Grote belangstelling bij afscheid «I. G -P- Marees Prachtige carrière na bijna 45 jaar afgesloten Hulde van slijters voor goede vriend Nieuwe Bottelserie Jas gevonden Echtpaar Renes 60 jaar getrouwd 3 In de Gijsbreghtkelder is donderdag 31 augustus afscheid genomen van de heer J. G. P. Marees, die gedurende meer dan 44 jaar aan ons bedrijf verbonden is geweest. Dat de heer Marees zich in die lange tijd veel vrienden heeft ge maakt, bleek wel uit de enorme belang stelling niet alleen van binnen het be drijf, maar vooral ook van daarbuiten. Met name uit de kring van slijters, waarmee de scheidende functionaris de laatste jaren zeer veel had te maken, was er een enorme opkomst. De hoofdverkoopleider van de sector thuisverbruik, drs. B. Sarphati, voerde als eerste het woord, nadat de heer Marees en zijn vrouw tevoren door onze directeur de heer P. Kranenberg waren ontvangen en toegesproken. Drs. Sar phati bracht naar voren, dat de heer Marees kan terugzien op 44 zeer arbeid zame jaren bij de Amstel Brouwerij. 'U hebt een prachtige carrière opge bouwd en een grote groep vrienden ge maakt. In al die 44 jaar zijn wij, als Amstel Brouwerij zeer tevreden over U geweest, evenals dat Uw klanten en Uw afnemers waren', aldus de heer Sar phati, die door de nadruk te leggen op de woorden Uw, nog eens onderstreepte hoe belangrijk het persoonlijk contact van de heer Marees met de kring van afnemers is geweest. Drs. B. Sarphati biedt de heer en me vrouw Marees namens de directie een ets aan. Drs. Sarphati bracht vervolgens naar voren, dat de heer Marees bij de brou werij in alle functies, die hij heeft ver vuld, geslaagd is, wat zijn oorzaak waarschijnlijk wel zal hebben in de sympathieke persoonlijkheid van de heer Marees als medewerker en als mens. De dank hiervoor, ook namens de directie, symboliseerde hij in het aanbieden van een ets. Mevrouw Marees prees hij voor de grote steun, die zij haar man steeds in zijn werk heeft gegeven. Bloemen voor haar en de beide dochters onderstreepten zijn dank. De heer G. W. A. F. Losecaat van Nouhuys, van de slijtersafdeling, ge tuigde van de prettige samenwerking en stelde de heer Marees ten voorbeeld voor velen. De heer Marees had het enthousiasme van een jong vertegen woordiger, die nog maar net zijn loop baan begon, zo merkte de heer Lose caat van Nouhuys op. De waardering van de sectoren thuisverbruik en slijters kreeg gestalte in een cadeau onder cou vert. De heer C. Hesp, secretaris van de Amsterdamse Slijters Bond, getuigde van de enorme goodwill, die de heer Marees buiten de brouwerij heeft ge kweekt, iets dat speciaal in deze tijd van grote waarde is. Hij geloofde, dat het de heer Marees niet gemakkelijk zal vallen de brouwerij te verlaten en stelde voor, dat hij zo nu en dan de slijters nog maar eens moest komen opzoeken om een praatje te maken. Namens de studieclub van slijters sprak de heer A. J. F. Weisscher, die op merkte, dat in een periode van hard zaken doen, de ontmoetingen met de heer Marees een zo bij uitstek mense lijke kant hadden, hetgeen zeer werd gewaardeerd. De heren Hesp, Weis scher, P. Louman en B. Schrage boden namens de genoemde slijtersgroeperin gen een platenspeler en enkele albums grammofoonplaten aan. Uit naam van het personeel van de ex peditie sprak de heer M. C. Kamsteeg, die aan de hand van tal van weder waardigheden de periode schetste, waarin de heer Marees direct met de expeditie te maken had. De heer A. A. Binnekade vertegenwoordigde de vak beweging, waarvan de heer Marees net zoveel jaren lid is geweest, als hij bij de brouwerij werkzaam was. Hij stelde de heer Marees ten voorbeeld aan de jon geren en bood als dank een kistje siga ren aan. De heer C. H. Fransen van de jubi leumcommissie overhandigde tot slot een enveloppe met inhoud, waarna de heer Marees, geroerd door alle lof die hem was toegezwaaid, een kort dank woord hield. Een nieuwe bottelserie zal in de herfst van 1968 in gebruik genomen worden. Hij komt op de plaats van de blikserie, die enige tijd geleden hiervoor naar de 4e verdieping werd verhuisd. ln de garderobe nabij de kantine is enige weken geleden een regenjas blijven han gen. De eigenaar van dit in goede staat verkerende kledingstuk kan zich in ver binding stellen met de heer Hesse, toe stel 442. Dinsdag 26 september hopen de heer en mevrouw J. Ph. G. Renes (81) en H. Ch. E. Renes-Laffree (79) de dag te gedenken, waarop zij 60 jaar geleden in het huwe lijk traden. De heer Renes was destijds als timmerman werkzaam op onze brouwerij, waaraan hij 37 jaar verbonden is geweest. De heer en mevrouw Renes wonen in de Trompenburgstraat 71 1 in Amsterdam. Wij wensen beiden een heel plezierige dag en nog vele jaren van geluk en voorspoed toe.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 3