de heer Siep hem ten voorbeeld voor vele werkers in ons bedrijf. De waar dering voor zijn werk werd tot uitdruk king gebracht in een aantal cadeaux, waarbij de gouden speld van de brou werij en een gouden polshorloge. Namens de service-afdeling sprak de heer Th. Hovius, die een vergelijk trok met een ouderavond van een school. Hij voelde zich de onderwijzer, die over een ijverige leerling slechts weinig hoeft te zeggen, in tegenstelling tot de minder ijverige leerlingen, waarover de ouders uitvoerig onderhouden moeten worden. Over de heer Bakker viel geen slechte opmerking te maken, alleen werd hem de raad gegeven om op wat regelmati ger tijden zijn maaltijden te nuttigen. Namens alle naaste collega's bood de heer Hovius de jubilaris een cadeau-bon en mevrouw Bakker een boeket bloe men aan. Uit naam van de Amstel-mensen buiten de drankenhandel voerde de heer W. v. d. Kooij het woord. Hij dankte de jubi laris voor de plezierige samenwerking en overhandigde hem een aardige atten tie. Woorden van hulde en dank kwa men ook van de heer J. C. de Vries, directeur van de Drankenhandel 'Hol land West', die voor de jubilaris een 'pittig' cadeautje had meegebracht. Ge lukwensen waren er ook van de collega- servicemonteurs, waarvan de heer K. Vogelaar de vertolker was. Onder de genen, die de heer en mevrouw Bakker kwamen feliciteren, was ook oud-colle ga, de heer Koenders, die reeds 12 jaar geleden werd gepensioneerd, maar niet temin de hele reis uit Amsterdam had gemaakt om bij deze gebeurtenis aan wezig te zijn. Speciaal ten behoeve van Het Spongat kreeg de jubileumviering een wat onge woon slot. De uitgenodigde beroeps fotograaf liet namelijk verstek gaan, waardoor te elfder ure het fototoestel van de jubilaris eraan te pas moest ko men. Het uitreiken van de gouden speld werd nog even in scene gezet en door de heer Hovius in kleuren vastgelegd. Op de foto de heer J. Siep, terwijl hij het insigne opspeldt. 5

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 5