smzz Ook dit seizoen weer veel vraag naar vacantiehuisies Brouwerij decor Goede ideeën betoond voor modefoto's Aantrekkelijk programma Volksuniversiteit Amsterdam Ook dit jaar is er voor de vacantiehuis- jes, welke de brouwerij langs de Noord zeekust heeft, weer grote belangstelling geweest. In het tijdperk van 1 juli tot half augustus hebben 32 brouwerijge zinnen er verdeeld over perioden van twee weken hun vacantie doorgebracht. Ook buiten het 'hoogseizoen' zijn de huisjes goed bezet geweest. Met name in het voorseizoen waren er onder de gegadigden veel gepensioneerden. Het aantal aanvragen was veel groter dan de plaatsingsmogelijkheid, zodat er ook nu weer een selectie moest worden gemaakt. Een moeilijkheid bij de ver deling is steeds de kindervacantie, welke gebonden is aan een bepaalde tijd. Zou er meer spreiding in deze vacanties zijn, dan zouden nog meer mensen van deze De Volksuniversiteit Amsterdam heeft voor het nieuwe seizoen, dat eind sep tember begint, weer een aantrekkelijk programma samengesteld. Daarin kan iedereen, jong en oud, gelegenheid vin den tot culturele ontwikkeling en ver dieping, tot kunstzinnige vorming en taalstudie, tot ontspanning en goede vrijetijdsbesteding. De kosten, die hier aan zijn verbonden, zijn bovendien bij zonder laag. Het programma is onderverdeeld in: a. leergangen, die een algemeen overzicht van een vak of een gedeelte daarvan geven, zoals psychologie, sociologie of algemene geschiedenis. Ze bestaan uit 12 lessen, te weten 6 vóór en 6 na Kerstmis; b. cursussen met speciale onderwerpen, zoals 'Insekten in de na tuur en thuis', 'Achtergronden van de wereldpolitiek', 'Recht en wet in het dagelijks leven' en 'De actuele beteke- Programma ter inzage bij Personeelszaken en Public Relations nis van de antieke godsdiensten'; c. werkcursussen voor kleine groepen, waarin men dus zelf actief is, bijvoor beeld met 'Spreken in het openbaar', 'Boetseren' of 'Pottenbakken'; en d. taalcursussen, die ongeveer 24 les- avonden omvatten, maar waarnaast zelfstudie thuis een belangrijk punt is. Taalcursussen worden o.a. gegeven voor Frans, Italiaans, Spaans, Russisch, Deens en Zweeds. Los van de cursussen zijn er een aantal voordrachten over de meest uiteenlopende onderwerpen. unieke mogelijkheid kunnen genieten. In totaal beschikt de brouwerij over acht huisjes. Vijf daarvan staan in Sint Maartenszee, even ten noorden van Petten. De andere drie in de duinen bij Egmond. Dezer dagen is besloten om de drie huisjes in Egmond te vervangen door nieuwe, waarin tal van voorzie ningen worden aangebracht. Een be langrijk punt is, dat elk huisje een eigen toilet krijgt. Ook de huisjes in Sint Maartenszee worden opgeknapt. Ze zullen opnieuw worden geschilderd, er komen nieuwe aanrechten in en ook de verlichting wordt verbeterd. Een en ander zal de vraag naar deze vacantiebehuizingen zeker doen toenemen. Voor een gering bedrag per jaar kan men lid worden van de Volksuniversi teit Amsterdam, maar voor deelname aan de cursussen is dit niet direct nood zakelijk. Niet V.U.-leden betalen echter een iets hogere prijs. Een overzicht van de mogelijkheden vindt men in het pro grammaboekje, dat men voor 60 cent (drie postzegels van 20 ct in een enve loppe) kan bestellen bij het secretariaat Westermarkt 6 in Amsterdam. Inzage in het programmaboekje kan men ook krijgen bij de afdelingen Personeels zaken en bij Public Relations. Wederom heeft de Ideeënvatcommissie de ingezonden suggesties bekeken en er een aantal beloond: Idee nr. 408: De heer Smit (machine werkplaats) deed een voorstel om op een snellere wijze de geperforeerde platen van de sorteer- machines te verwisselen. Hij maakte van zijn idee een tekening en voerde zelfs een voorbeeld in de praktijk uit. En de praktijk bewees dat zijn idee goed was. Beloning 40,-. Idee nr. 485: De heer Holman (machine werkplaats) stuurde een idee in waardoor veiliger, gemakkelijker en sneller gewerkt kan worden. Vooral tijdens revisies moesten de bankwerkers in de weekkuipen onder moeilijke omstandigheden werken. Het voorstel is om in de weekkuipen 4 hoek- steunen te monteren waardoor op een bordes van houten planken gewerkt kan worden. Beloning 40,—. Idee nr. 486: De heer Haagedoorn (machine werk plaats bott.) stelde een modus voor om toch de aandrijving van de gustobanen in tapkelder en spoelplaats te kunnen smeren. Deze aandrijving komt nl. dag en nacht met water en vocht in aan raking waardoor oxydatie optreedt. De voordelen zijn langere levensduur van de ketting en de geleiders en min der storingen. Beloning 50,—. Afgewezen zijn de ideeën: 480, 482. Een wat ongewoon tafereel speelde zich dinsdag 29 augustus 's-middags af in ons bedrijf in Amsterdam, toen een werk groep van de Spaarnestad voor het week blad 'Libelle' modefoto's kwam maken tegen de achtergrond van enkele van onze afdelingen. Zo werden er opnamen gemaakt op de spoelplaats, in de voor malige kuiperij en in het brouwhuis. Vele uren achtereen hebben de manne quins de nieuwe 'Libelle'-collectie voor de camera gebracht, wat voor een groot aantal medewerkers van de brouwerij niet ongemerkt is gebleven. Binnenkort zal de serie kleurenfoto's in het betref fende damesblad verschijnen. AAA El 29 de agosto la grande revista para sehoras 'Libelle' vino a la fabrica de cerveza en Amsterdam para hacer foto- grafias de modo utilizando varios depar- tamentos como fondo para las maniquis. AMSTEL IDEEEN 7

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 7