Ondernemingsraad Amsterdam bijeen Mededelingen Personeelsbeleid Gelijke oververdienste bij gelijke arbeid Resultaten van het eerste halfjaar Reorganisatie Personeelszaken Afscheid dokter D. B. Kagenaar Maandag 2 oktober kwam de Onder nemingsraad Amsterdam onder voorzit terschap van mr. E. J. Egberts bijeen. Allereerst werd door de heer Egberts gememoreerd het overlijden van de heer H. J. van der Laan, waarna een ogen blik stilte in acht werd genomen. De agenda vermeldde de volgende pun- ten: 1. Opening 2. Mededelingen Notulen vergadering van 10 juli 1967 3. Personeelsbeleid 4. Gelijke oververdienste bij gelijke ar beid 5. Resultaten eerste halfjaar 6. Reorganisatie afdeling personeelsza ken 7. Beleid ten aanzien van te pensione ren werknemers 8. Rondvraag 9. Sluiting De directie heeft onlangs besloten om ook het hoofd personeelszaken de uit gebreide directievergadering te laten bij wonen. De directie is namelijk van me ning, dat het personeelsbeleid, d.w.z. de factor arbeid, een zo belangrijke rol speelt in het totale bedrijfsbeleid, dat het hoofd personeelszaken bij die ver gadering aanwezig moet zijn. De heer Egberts deelde mede, dat het in de bedoeling ligt nog deze maand een begin te maken met de cursus voor de leden van de ondernemingsraad. De bijeenkomsten zullen in werktijd wor den gehouden en ongeveer 2 uur duren. De gedachte gaat voorlopig uit naar 8 bijeenkomsten. Naar aanleiding van de regeling, die is ontworpen ten einde de procedure bij overplaatsing en verandering van func tie op een uniforme wijze te doen plaats vinden, zijn in de ondernemingsraad nog enkele vragen gerezen. Eloewel er bij reorganisaties altijd naar wordt gestreefd om de werknemers, die daardoor een andere functie krijgen, een gelijkwaardige beloning toe te ken nen, is het denkbaar dat in sommige gevallen ook wel eens een aanpassing van de beloning noodzakelijk zal zijn. De ondernemingsraad was bevreesd, dat deze laatste mogelijkheid zou kunnen worden aangegrepen om de kosten van een afdeling te verlagen. De heer Eg berts gaf de raad de verzekering, dat de directie erop zal toezien, dat deze regeling op de juiste wijze zal worden gehanteerd. Bovendien zullen eventuele reorganisaties zo mogelijk tijdig zowel met de kleine commissies als met de be trokkenen worden besproken. De raad stelde, dat de monteurs die permanent in de bottelarij werken een hogere oververdienste ontvangen dan de monteurs die tijdelijk vanuit de werk plaats in de bottelarij zijn geplaatst. Het is heel moeilijk om aan deze werknemers te verklaren, waarom de beloning niet gelijk is, vooral omdat zij een gelijk waardige prestatie leveren. De heer Egberts zei, dat de bedrijfslei ding zich ervan bewust is, dat deze toe stand hoogst ongewenst is. Er is echter na informatie bij andere bedrijven wel gebleken dat dit probleem ook daar aanwezig is. Omdat de oplossing van het probleem niet eenvoudig is, heeft de bedrijfsleiding contact opgenomen met een organisatiebureau. De heer Van Marwijk Kooy voegde hieraan toe, dat hij hoopt voor het einde van het jaar met een voorstel te kunnen komen, waardoor een aantal van deze problemen wordt opgeheven. De heer Egberts deelde mede, dat de resultaten over het eerste halfjaar gun stig zijn. Vergeleken met het eerste halfjaar 1966 is de omzet behoorlijk gestegen en komt zelfs nog iets uit bo ven de begroting. Over het tweede half jaar kan nog geen uitspraak worden ge daan, doch als de omzet gelijke tred houdt met die van het eerste halfjaar, zullen de resultaten over het jaar 1967 niet minder zijn dan die van 1966. De heer Egberts legde er wel de nadruk op, dat dit ook wel nodig is, daar - hoewel 1966 een beter jaar was dan 1965 - het jaar 1965 zeer moeilijk is geweest. Een van de oorzaken was de loonexplosie. De stijging van de pro- duktiviteit bleef ver achter bij de stij ging van de loonkosten. Eventuele gunstige resultaten over 1967 dienen dan ook te worden beschouwd als een herstel van het evenwicht tussen de kosten en de produktiviteit. Op een verzoek van de heer Egberts werd de reorganisatie van de afdeling personeelszaken door de heer Broek- huysen nader toegelicht. Laatstgenoemde deelde mede, dat wat de huidige organi satie van de afdeling personeelszaken betreft enigszins is voortgebouwd op het verleden, waardoor wij nog steeds een aparte sectie hebben voor de uur- loners en één voor de maandloners. Deze scheiding brengt veel communica tiemoeilijkheden met zich mee, daar de bedrijfsleiding zich voor bepaalde pro blemen tot twee of drie verschillende functionarissen moet wenden. Boven dien stemt de verdeling in uur- en maandlonerssectie niet overeen met een modern personeelsbeleid, dat streeft naar gelijkwaardige aanpak van de ar beidsvoorwaarden van beide categoriën. Om deze redenen is dan ook besloten met ingang van 1 januari 1968 de or ganisatie als volgt te wijzigen. Alle af delingen, die resorteren onder ir. Van Marwijk Kooy, zullen wat het perso neelsbeleid betreft vallen onder de heer Linck, terwijl de afdelingen die resor teren onder mr. Egberts, mr. Elink Schuurman en de heer Kranenberg blij ven vallen onder de heer Corbeau. Mejuffrouw de Bloeme zal naast haar taak als bedrijfsmaatschappelijk werk ster het personeelsbeleid gaan behande len van het gehele personeel van de Poviet. De heer Ham is belast met de personeelszaken van onze vestiging Helmond en zal tevens de belangen gaan behartigen van het personeel van de commerciële dienst, ressorterende onder de heer Rerckhoffs. (vervolg op pagina 5) Het blijkt, dat velen gehoor hebben ge geven aan de oproep in Het Spongat van twee weken geleden, waarin werd gevraagd de enveloppen voor de interne post alleen voor dit doel te gebruiken. Plotsklaps was het aantal enveloppen, dat in circulatie kon worden gebracht, aanzienlijk groter, voornamelijk door dat doorgaans lege bakken na de publi catie een goed gevuld derde vak had den. Namens de heren van de interne post: hartelijk dank. Maandag 23 oktober 's-middags om half vijf zal in de Gijsbreght- kelder officieel afscheid worden genomen van de heer D. B. Kage naar, die van juli 1959 tot augus tus 1967 als controlerend arts verbonden was aan onze brouwe rij. In de loop der jaren zullen velen met de heer Kagenaar heb ben kennis gemaakt en we ver wachten dan ook dat een groot aantal medewerkers de gelegen heid zal aangrijpen om de heer Kagenaar ten afscheid de hand te drukken. Zij zijn daartoe van harte welkom. 4

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 4