m Mr. E. J. Egberts opende Een Kantoor PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. AMSTEL INAUGURACION HET SPONGAT NUMMER 68 - 14 SEPTEMBER 1967 Maandag 28 augustus om vier uur was er een bijeenkomst op de afdeling van de heer Van der Pol in het kantoor Boerhaavestraat. De gehele directie, het voltallige personeel van het nieuwe pand en diverse andere genodigden waren tezamen gekomen voor de offi ciële opening van de laatste onroerende aanwinst van ons bedrijf. De ceremonie bestond uit een toespraak van de heer Egberts. Onze directeur haalde de tijd aan, dat hij bij de brouwerij kwam werken. Dat was in 1948. Toen stond de bovenver dieping van het huidige hoofdkantoor nog geheel leeg, omdat er eenvoudig geen behoefte bestond aan meer kan toren. Nu zijn alle etages volledig bezet en moest enige jaren geleden zelfs we gens ruimtegebrek de barak gebouwd worden. Nu de verbouwingen de af braak van deze lokaliteiten nodig ma ken, moest een andere oplossing gevon den worden. Eerst dacht men aan een verdieping op het expeditiecentrum, maar toen het gebouw in de Boerhaave straat werd aangeboden, zag men hier van af. Het was een voordeel, dat het gebouw binnen geheel verbouwd moest worden. De heer Egberts tijdens zijn toespraak bij de opening van het Kantoor Boer haavestraat. Senor Egberts inaugura las nuevas ofi- cinas. waardoor wij het konden inrichten zo als wij het wilden hebben. Er kon dus rekening gehouden worden met het feit, dat wij binnenkort een computer zullen bezitten. De heer Egberts tekende ech ter aan, dat hij hoopte, dat er binnen kort weer niet een andere uitvinding op de markt zal komen, die deze laatste ontwikkeling in het administratieve vlak zal komen verdringen, zodat nog eens nieuwe voorzieningen getroffen moeten worden. Mr. Egberts wenste de heren Oudkerk en Wijhenke geluk met de nieuwe aan winst en sprak de hoop uit, dat de me dewerkers van de zo juist verhuisde af delingen het kontakt met de brouwerij niet zouden verliezen al is de afstand tussen de hoofdgebouwen en het nieuwe pand wat groter, dan zij tot nu toe ge wend zijn. Hij vertrouwde er dan ook op, dat deze medewerkers in de kantine zouden blijven lunchen en dat zij niet hun broodjes achter hun bureau zouden opeten. De heer Egberts had volledig begrip voor het feit, dat de wandeling naar de kantine iets meer tijd in beslag zal ne men en stond toe dat alle medewerkers in de Boerhaavestraat een vijf minuten langere lunchpauze nemen. Tot slot van zijn toespraak verklaarde de heer Eg berts het gebouw voor geopend, waar na de heer Oudkerk nog een kort dankwoord sprak. El dia 28 de agosto inauguró, nuestro Director Senor E. JEgberts, con un discurso las nuevas oficinas administra- tivas en el Tweede Boerhaavestraat. Estuvieron presentas la Directiva en pleno, todos los empleados y empleadas de las nuevas oficinas, asi como algunos invitados. El senor Egberts recordó que cuando él entró en la empresa en el ano 1948, habia todo un piso de la oficina prin cipal desocupado, porque no hacia falta. Ahora, ya estan todos los pisos com- pletamente ocupados y como aün faltó sitio hube que improvisar con una bar- raca de madera. (continuación pag. 2) is een vijf minuten film die a.s. woensdag 20 september om 19.50 via Nederland 1 voor de televisie zal wor den vertoond. Deze film vertelt ons het verhaal van een jonge man die uit de gevangenis ontslagen wordt. Hij stelt zich voor dat deze dag voor hem een feestdag zal zijn. Hij denkt aan een vriendelijke ontvangst in zijn stamcafé, aan een hernieuwd contact met zijn meisje. Het loopt echter allemaal uit op een teleurstelling Waarom? Om dat nog zo heel veel mensen in ons land de instelling hebben, dat de ver oordeelden maar op zichzelf moeten passen. Bovendien doen uitdrukkingen als 'eens een dief blijft een dieP en 'wie met pek omgaat, wordt ermee be smeurd' heden ten dage nog maar al te vaak opgeld. Dit alles getuigt van kort zichtigheid en van vooroordelen, waar door het werk van de mensen, die zich - meestal geheel belangenloos - bezig houden met het begeleiden van ex-ge- vangenen, bijzonder moeilijk wordt ge maakt. In de komende twee weken vragen de 25 instellingen, die zich met de reclas sering bezighouden onze aandacht. Re- classeren is terugbrengen in de klasse waar men vandaan komt, dat wil dus zeggen terugbrengen in de gemeen schap. Dit is alleen mogelijk, wanneer die gemeenschap ook van haar kant be reid is daartoe medewerking te verlenen. Wij denken daarbij niet in de eerste plaats aan een kwartje in de collecte bus op zaterdag 30 september. Neen, veel belangrijker is het uitdragen van de overtuiging, dat iemand die ont spoord is, er recht op heeft na zijn - verdiende - straf weer opgenomen te worden in onze gemeenschap, opdat hij een nieuwe kans krijge. Wij moeten daarbij bedenken, dat de gemeenschap zelf veelal oorzaak is van misdadige verschijnselen. Zo brengen betere sociale en medische voorzienin gen het risico mee, dat meer kwetsbare personen deel gaan uitmaken van onze samenleving. De straffen die terecht - worden uitgedeeld, tasten zelden de oorzaak van het kwaad aan, doch slechts uitsluitend de gevolgen ervan. Indien onze samenleving hiervan meer doordrongen raakt, zal de reclassering succesvol kunnen arbeiden aan haar taak, die verricht wordt in het belang van ons allen. Attendens. 1

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 1