Gov erts gehuldigd Ondernemingsraad Amsterdam vervolg H. Bolland (Helmond) bouwde zelf caravan 5 In de Gijsbreghtkelder is vrijdag 7 juli het 25-jarig jubileum gevierd van de heer J. Goverts, die bij ons bedrijf in dienst is als monteur/bankwerker op de smederij. Ir. A. M. de Boer bracht in zijn huldigingswoorden naar voren, dat de jubilaris zich in de loop der jaren heeft ontwikkeld tot een zelf standige bankwerker, aan wie men menig moeilijk karwei kon overlaten. Hij prees de kameraadschappelijkheid van de heer Goverts, die menigmaal anderen uit benauwde situaties gehaald heeft. Voor zijn verdiensten werd de De cursus, die in werktijd wordt ge geven, zal afhankelijk van de afdelingen variëren van 6 tot 18 lessen, waarin o.a. het gehele bier-proces en de ma chines waarmede wordt omgegaan wor den behandeld. Iedere les is een afgerond geheel. De volgorde van het bijwonen is dan niet belangrijk meer. Door het bijwonen van deze lessen mogen de werkzaam heden echter niet in de knel komen. Naar aanleiding van deze mededelingen werd de vraag gesteld of het niet ge wenst was, dat de heer W. F. de Jong in de volgende O.R.-vergadering iets over zijn activiteiten zou kunnen ver tellen. De heer Egberts vond dit een goed voorstel en suggereerde ook in volgende vergaderingen andere personen uit te nodigen iets over hun werk te ver tellen. Rondvraag Tijdens de rondvraag werden een aantal vragen gesteld en beantwoord. De heer Snel vroeg naar de reacties op de interne heer Goverts onderscheiden met de gouden speld van het bedrijf. Als baas van de jubilaris sprak ver volgens de heer Hilgers, die de heer Goverts schetste als een rustige, maar vooral trouwe collega. Via de bottelarij en de spoelplaats belandde de heer Go verts in 1947 in de werkplaats van de smederij en had in die functie veel te doen met liften en transporteurs. Ook buiten de brouwerij stond de heer Go verts zijn mannetje. Namens de collega's sprak de heer Nieuwenhuyzen, die met een aantal toe- (Zie verder pagina 6) advertenties, en op uit de binnenge komen sollicitaties nog een keuze was gemaakt. De heer Broekhuysen ant woordde hierop, dat ofschoon hij de exacte gegevens niet uit zijn hoofd kende, het aantal sollicitanten hem is tegengevallen. Voor de vacatures was er geen geschikte sollicitant bij. Volgens de heer Veenings leeft het wel bij het personeel. Men vindt het prettig de kans te hebben naar een betere func tie te solliciteren. De heer Binnekade vroeg zich af of de eisen die gesteld worden aan o.a. de functie van onderbaas niet te zwaar zijn. Hij vroeg zich af, of sollicitanten van buiten wel aan deze eisen voldoen. De heer Broekhuysen vindt het logisch, zeker met het oog op de toekomstige ontwikkelingen, dat hogere eisen wor den gesteld. Het moet natuurlijk niet voorkomen dat vreemden, die niet aan de gestelde eisen voldoen, bevoorrecht worden boven eigen mensen. De volgende vergadering werd vast gesteld op maandag 4 september a.s. te 15.00 uur. Voor de heer H. J. Bolland van onze technische dienst in Helmond is de jongste vacantie een bijzondere ervaring geworden. Nadat hij tot nu toe er elk jaar in de vacantieperiode met de tent op uitgetrokken was, heeft hij ditmaal de reis gemaakt per caravan. Dat is allemaal niet zo opmerkelijk, als er met deze caravan niet iets speciaals aan de hand is. Want de heer Bolland, die werkt als baas van de onderhoudsdienst, heeft zijn vaardigheid en technisch in zicht aangewend om in zijn vrije uren zelf een caravan te bouwen. Hij heeft daarbij assistentie gekregen van de heer Van Outersterp, die eveneens aan ons bedrijf in Helmond verbonden is. Tesamen hebben zij er zo'n kleine 1600 manuren aan gewerkt, maar het resul taat mag er dan ook zijn. Alleen het onderstel werd kant en klaar gekocht. De rest is voornamelijk in de avond uren en de weekeinden tot stand ge komen. Eerst werd daarvoor de slaap kamer van de heer Bolland gebruikt, maar toen deze te klein bleek om de grote wanden van de caravan te bergen, ging men met de omvangrijke schotten naar de huiskamer. Alles wat men gewoonlijk in een cara van aantreft, komt men ook in die van de heer Bolland tegen. Zelfs heeft hij er een koelkast in geplaatst, die hij naar eigen idee bouwde met een koelelement, dat hij bij kennissen ergens als ,oud roest' achter in de tuin aantrof. De caravan is uitwendig 3.45 meter lang en 2.06 meter breed. Er is (slaap)plaats voor vijf personen, terwijl als de bedden zijn opgeklapt twee zitbanken ontstaan. Voorts is er een tafel, een hang/legkast, een aanrecht en plaats voor een gas komfoor. Het geheel weegt, compleet met onderstel, ongeveer 550 kilo. Tijdens de vacantie heeft het werkstuk van de heer Bolland zich voortreffelijk gehouden. Het initiatief en de ijver van zowel de heer Bolland als de heer Van Outersterp zijn uitgemond in een werk stuk, dat alle kritiek kan doorstaan. Het is te hopen dat één en ander op de overige bedrijfsgenoten inspirerend werkt.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 5