Transport van reuzen voor nieuwe legkelder PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Uw Spongat9 'Ik meende HET SPONGAT NUMMER 66 Dertien legertanks, elk met een inhoud van 620 hectoliter, zijn de afgelopen weken dwars door Amsterdam-oost naar de brouwerij vervoerd. Zij arri veerden per schuit aan de Weesperzijde ter hoogte van de oude Schollenbrug, vanwaar zij stuk voor stuk op wielen achter een takelwagen naar de Tweede Boerhaavestraat werden getranspor teerd. Voor dit transport zorgde de firma Wahlen uit Badhoevedorp, die ook in het verleden menig omvangrijk karwei voor onze brouwerij heeft op geknapt. Politiebegeleiding zorgde er voor dat alles op de weg ordelijk ver liep. Voor het plaatsen van de legertanks in kelder 18 moesten twee buitenmuren met een totale dikte van bijna één meter over een grote oppervlakte wor den uitgebroken. Stalen balken hielden de enorme constructie tijdelijk over eind. De legertanks werden horizontaal over twee lagen in de nieuwe kelder ge plaatst. Tot dan toe hebben in dezelfde ruimte de oude legertanks vertikaal ge staan. De vernieuwing past in de alge hele reorganisatie van de legerkelders. De foto's geven een duidelijk beeld van de gigantische afmetingen van deze tanks. Thans is men weer druk bezig met het dichtmetselen van de muur opening aan de Tweede Boerhaave straat. Verwacht mag worden dat tegen het einde van dit jaar de tanks in ge bruik genomen kunnen worden. Bij de foto's van boven naar beneden: 1. De tanks op de wal na aankomst te Amsterdam. 2. Op weg naar de brou werij. 3. Voor de kelderopening. 4. Het plaatsen. verscheen tijdens de vakantie periode om de drie weken, maar vanaf heden zal het wederom iedere veertien dagen uitkomen. Het volgende nummer kunt u dus op 31 augustus verwachten. Wilt u eraan denken dat kopij vóór vrijdag 25 augustus in het bezit van de afdeling Public Re lations moet zijn? ik dacht dat u had gezegd zijn in een bedrijf zinnen die vaak het begin zijn van een verontschuldiging voor iets dat scheef is gegaan. De reden waarom het verkeerd ging moet dan gezocht worden in een misverstand. Dit is een euvel dat een flinke roestplek kan vor men in de goed geoliede machine die een modern en efficiënt bedrijf tegen woordig moet zijn. Werken is tegenwoordig meer dan ooit een samenspel tussen een steeds groter wordend aantal personen. Zij moeten allemaal een steentje bijdragen aan het uiteindelijke resultaat. Begrijpt één van de vele medewerkers een onderdeel ver keerd, dan ontstaat er stagnatie en kan zelfs de goede afloop in gevaar worden gebracht. Misverstanden ontstaan in onze samen leving heel dikwijls, omdat men zich de tijd niet meer gunt om iets duidelijk te zeggen of omdat men te gehaast is om goed naar iets te luisteren. Een andere oorzaak kan zijn dat hij die iets uitlegt er geen rekening mee houdt dat de luis teraar in veel gevallen helemaal niet op de hoogte is met de situatie waarover gesproken wordt. Veel dat verteld had moeten worden, wordt dan onopzette lijk verzwegen, omdat het vanzelfspre kend is voor de spreker. Voor de ander blijft de hele zaak waarover het gaat dan vrij duister, omdat hij niet genoeg gegevens heeft om zich alles goed voor te stellen. Hoogstwaarschijnlijk zal het gevolg een misverstand zijn die de roestplek al maar groter maakt. Het werk dat verzet moet worden om de bruine plek te verwijderen is heel wat zwaarder en moeilijker dan de extra in spanning die het gekost zou hebben om de zaak wat beter uit de doeken te doen. Duidelijk zijn is een eerste vereiste in onze maatschappij die al zo ingewikkeld is. Vooral de telefoon eist een maxi mum aan duidelijkheid, want hoe han dig en onmisbaar deze uitvinding ook is, zij vervormt de stem en laat het ge zicht van de sprekers niet zien. De extra moeite is wel besteed, want veroorzaken misverstanden in de meeste gevallen slechts ergernis en weinig schade, soms kunnen zij verstrekkende gevolgen hebben. Men zegt wel dat Na poleon de slag bij Waterloo door een misverstand heeft verloren. Ad interim 1

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 1