«I. Vermeulen nam na bijna 45 jaar afscheid van de brouwerij AMSTEL NIEUWS 3 In de Gijsbreghtkelder is donderdag 27 juli afscheid genomen van de heer J. Vermeulen, die bijna 45 jaar bij onze brouwerij in dienst is geweest en nu na een zeer arbeidzaam leven van zijn pensioen kan gaan genieten. In aanwe zigheid van veel collega's en bedrijfs- genoten werd hij die middag toegespro ken door de heer F. Kraayenga van de afdeling Expeditie. Deze bracht in her innering hoe de heer Vermeulen eerst als bijrijder en later als chauffeur voor het bedrijf werkzaam was, om tenslotte een plaats te krijgen op het expeditie kantoor i.v.m. zijn gezondheid. Hij merkte op, dat de heer Vermeulen in al die jaren bijzonder veel goodwill voor de brouwerij heeft gekweekt. Bo vendien stond hij bekend als de best ge klede chauffeur van de brouwerij en velen kunnen wat dat betreft aan hem een voorbeeld nemen, zo meende de heer -Kraayenga. Hij wees er tenslotte op, dat de heer Vermeulen zich ook voor wat betreft de opleiding van bij rijders tot bekwame chauffeurs een voortreffelijk leermeester heeft getoond. Als cadeau bood hij hem een fraaie ets aan. De heer J. H. Snel van de expeditie legde in zijn afscheidswoord nog eens de nadruk op de enorme ijver, waarmee de heer Vermeulen zich steeds voor zijn werk heeft ingezet. Hij zei, dat de heer Vermeulen niet alleen gezien moest worden als chauffeur, maar zeker ook als een goede contactman tussen de Amstel Brouwerij en de afnemers. En dat, aldus de heer Snel, omdat hij zich als een zeer bescheiden en vriendelijke man presenteerde. Hij wees er voorts op, dat de man die thans afscheid nam van de brouwerij, niet de enige Ver meulen is, die op de personeelslast van het bedrijf voorkomt. Ook de vader van de heer Vermeulen is nauw bij Amstel betrokken geweest, terwijl zijn zoon thans werkzaam is op de administratie. 'Vermeulen heeft zijn pensioen in de ware zin van het woord verdiend', aldus de heer Snel, die als blijk van waarde ring een enveloppe met inhoud en een kist sigaren aanbood als geschenk van het personeel. Voor mevrouw Vermeu len waren er vanzelfsprekend bloemen. De heer A. A. Binnekade sprak na mens de vakbond A.B.C., waarvan de heer Vermeulen 45 jaar lid is. Hij sprak zijn vreugde uit over het feit, dat de heer Vermeulen zoveel goede en fat soenlijke chauffeurs heeft opgeleid en afgeleverd. Als dank bood de heer Bin nekade hem een kist sigaren aan. De heer J. G. P. Marees sprak als oud-col lega en zei uren nodig te hebben om alles wat hij samen met de heer Ver meulen beleefd had, nog eens uit de doeken te doen. Hij beperkte zich echter tot de mededeling, dat beiden veel kat- tekwaad in de goede betekenis van het woord hebhen uitgehaald. Hij hoopte dat de heer Vermeulen met z'n vrouw nog een heel plezierige tijd tegemoet zullen gaan. Ook hij onderstreepte zijn woorden met een presentje in de vorm van een kist sigaren. De heer M. Brouwer complimenteerde de heer Vermeulen tenslotte namens het jubileumfonds, dat bij deze gelegenheid ook acte de présence geeft. Hij bood het vertrekkende personeelslid een en veloppe met inhoud aan. De heer Ver meulen dankte aan het eind allen voor de waarderende woorden en de ca- deaux. Ondanks de komkommertijd is er toch nog wel leven in de brouwerij. Dit is vooral te bespeuren in de sector verhui zingen, waar een verbazingwekkende activiteit opvalt. De afdeling Inkoop verhuisde ongeveer een maand geleden naar het Loonbu- reau, nadat dit onderdak kreeg in het vroegere leslokaal in de school. De af deling Onderhoud van de Technische Dienst zal binnenkort een kamer op schuiven en neemt dan haar intrek in de ruimte waar Inkoop was gehuisvest. De opengevallen plaats zal worden in genomen door de afdeling Nieuwbouw van de Technische Dienst. Verder is men begonnen met de ver plaatsing en uitbreiding van de Albu- minefabriek van Poviet. Deze zal nu komen aan de straatzijde ongeveer ter hoogte van het oliepomphuisje. Zoals bekend heeft Poviet in het begin van dit jaar een afdeling ingericht in het abattoir van Amsterdam, waar dier lijk bloed wordt verzameld en gecentri fugeerd. Het hierdoor verkregen plas ma zal in deze Albuminefabriek die in de herfst van dit jaar gereed zal komen, worden verwerkt. Het Povietlaboratorium krijgt ook zijn deel van de verbouwingen. Men is er bezig een afdeling in te richten voor het steriel afvullen van diverse sera. Binnen enkele dagen wordt een begin gemaakt met de bouw van een nieuwe proef brouwerij. Deze wordt gehuisvest rondom de reingistkultuur en zal eind dit jaar klaar zijn. De grote lift aan de westzijde van het vatengebouw, die uitkomt op de drie hoek, wordt geheel vervangen. Het draagvermogen en de hefsnelheid wor den in de nieuwe lift - klaar april 1968 - aanmerkelijk groter. Het tweede instructielokaal dat naast het bestaande leslokaal komt, is half september gereed. Niet zo belangrijk, maar toch het ver melden wel waard is het feit dat de toi letten in de hal van het hoofdkantoor - bij de windwijzer dus worden gemo derniseerd. Het is de bedoeling dat ook andere toiletten verbeterd zullen wor den. Binnenkort zullen wij een gedeelte van het gebrandschilderde raam in de hal moeten missen, daar tenminste drie middenpanelen tijdelijk zullen worden weggehaald om een tentoonstelling van de maker, Joep Nicolas, op te luisteren. (Vervolg bh. 4)

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 3