K V - 1 ui - 1 5, -~~iL if Weer veie goede ideeët beloond 2 Kfv, '1 (Vervolg pag. 1) haald worden. Daar zij alle bescheiden 's avonds brandvrij moeten opbergen, waren zij genoodzaakt om alles weer uit te pakken, in de kasten te deponeren en de volgende ochtend vol goede moed weer in te pakken. Op straat kwamen wij een stoet oud- 'barakkers tegen. Zij begaven zich te voet naar de nieuwe behuizing en had den klaarblijkelijk geen blindelings ver trouwen in de capaciteiten van de ver- huismaatschappij, want in de hand hiel den zij mappen, inktpotjes en andere kantoorbehoeften. Was het verhuizen van de inhoud van de barak geen sinecure, toch viel deze verkassing in het niet, vergeleken met het transport van de inventaris van de mechanische administratie, die nu ook in het kantoor Boerhaavestraat is on dergebracht. De zware I.B.M. machines moesten met de grootste zorg verplaatst worden. Dit gebeurde door op dit ter rein gespecialiseerde verhuizers die op vrijdagavond hun beste krachten wijdden aan de voorlopers van onze computer. Zonder ongelukken werd alles met grote deskundigheid overgebracht. Voor ons was het het gemakkelijkste gedeelte van de gehele operatie, 'want wij behoefden hieraan niets te doen. De machines zijn immers gehuurd en de eigenaar, de I.B.M., regelde alles. Het was een verplaatsing die maar van korte duur zal zijn, want in de loop van het volgend jaar zal een computer in het kantoor Boerhaavestraat worden ge plaatst. Deze zal het werk van de hui dige administratiemachines overnemen. De 'ouderwetse' apparaten zullen dan weggehaald worden. Toen het ergste van de verhuizing ach ter de rug was en men in sommige af- V ^in delingen alleen nog maar zuchtend naar de vele volle kisten keek die overal stonden, vond er beneden een kleine ceremonie plaats. In de ruimte gereser veerd voor de mechanische administra tie, werd donderdagmiddag het gebouw officieel overgedragen. De heer E. A. Klatte, directeur van de Koninklijke Manufactuur Industrie van M. J. van de Waal Co. gaf deze overdracht symbolisch weer door twee grote bos sen sleutels aan onze directeur, de heer E. J. Egberts te overhandigen, nadat hij eerst enige toepasselijke woorden had gesproken. De heer Egberts sprak in een kort wederwoord de hoop uit, dat de relatie tussen 'huisbaas' en huurder in de toekomst even prettig zal blijven als deze tot nu toe is geweest, waarna de bijeenkomst werd besloten met een apéritief. Maandag 28 augustus heeft de heer Egberts het kantoor Boerhaavestraat officieel geopend. In het volgende num mer van Het Spongat hopen wij hierop terug te komen. AMSTEL Idee nr. 464: De heer Bosch (Machine Werkplaat? zond een aantal suggesties in die be trekking hebben op het verpompen va de stookolie, nodig voor het stoken va de ketels, van de tankboot naar d stookolievoorraadtanks. Echter, terwijl de inzender zijn idee uit werkte, was ook de technische diens met dit project bezig en een groot aan tal van zijn ideeën waren geen nieuwi ideeën meer toen hij ze inzond. Alleen het isoleren van de stookolielei ding van de tankboot tot het pomp huisje aan de wal werd als idee uitge voerd. Beloning 20, Idee nr. 466: De heer Mol (Chauffeur Expeditie stuurde een schoolvoorbeeld van eer eenvoudig maar doeltreffend idee in Op onze vrachtauto's worden hekker gebruikt. Bij het lossen van kisten o) vaten worden deze hekken van de autc gehaald en neergelegd op de grond. In de praktijk gebeurde het nogal eens dal in de drukte van het werk over deze hekken heen gereden werd en men ze steeds w.eer verleggen moest bij het op rijden. De inzender stelde voor haken te maken aan de zijkant van de auto, waaraan deze hekken opgehangen kun nen worden en alle problemen zijn op gelost. Beloning 40, Idee nr. 459: De heer Vermeer (Machine Werk plaats) heeft een methode aangegeven om lange assen, welke afgedraaid moe ten worden en waar men gebruik maakt van een vaste bril, te stellen. Hij con strueerde hiervoor een meetbrug, welke geplaatst kan worden op de prisma's van het draaibankbed. Met behulp van een meetklokje; gemon teerd op de meetbrug, kunnen nu de af te draaien gedeelten van de as gesteld worden. Beloning 25,-. Idee nr. 60: Dit is een oud idee, dat oorspronkelijk afgewezen was, maar later weer op nieuw door de heer Eoyer (Legkelder) ter sprake gebracht is. De ontluchtingsdoppen van de lager- tanks van de legkelder zitten boven op de tanks. Door het aanbrengen van een leiding naar beneden tot op werkhoogte wordt het gemakkelijker deze ontluch tingsdoppen te bedienen en komt er geen schuim meer op de tanks terecht. Het idee wordt in aangepaste vorrn toe gepast. Beloning 50,—. (Vervolg pag. 3) DEEEN

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 2