Spaanse medewerkers, met PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. AMSTEL Drs. A. Miedema 25 jaar bij A. B. De Paus HET SPONGAT NUMMER 69 - 28 SEPTEMBER 1967 Niet minder dan zeventig Spanjaarden uit ons bedrijf hebben vorige week woensdag de voetbalwedstrijd van hun leven gezien. Zij waren getuige van het 1-1 gelijke spel dat 'hun' Real Madrid bevocht tegen landskampioen Ajax. Door bemiddeling van de brouwerij was er voor ons personeel de mogelijk heid om aan wat kaarten te komen en Vrijdag 29 september 's-middags om kwart vóór vijf zal in de Gijsbreght- Icelder het jubileum worden gevierd van drs. A. Miedema, adjunct-directeur van onze brouwerij, die 25 jaar geleden in dienst trad. De heer Miedema kwam op 1 oktober 1942 bij de brouwerij als chef van de economisch statistische af deling. Omstreeks 1952 ging deze af deling zich ook bezighouden met bui tenlandse projecten en is op den duur een geheel zelfstandige afdeling gewor den, die in 1963 de naam Operating Consulting Division kreeg. Inmiddels werd drs. Miedema op 1 januari 1956 benoemd tot procuratiehouder en op 1 januari 1962 tot adjunct-directeur. onze Spanjaarden hebben daar gretig gebruik van gemaakt. Zij zijn de direc tie daarvoor bijzonder dankbaar. Op de tribunes hebben zij zich die avond da nig geweerd. Gewapend met het enor me spandoek met de tekst: 'De Span jaarden van de Amstel Brouwerij groe ten Real Madrid' hebben ze hun land genoten aangemoedigd en in alle toon aarden lof gezongen van hun cory- pheeën. De volgende dag hebben wij vier gelukkigen even uit het werk ge haald om te horen, wat ze van de wed strijd vonden en wat hun verwachtin gen voor de return zijn. De heer E. van Brunschot van de afdeling Perso neels Zaken, die zelf ook in het stadion was, trad daarbij als tolk op. Mariano Duran Fernandez, werkzaam op de ex port-bottelarij, raakte niet uitgepraat over de wedstrijd. Hij had ontzettend genoten. Vanaf zijn plaats, links van de eretribune, had hij een prachtig over zicht. Maar wat graag zou hij 11 okto ber, als zijn club thuis speelt, op de tribunes in Madrid weer zo'n goede plaats willen hebben. Maar hij weet best, dat daar niets van komt. Maar ook zonder zijn aanmoedigingskreten zal Real het best klaren, want hij ge looft vast in een 3-1 of 4-1 overwin ning. Amancio en Sanchiz zijn voor hem de goalgetters. Jose Louis Rico Gomez, ook van de bottelarij, denkt er net zo over. Ook voor hem wordt het zoiets als 4-1 maar hij gelooft niet dat Real in de finale zal kunnen komen. Beide ploe gen hebben in Amsterdam veel geluk gehad. Vooral toen Amancio aan het eind was doorgebroken, is Ajax goed weggekomen. Groot en Nuninga vond hij bij Ajax de beste spelers. Hij kent ze goed, want meer dan eens gaat hij kijken bij Ajax of DWS. Fernando Bravo Gonzales is heel wat voorzichtiger. Hij denkt aan 2-0 voor Real in de thuiswedstrijd. Maar ook ge looft hij dat ze heel dicht bij de Cup zullen komen. Zelf komt hij uit Madrid. Hij kent het stadion Bernabeu, maar heeft Real niet veel zien spelen. In ons stadion heeft hij Real echter zo hard hij kon aangemoedigd. Zijn stem is nog schor van het 'hup, hup Real' roepen. (zie verder pagina 2) kun je niet in een doolhof zetten, zegt Fons Jansen in één van zijn mees terlijke conférences. Waarom niet? Antwoord: Omdat hij niet kan dwalen! Hoewel er binnen de r.k.kerk thans wel anders gedacht wordt over de onfeil baarheid, accentueert de opmerking, dat wij mensen wél kunnen dwalen. Het overkomt eenieder wel eens, dat hij bij een wandeling of een autorit op eens de omgeving niet meer herkent. Alles ziet er plotseling anders uit dan hij dacht dat het eigenlijk zou zijn. Een soortgelijke situatie maar dan in figuurlijke zin - doet zich ook wel eens voor in ons geestelijk leven. Zo kunnen kinderen thuis met opmer kingen of ideeën komen, waardoor de ouders zich ineens dwalende voelen om dat de vaste punten van herkenning niet meer aanwezig blijken. Ook in het veld van de onderneming kunnen zich door de zich sterk ver anderende wereld vergelijkbare situa ties voordoen. Een chef, die een aan tal mensen aan zijn zorgen krijgt toe vertrouwd, constateert bij een opdracht of in een gesprek plotseling dat zijn medewerker denkt of handelt vanuit een denkwereld, die niet de zijne is. De gevolgen zijn een kortsluiting in de communicatie, wat zich uit, evenals bij de ouders, in boos worden - uit on macht - of onzekerheid. Mede met het oog op de hierboven aangegeven problematiek heeft ons be drijf geruime tijd geleden een aanvang gemaakt met een programma voor ka dervorming. Deze en volgende maan den zullen alle leidingevenden in onze onderneming zich weer rond de tafel scharen om zich te bezinnen op de vraagstukken die verband houden met het geven van leiding aan anderen. Bij de vorming wordt uitgegaan van de ge dachte, dat wij mensen altijd op weg zijn naar volwassenheid. Gegeven is, dat wij dat ideaal nimmer helemaal zul len bereiken. Niet door lessen dat wil zeggen door de monoloog, maar door de dialoog met onze medemens, zul len wij onze eigen gedachten en gevoe lens kunnen toetsen aan die van ande ren. Door deze ontmoetingeii zullen wij, wanneer wij open staan voor ande ren, wat 'wijzer' in de wereld komen te staan, opdat wij minder snel zullen ver dwalen. Attendens.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 1