k u) n Zestig medewerkers en papi@r»lowine ^erfhaiflisdera mm AMSTEL PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. L.„ Kennis is macht HET NUMMER 67-31 AUGUSTUS 1967 Verhuizen is bij de brouwerij geen on gewoon' verschijnsel, maar onder de verhuizingen zijn enkele uitschieters die het vermelden zeker waard zijn. Twee honderd kisten waren niet voldoende om eind vorige week de enorme hoe veelheid paperassen te vervoeren van de barak naar ons kantoor Boerhaave- straat. Drie wagens reden gedurende drie dagen af en aan om de inventaris te vervoeren en nu hebben de barak bewoners op een enkele na het nieuwe 8 kantoor betrokken. Zoals bij elke goede verhuizing, begon men met opruimen. Heel veel papier is verdwenen in de prullemand en velen onder hen die verkasten, zullen wel het gevoel hebben dat zij met een schone lei in hun nieuwe omgeving zijn begon nen. Het personeel van de verhuismaat- schappij zorgde al vlug voor de nodige verwarring. Het bleek dat dit gilde de begane grond niet kent en alleen spreekt over een eerste verdieping, wanneer zij de parterre bedoelen met het gevolg dat de tweede etage de derde wordt, enz. Eigenlijk heel logisch, maar je moet er maar aan gewend zijn. Ben je dat niet, zoals onze medewerkers, dan is het verwarrend om elk voorwerp dat verplaatst moet worden te voorzien van een voor verhuizers begrijpelijke aan duiding van de etage. Een bouwlift werd op de driehoek op gesteld om alles op doeltreffende en snelle wijze naar de beneden gereed staande vrachtwagens te brengen. Deze lift heeft een paar mensen heel wat kop zorgen gegeven want hij liet het nogal eens afweten. Dan stond alles stil. Dit gebeurde ook in de late namiddag van de eerste dag hetgeen de accountants heel wat extra werk gaf. Hun papieren stonden in kisten klaar, maar deze kon den door de panne niet meer wegge- (Vervolg pag. 2) De symbolische overdracht van het kantoor Boerhaavestraat. De heer E. J. Egberts neemt de sleutels van het nieuwe pand in ontvangst. La entrega de las llaves del nuevo edificio al Sr. Egberts, director de la cerveceria. zou de Engelse filosoof en staatsman Francis Bacon hebben gezegd. Hoewel deze uitspraak nog steeds wordt ge bruikt, geloven wij niet meer aan de juistheid ervan. Trouwens Bacon heeft het nimmer zo geschreven. In 1605 legde hij in één van zijn boeken de gedachte neer, dat als men in het leven vooruit wil komen, een eerste vereiste is dat men kennis heeft van zichzelf en van anderen. Dat is dus wel iets anders dan de hierboven genoemde uitspraak. Hoe dan ook, deze woorden worden nog steeds aangewend om mensen aan te sporen tot het volgen van een verdere opleiding. Zo lezen wij advertenties met deze uitspraak in de kop en daaronder zien wij dan een persoon afgebeeld die zittend in een gemakkelijke stoel, zich laaft aan de inhoud van de cursus die de adverteerder verkoopt. Als de naar kennis dorstende man bereid is ge durende' twee uur per week zo te blijven zitten, is hij na één jaar bedrijfsleider van een grote brouwerij of commissaris van politie in Helmond. En aangezien dit beide begerenswaardige posities zijn, knippen velen zo'n advertentie uit, storten een bedrag voor drie proef lessen en de eerste stap op weg naar de macht is gezetdoch ook vaak tevens de laatste. Indien het besluit valt om de komende wintermaanden wat te gaan doen aan verdere opleiding en vorming, dan is het goed daarbij een paar zaken in het oog te houden. Vele goede voornemens stranden helaas na enige tijd omdat de betrokkene de lengte van zijn geestelijke polsstok niet goed had gemeten. Beter twee kleine sprongen te maken, dan één veel te grote. Behalve in de moeilijkheids graad, kan men zich ook vergissen in de keuze van de studierichting. Verder is bezinning noodzakelijk zowel op de methode van onderricht als op het in stituut waarvan men de opleiding zal ontvangen. Onnodig te zeggen dat mondelinge lessen bijna altijd de voor keur verdienen boven uitsluitend schrif telijke. Tenslotte is het altijd verstandig de eigen chef bij deze opleidingsvraag- stukken te raadplegen omdat hij veelal op de hoogte is van wat er op het be treffende vakgebied qua studie te koop is. Mocht dat niet het geval zijn, dan zal hij zeker verwijzen naar instanties

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 1