Helmondse bedrijfsbrandweer onderging gasdoop Verhuizing goed idee beloond \\\T777 2 Op maandag 31 juli j.l. om 7.10 uur werd Helmond opgeschrikt door een explosie in de alkohol-waterkoeler in onze machinekamer. Ten gevolge van deze explosie kwam een aanzienlijke hoeveelheid ammoniak vrij, waardoor in korte tijd behalve het terrein van de brouwerij ook de omtrek met een straal van ongeveer 100 meter onder een wolk van deze ammoniak terecht kwam. Onmiddellijk werd er alarm geslagen door de dienstdoende bewakingsbe ambte, G. v. d. Water, die in sneltrein tempo geheel volgens instruktie en in de juiste volgorde achtereenvolgens dokter, brandweer, bedrijfsleiding etc. waar schuwde. Inmiddels had de Hr. M. Jansen, hef truckchauffeur in de afdeling expeditie, met grote tegenwoordigheid van geest de hulpmachinist de Hr. Lian, op de schouders genomen en naar de portiers loge gebracht. Lian was nl. tijdens de explosie in de machinekamer aanwezig maar kon gelukkig nog vrij vlug naar buiten komen. Hij was echter in aan raking gekomen met de ammoniakwolk en hierdoor licht gewond geraakt. Dit was ook het geval met de Hr. Zwemmer van de afd. bottelarij die, ge alarmeerd, precies in de richting van de machinekamer liep. Beide gewonden werden ter observatie in het ziekenhuis opgenomen, maar op het moment dat wij dit schrijven zijn beiden weer thuis. De aanwezige machinist, P. de Haas, kon zich bijtijds in veiligheid stellen en ondervond verder geen nadelige gevol gen. Na het alarm bleek, hoe waardevol goed getrainde en op de juiste wijze uit geruste brandweerlieden, efficiënt kun nen optreden in deze situaties. De He ren Bolland en Sleegers nl. konden voor zien van persluchtapparatuur de machi nekamer binnendringen om de nodige afsluiters dicht te draaien, waardoor erger werd voorkomen. Deze afdeling van de bedrijfsbrandweer is nog niet zo lang in opleiding, maar heeft bewezen bijzonder nuttig werk te kunnen ver richten wanneer het erop aankomt. Dank zij de efficiënte samenwerking van de verschillende takken van dienst en de wijze waarop men zich persoon lijk heeft ingezet heeft men erger kun nen voorkomen. In het algemeen verdient het gedrag van hen, die op het moment van de explosie aanwezig waren, en van hen die werden gealarmeerd (waarbij we ook denken aan de Helmondse brandweer) grote waardering. Daarom vanaf deze plaats hulde aan allen, die hieraan hebben meegewerkt. Op 15 augustus vierden de heer en me vrouw H. Liesveld, Lekstraat 16 hs in Amsterdam hun vijftigjarig huwelijks feest. De heer Liesveld, die reeds vele jaren geleden als medewerker aan ons bedrijf gepensioneerd werd, hoopt op 13 december zijn negentigste verjaardag te vieren. Wij wensen het echtpaar Lies veld van harte geluk en nog vele jaren toe. Vanaf maandag 28 augustus zullen de afdeling hoofdboekhouding, de debi teuren-, crediteuren- en bedrijfsadmini stratie, evenals de accountants, die thans gevestigd zijn in de barak en de mechanische administratie, hun intrek nemen in het nieuwe pand in de Tweede Boerhaavestraat. Slechts de afdeling Buitenlandse Pro jecten zal nog tijdelijk in de barak blij ven. Reeds jarenlang beschikt de Amstel Brouwerij over een ploeg amateurwiel renners die, gecoacht door de bekende ploegleider Herman Krott, onze naam in wedstrijden, zowel in het binnen- als buitenland zeer succesvol uitdragen. Weer een grote overwinning behaalden Amstel renners in Hoofddorp op 9 augustus j.l. In de Nationale Tijd Race voor ploegen over 100 km finishten onze renners in de mooie tijd van 2 uur, 4 min. en 19 sec. Op de foto Fedor den Hertog voorop, links Jan van Katwijk, rechts Joop Zoe temelk en daarachter nog net zichtbaar Daan Holst. AMSTEL De heer Smit van de Machinewerk plaats ontving 75,- voor een eenvou dig maar goed idee. De Technische Dienst kampte al ge ruime tijd met het probleem dat de vlot- terkabels in de klaringskuipen (brouw huis) keer op keer afbraken. De heer Smit stelde voor deze stalen kabels te vervangen door exemplaren gemaakt uit terylene. Deze blijken uitstekend te vol doen. IDEEEN Drs. K. B. A. van der Schuyt (rechts) wenst de heer Smit geluk met zijn beloonde idee. In het midden de heer Bouwman.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 2